Meštrica i Vatrogasac u mrtvoj trci, Lonja u naletu

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

U 22. kolu Meštrica i Vatrogasac nastavljaju mrtvu trku, dok je Kloštar ispao iz igre za naslov prvaka jer je doživio poraz od Posavca. Meštrica je pobijedila Gaj, a Vatrogasac osvojio sva tri boda u Turopolju. Lonja nastavlja izvrsnim igrama pa je slavila protiv Rakovca. Dubrava je u dramatičnoj i uzbudljivoj utakmici stigla do nova tri boda protiv Dinama Hidrela. Nastavlja se kriza rezultata u Banu Jelačiću koji je protiv Bune odigrao bez golova. Milka Trnina nije dozvolila iznenađenje i zabilježila trijumf na gostovanju protiv fenjeraša Ostrne.

Po sunčanom i vrelom vremenu Lonja i Rakovec su odigrali fer i korektnu utakmicu u kojoj je domaćin na kraju zasluženo osvojio sva tri boda. Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj inicijativi Lonje, dok su gosti svoje šanse tražili iz brzih kontranapada. Na početku drugog poluvremena u 47. minuti, Lonja je stigla do rezultatske prednosti. Andrija Granić je iz solo akcije zabio gol u lijevi donji kut. Na dodavanje Peta Grudena u 77. minuti, Andrija Barišić je efektno zabio gol u lijevi donji kut pa je utakmica završila rezultatom 2:0 za Lonju. Na utakmici su se istaknuli svojim obranama vratari Tomo Bagarić i Mijo Jurić, dok je prvo ime utakmice bio Ivan Marko Ivoš. Lonja je zabilježila nova tri boda, ali tek u drugom poluvremenu kada je kvalitetnijom igrom i kondicijskom spremom slomila otpor Rakovca.

Nema dvojbe da Lonja ubire plodove sustavnog treniranja pod paskom trenera Igora Maksimovića jer je na klupi bilo 7 igrača željni igre što su i dokazali svojim ulascima. S druge strane Rakovec se i dalje nalazi u grčevitoj borbi za ostanak u 1. ŽNL Istok, a ne igra toliko loše, koliko pokazuje 12. mjesto na tablici. Bivši petoligaš Rakovec proživljava teške trenutke, ali još uvijek ovisi samo o svojim rezultatima da sačuva prvoligaški status.

Na krilima trostrukog strijelca Marka Fulira, Dubrava je zabilježila pobjedu protiv Dinama Hidrela u jednoj kvalitetnoj, ali i dramatičnoj i uzbudljivoj takmici. Najbolji igrač Fulir bio je strijelac u 49., 53. i 73. minuti, dok je najbolji strijelac lige Martin Horvat prvi načeo mrežu gostiju u 27. minuti. Kod gostiju postigli su pogotke: Marko Kadoić (44), Filip Musolli (68) i Marko Topalović (90+2). Ovom pobjedom Dubrava potvrđuje kvalitetu svoje momčadi za sam vrh, ali je bio preveliki zaostatak iz jesenskog dijela pa je 4. mjesto sigurno maksimum koji se može izvući na kraju sezone.

Ban Jelačić nikako da stane na noge pa se kriza rezultata u proljetnom dijelu nastavila. Naime, Ban Jelačić je odigrao protiv Bune mršavih 0:0. Ni smjena trenera Marija Švigira nije dovela do „pozitivnog šoka“ u svlačionici pa se vrbovečka javnost i dalje s razlog pita: „Što se to dešava u Banovu?“ Buna je u Banovu osvojila veliki bod u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu.

Lider Meštrica stigla je do očekivane pobjede protiv Gaja koji su odigrali solidnu utakmicu. Velike dvije gostujuće šanse na početku utakmice nisu iskoristili Anđelko Kuten i Dominik Benko što su kasnije kaznili domaćini. Najprije je bio dosuđen „domaćinski“ kazneni udarac za Meštricu, koji je u 35. minuti u vodstvo pretvorio Pavao Galović. U drugom poluvremenu su Hrvoje Bartolović u 53. minuti i Ivan Britvec u 63. minuti zatresli gostujuće mrežu pa je na kraju Meštrica protiv Gaja zasluženo slavila pobjedu 3:0. Na žalost Gaja, teže se na utakmici ozlijedio Matej Dominik koji je stožerni obrambeni igrač kluba.

Ostali rezultati 22. kola: Turopolje – Vatrogasac 1:6, Ostrna – Milka Trnina  1:2 i Posavec – Kloštar 2:0.

Poredak: 1. Meštrica 52, 2. Vatrogasac 49, 3. Kloštar 46, 4. Dubrava 38, 5. Milka Trnina 34, 6. Turopolje 30, 7. Lonja 30, 8. Posavec 26, 9. Ban Jelačić 25, 10. Gaj 25, 9. 11. Dinamo Hidrel 24, 12. Rakovec 20, 13. Buna 19, 14. Ostrna 14.