Meštrica nezaustavljiva, a Dubrava protutnjala Gajem

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22

Lider Meštrica nastavlja pobjednički niz u kojem je nanijela prvi proljetni poraz Lonji. Kloštar protutnjao neokrznut Novim Čičem i ostao u utrci za naslov. Vatrogasac kiksao na domaćem terenu protiv Posavca te osvojio samo bod i polako gubi korak u borbi za prvaka. Dubrava rastužila Gaj u kojem je osvojila sva tri boda.Rakovec i Ban Jelačić odigrali lijepu i kvalitetnu utakmicu koja je završila podjelom bodova. U derbiju začelja Buna je pobijedila Ostrnu koja je preuzela fenjer. U Vezišću su Milka Trnina i Turopolje odigrali remi.

Po sunčanom i vjetrovitom vremenu Dubrava je protiv domaćeg oslabljenog sastava Gaja zasluženo osvojila sva tri boda. Nakon početne izjednačene igre uslijedio je šok za domaće igrače i navijače. U 10. minuti vratar Marko Šuflaj je ispucao dugu loptu koja je uz pomoć jakog vjetra preskočila domaću stopersku liniju, a taj je poklon iskoristio Martin Horvat i postigao zgoditak pored nemoćnog Tihomira Kosovca. U 15. minuti imao Dominik Benko priliku za izjednačenje koju nije iskoristio. Poslije propalih domaćih prigoda stiže nova gostujuća kazna. Šuflaj je upisao i drugu asistenciju istovjetnu prvoj jer je u 30. minuti ponovo ispucao dugu loptu koju je uz pomoć vjetra prihvatio Marko Fulir i povećao gostujuće vodstvo na 2:0. Ta dva zgoditka odredila su daljnji tijek utakmice i usmjerile gostujuću pobjedu. Neuhvatljivi Martin Horvat je riješio pitanje pobjednika utakmice u 37. minuti svojim drugim zgoditkom. Najljepši pogodak postigao je Karlo Horvat u 48. minuti koji je s 18 m neobranjivo pogodio u lijevi gornji kut i povećao gostujuće vodstvo na 4:0. Siniša Čerkez je probio po lijevoj strani i vratio povratnu loptu koju je Anđelko Kuten iz blizine pospremio u gostujuća vrata. Gaju nije bio priznat zgoditak u 75. minuti jer je bilo označeno zaleđe. Tihomir Bradić je u 87. minuti je iz slobodnog udarca s 20 m pogodio desnu vratnicu, a potom je nakon gužve iz blizine Marcel Matejak glavom zabio gol, dok su domaći igrači signalizirali zaleđe. Unatoč protivljenjima domaćih igrača bio je priznat gostujući zgoditak. Na kraju sasvim zaslužena pobjeda Dubrave protiv Gaja 5:1, koja se tako potvrdila kao najbolja momčad s područja NS Vrbovec.

Utakmica između Rakovca i Bana Jelačića obilovalo je brzim tempom, žustrinom igračkih duela, lijepom i napadačkom igrom s puno šanse na obje strane i velikom željom obiju ekipa da ostvare pobjedu. Alen Novoselec je u 21. minuti izbio sam ispred gostujućeg vratara Renata Brlekovića koji čudesno brani njegov udarac s 10 m. Poslije domaćih promašaja u 28. minuti velika šansa za Ban Jelačić. Vilim Ronjak je spustio glavom loptu Mateju Hrenu koji je s 14 m topovskim udarcem pogodio desnu stativu. Bolju igru Rakovec je pretvorio u rezultatsku prednost u 32. minuti. Domaći kapetan Ivica Grgoić je probio je lijevoj strani, ali je iz drugog pokušaja s 12 pogodio u desni donji kut nemoćnog Brlekovića. U 41. minuti na sceni je ponovo Grgoić koji je zaobišao i Brlekovića i onda neshvatljivo s 7 m promašio prazna gostujuća vrata. Uslijedila je kazna dvije minute kasnije. Hren je izveo korner s lijeve strane, Danijel Šušak potom centrirao, a gostujući kapetan Saša Uremović s glavom na drugoj stativi trese domaću mrežu za izjednačenje rezultata. U jednoj ravnopravnoj igri u 62. minuti gosti su stvorili 100 % šansu. Domagoj Škrinjar je idealno dodao loptu neometanom Uremoviću kojem je udarac s 8 m izvanrednom paradom skinuo vratar Mijo Jurić. Na utakmici nisu bila priznata dva zgoditka igračima Bana Jelačića, zbog prije označenih zaleđa od strane pomoćnih sudaca, što je kod gostujuće momčadi i navijača izazvalo negodovanje. Na kraju utakmica je između Rakovca i Bana Jelačića zasluženo završila rezultatom 1:1, kao što je završila i u jesenskom dijelu.Na klupi Bana Jelačića, debitirao novi trener Zdravko Tarandek koji je prekinuo crnu seriju poraza od 4 utakmice i nagovijestio bolje rezultatske dane kluba iz Banova.

U Gornjoj Lomnici nema bodova za goste, a to pravilo je Meštrica potvrdila i novom pobjedom protiv Lonje. Gosti iz Lonjice poveli su u 20. minuti preko strijelca Krešimira Forgača. Gostujuće vodstvo trajalo je 18. minuta jer je sudac Tomislav Bionda dosudio „domaćinski“ kazneni udarac za Meštricu u 38. minuti. Iz bijele točke izjednačio je Karlo Pagadur. Ljutnju u gostujućim redovima izazvao je sudac Bionda jer istu takvu situaciju u domaćem kaznenom prostoru nije dosudio u korist Lonje. Domaćin do preokreta stiže u 77. minuti jer je Krešimir Košutić pogodio mrežu Lonje. U dramatičnoj završnici Košutić se još jednom upisao u strijelce u 86. minuti za pobjedu Meštrice protiv Lonje 3:1.

Ostali rezultati 19. kola: Milka Trnina – Turopolje 2:2, Buna–Ostrna 3:0, Vatrogasac – Posavec 2:2 i Dinamo Hidrel – Kloštar 0:2.

Poredak: 1. Meštrica 45,2. Kloštar 43, 3. Vatrogasac 40, 4. Dubrava 32, 5. Milka Trnina 30, 6. Turopolje 27, 7. Gaj 25, 8. Ban Jelačić 23, 9. Lonja 23, 10. Dinamo Hidrel 21, Posavec 19, 12. Rakovec 17, 13. Buna14, 14. Ostrna13.

18 Horvat Martin (5 KU) (NK Dubrava)

13 Britvec Ivan (NK Meštrica), Matković Damir (7 KU) (NK Vatrogasac (K)) i Uremović Saša (2 KU) (NK Ban Jelačić (B))

11 Grgoić Ivica (2 KU) (NK Rakovec)

10 Galović Pavao (2 KU) (NK Meštrica)

9 Jambrešić Jurica (NK Turopolje) i  Kos Ivan (1 KU) (NK Turopolje)

8 Pagadur Karlo (1 KU) (NK Meštrica) i Vranek Ivan (1 KU) (NK Posavec)

7 GUEDES DOS SANTOS Pedro Henrique (NK Gaj), Košutić Krešimir (NK Meštrica), Kuten Anđelko (NK Gaj), Mihaljević Nikola (7 KU) (NK Milka Trnina), Milićević Jure (NK Kloštar) i Novak Marko (NK Vatrogasac (K))

6 Galović Tin (NK Ostrna), Krajinović Antonio (4 KU) (NK Posavec) i Mučić Matija (NK Kloštar)

5 Augustić Bruno (NK Meštrica), Čerkez Bojan (NK Gaj), Huđber Robert (NK Buna), Nestić Matija (2 KU) (NK Ostrna), Škrinjar Domagoj (NK Ban Jelačić (B)) i Zorić Robert (NK Dinamo Hidrel)

4 Antunović Ivan (NK Vatrogasac (K)), Barišić Andrija (3 KU) (NK Lonja), Bradić Tihomir (NK Dubrava), Đuksi Filip (1 KU) (NK Dinamo Hidrel), Fešta Ivan (NK Milka Trnina), Horvat Karlo (NK Dubrava), Joveš Dejan (NK Posavec), Karlović Matej (2 KU) (NK Turopolje), Kosovec Tihomir (4 KU) (NK Gaj), Salaj Robert (NK Rakovec), Šejić Andreas (NK Turopolje), Starčević Mislav (NK Dinamo Hidrel), Štefner Toni (NK Vatrogasac (K)) i Žugaj Martin (NK Dinamo Hidrel)

3 Baček Luka (NK Rakovec), Bartolović Hrvoje (NK Meštrica), Ćehić Emanuel (NK Kloštar), Delija Matija (NK Lonja), Forgač Krešimir (NK Lonja), Fulir Marko (NK Dubrava), Gomerčić Mišel (NK Gaj), Hren Matej (NK Ban Jelačić (B)), Ivanković Dominik (NK Kloštar), Jaković Grgur (NK Ostrna), Lom Leonard (NK Milka Trnina), Maksimović Igor (NK Lonja), Malekinušić Filip (NK Milka Trnina), Medverec Hrvoje (NK Ban Jelačić (B)), Ramadani Valmar (NK Kloštar), Starčević Marijo (NK Buna), Stuparić Silvio (1 KU) (NK Milka Trnina), Šurmin Karlo (NK Gaj), Topalović Marko (NK Dinamo Hidrel) itd.

Prvi strijelac lige 21-godišnji Martin Horvat, napadač Dubrave je i na utakmici u Gaju pokazao raskoš nogometnog talenta,koji plijeni brzinom, efikasnom igrom i driblinzima pa sigurno zaslužuje i pozornost trećeligaša Vrbovca.