Milka Trnina i Rugvica Sava odigrali ljepoticu 15. kola

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U nepotpunom 15. kolu u kojem nisu bile odigrane dvije utakmice ništa novoga jer favoriti pobjeđuju te nije bilo iznenađenja. Dubrava nije mogla zaustaviti Dugo Selo koje je uknjižilo nova tri boda. Strmec demonstrirao kvalitetan nogomet i slomio Kloštar. Lonja je u pobjedničkom nizu slavila i protiv Donje Zeline. U ljepotici kola Milka Trnina trijumfirala protiv Rugvice Save. Utakmice Zelina – Vrbovec i Žabnica – Sloga nisu bile odigrane. Rakovec je bio slobodan.

Dubrava se dobro nosila s liderom Dugim Selom koje povelo tek u 37. minuti, a strijelac je bio Dino Ivančević. Kada je najbolji strijelac lige Velibor Vujić zabio i drugi gol iz kaznenog udarca u 50. minuti, bilo je jasno da domaćin ne može prirediti iznenađenje. Dino Ivančević je bio dvostruki strijelac u 58. minuti. U samoj završnici utakmice u 77. minuti i Tomislav Šarić je zatresao domaću mrežu. Utakmica između Dubrave i Dugog Sela je završila zasluženom pobjedom gostiju 0:4. Dugo Selo tako nastavlja pobjednički pohod prema novoj tituli koje u stopu prati Vrbovec, dok je Strmec izgubio korak, ali ne gubi nadu za moguće iznenađenje. Veterani Dugog Sela imaju najubojitiji napad koji je u dosadašnjem dijelu postiglo 69 golova, obrana je primila samo 17 pogodaka.

Strmec je 6. travnja 2023. godine u Rakovcu u zaostaloj utakmici iz 13. kola pobijedio Rakovec 1:0 zgoditkom Ante Katića u 75. minuti. Veterani iz Bedenice su opet na pobjedničkim stazama koji su zaustavili zahuktali Kloštar. Iskusni golgeterski lisac Zdravko Nizek je doveo domaćina u rezultatsku prednost protiv Kloštra u 20. minuti. U samom finišu prvog poluvremena Anto Katić je u 39. minuti novim golom u gostujućoj mreži potvrdio bolju igru domaćih veterana. Mario Antolković je u drugom poluvremenu zgodicima u 50. i 70. minuti potvrdio svoju izvrsnu natjecateljsku formu i odagnao bilo kakve dvojbe kod koga će ostati bodovi. Za Kloštar je bio strijelac Jasmin Hodžić u 59. minuti. Strmec se nalazi čvrsto na trećem mjestu.

Lonja je bila domaćin u Paukovcu protiv Donje Zeline i započela utakmicu s 10-toricom najhrabrijih veterana. Lonjičani su brzo slomili otpor protivnika i već nakon 25 minuta imali vodstvo od 2:0. Visoki i vitki Filip Oroz je bio strijelac za domaćine u 5. minuti. Golgeterski velemajstor Igor Maksimović je u 25. minuti po drugi puta pogodio gostujuća vrata. Iako su najvjerniji i najfanatičniji domaći navijači očekivali još više atraktivnih poteza i zgoditaka to se više nije desilo. U drugom poluvremenu je stigao i 11. najhrabriji veteran Lonje. Međutim, desio se obrat na terenu jer su se veterani Donje Zeline pribrali i zaigrali puno bolje i kvalitetnije dok su Lonjičani mudro čuvali svoje vodstvo. Bilo je šansi na obje strane, ali su vratari Marko Boršić i Tomislav Posavec s lakoćom poskidali sve udarce. Tako je utakmica na krajuizmeđu Lonje i Donje Zeline završila rutinskom pobjedom domaćina 2:0. Voditelj Lonje Hrvoje Solarić nije bio nezadovoljan ishodom. Dapače, bio je jako zadovoljan jer su osvojena sva tri boda, između vratnica goropadno je stajao Marko Borišić, gol zabio Igor Maksimović i na terenu izgarao Filip Oroz.

Veterani Milke Trnina krenuli su siloviti i efikasno u samom početku utakmice kao da su im o tomeovisili životi. Siniša Marinić je zatresao gostujuću mrežu u 10. minuti. Potom je 5 minuta kasnijeDražen Perković povećao domaće vodstvo. Nakon šokantnog početka pribrali su se veterani RugviceSave i uzvratili istom mjerom. Najprije je u 17. minuti rezultat smanjio Ivan Smolko, a ponovo svevratio na početak Igor Sekulić u 38. minuti pa je prvo poluvreme završilo rezultatom 2:2. Domaćin nijedobro ušao u nastavak utakmice pa su gosti preokrenuli rezultat u 57. minuti preko Gorana Kovačića.Nakon 10-minutnog šoka domaći veterani su se pribrali i uslijedio nogometni domaći tornado ukojem su u dvije minute riješili utakmicu u svoju korist. Najprije je Dino Devčić poravnao rezultat u66., a Siniša Marinić u 67. minuti ponovo doveo domaću momčad u vodstvo. Nikola Zorja je u 80.minuti potvrdio domaću pobjedu i slavlje u „ljepotici kola“ protiv Rugvice Save 5:3. Bila je to utakmicao kojoj će se još dugo pričati u Vezišću puna uzbuđenja, puna preokreta i samo za ljude čeličnih živacai jakih srdaca, koja je na kraju završila uz domaće slavlje i pjesmu.

Poredak: 1. Dugo Selo 38, 2. Vrbovec 33, 3. Strmec 32, 4. Lonja 25, 5. Zelina 19, 6. Sloga 19, 7. Kloštar 17, 8. Žabnica 16, 9. Milka Trnina 15, 10. Rugvica Sava 10, 11. Donja Zelina 8, 12. Dubrava 8, 13.Rakovec6.

24 Vujić Velibor (3 KU) (NK Dugo Selo) 13 Katić Anto (NK Strmec) 10 Horvatić Siniša (NK Žabnica), Jurić Marinko (NK Žabnica)  i Pleteš Vjekoslav (NK Sloga Križ) 9 Ištvanić Igor (NK Rugvica Sava), Nokaj Hil (NK Zelina) ,Turk Ivan (NK Dubrava), Višić Filip (NK Dugo Selo), Vitez Tin (1 KU) (NK Milka Trnina) i Žertuš Dalibor (NK Sloga Križ) 8 Nizek Zdravko (NK Strmec) i Stojanović Antonio (NK Zelina) 7 Arifović Antonio (1 KU) (NK Vrbovec), Kobaš Ivan (NK Vrbovec),Oroz Filip (NK Lonja) i Papa Drago (NK Vrbovec) 6 Borovčak Tomislav (NK Vrbovec), Ferberuš Davor (1 KU) (NK Dubrava) i Milanović Dalibor (NK Rakovec) 5 Antunović Sandro (NK Dugo Selo), Bradić Tihomir (1 KU) (NK Dubrava), Delić Igor (NK Lonja), Devčić Dino (NK Milka Trnina), Funtak Danijel (NK Žabnica), Kralj Josip (NK Lonja), Lončarić Hrvoje (NK Vrbovec),Maksimović Igor (NK Lonja),Mikovčić Mario (NK Lonja), Vidak Ivica (1 KU) (NK Donja Zelina) i Vrcić Mato (NK Lonja) 4 Antolković Mario (1 KU) (NK Strmec), Bedeković Željko (NK Strmec) ,Bilić Rade (NK Dugo Selo), Dujmić Nikola (NK Vrbovec), Hribar Ivan (NK Vrbovec), Krapec Darko (NK Dugo Selo), Mahnet Damir (NK Strmec), Marčinković Mato (NK Kloštar), Salopek Ivica (1 KU) (NK Lonja), Sekulić Igor (NK Rugvica Sava), Šimek Marko (NK Žabnica), Smolko Ivan (NK Rugvica Sava), Tomičić Mario (NK Dugo Selo), Vuković Marko (NK Zelina) i Zorja Nikola (1 KU) (NK Milka Trnina) 3 Havojić Ivica (NK Strmec), Ivančević Dino (NK Dugo Selo), Kiš Ivan (NK Dugo Selo), Maksimović Branko (NK Lonja), Marinić Siniša (NK Milka Trnina), Pajsar Tomislav (NK Vrbovec), Papa Slaven (NK Rakovec), Renić Stipe (NK Kloštar) i Vorel Zoran (NK Sloga Križ)2 Badenić Mario (NK Vrbovec), Bolešić Robert (NK Sloga Križ), Čuk Mario (NK Donja Zelina), Dorić Berislav (NK Zelina), Dropučić Ivan (NK Zelina), Gambiroža Žarko (NK Sloga Križ), Gjurašin Igor (NK Zelina), Hodžić Jasmin (NK Kloštar), Jularić Josip (NK Dugo Selo), Kalinski Branko (NK Rakovec), Kovačić Sandi (NK Dubrava), Kranjec Dario (NK Strmec), Krivan Zoran (NK Dubrava), Krofak Ivica (NK Strmec), Labudović Ivan (NK Strmec), Leboš Ivan (NK Dubrava), Liber Renato (1 KU) (NK Kloštar), Magdić Marko (NK Sloga Križ), Mahnet Dražen (NK Strmec), Margetić Tomislav (NK Zelina), Matovina Mate (NK Milka Trnina), Mazur Darko (NK Kloštar), Muretić Ivica (NK Lonja), Rumenčić Nevenko (NK Rugvica Sava), Šarić Tomislav (NK Dugo Selo), Sokolić Damir (NK Sloga Križ), Strinavić Damir (NK Rugvica Sava) ,Trcak Tomislav (NK Strmec), Treščec Dario (NK Vrbovec) i Tuković Matija (NK Strmec) 1 Baček Dražen (1 KU) (NK Rakovec), Badenić Ivica (NK Vrbovec), Barišić Mihajel (NK Dugo Selo), Bukovec Damir (NK Strmec), Burec Tomislav (NK Vrbovec), Ćosić Tvrtko (NK Kloštar), Čuković Slobodan (NK Rakovec), Čukulin Tomislav (NK Vrbovec), Cvitić Ivica (NK Dugo Selo), Dumančić Petar (NK Dugo Selo), Džemaili Fadilj (NK Rakovec), Filipović Željko (NK Zelina), Franjić Ivica (NK Dugo Selo), Grabovac Toni (NK Zelina), Grgić Goran (NK Dubrava), Grgić Tomislav (NK Dubrava), Horvatinović Damir (NK Lonja), Husnjak Mario (NK Žabnica), Ivoš Ivan (1 KU) (NK Sloga Križ), Jakopic Ivica (NK Zelina), Kocek Tihomir (NK Donja Zelina), Kosik Martin (NK Žabnica), Kovačić Nenad (NK Milka Trnina), Kovačić Goran (NK Rugvica Sava), Kralj Ivan (NK Zelina), Kudoić Matija (NK Rakovec), Kupinić Alen (NK Kloštar), Mičuda Đuro (NK Lonja), Mikešina Darko (NK Dubrava), Novoselec Goran (NK Rakovec), Palikuća Nikola (NK Žabnica), Pavlović Denis (NK Lonja) ,Petreković Dražen (NK Milka Trnina), Popović Marko (NK Kloštar), Porkulabić Ivan (NK Rakovec), Prah Nenad (NK Milka Trnina), Pušeljić Tomislav (NK Donja Zelina), Rekić Said (NK Zelina), Rusan Danko (NK Rakovec), Šalamun Stjepan (NK Žabnica), Šarić Tomislav (NK Dugo Selo), Solarić Hrvoje (NK Lonja), Stojčević Borivoj (NK Milka Trnina), Tomaj Vilson (NK Kloštar), Trcak Dražen (NK Strmec), Tulić Ivan (NK Dugo Selo), Vorel Goran (NK Sloga Križ), Vrabec Tomislav (NK Rugvica Sava), Vuković Nenad (1 KU) (NK Milka Trnina), Žagar Ivan (NK Zelina) i Žganec Ivan (NK Žabnica).