Meštrica i Kloštar završili jesenski dio s istim brojem bodova

0

13. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Meštrica se poskliznula u Maloj Buni jer je protiv fenjeraša Bune odigrala neodlučeno 4:4. No, unatoč tome Meštrica će prezimiti na prvom mjestu zahvaljujući boljoj gol razlici. Kloštar je rutinski pobijedio Lonju i bodovno sustigao prvoplasiranu Meštricu. U Banovu Ban Jelačić je pobijedio Dubravu. Gaj je iz vrućeg Kobilića protiv Vatrogasca donio bod. Posavec se pridigao u zadnjim kolima pa je stigao i do nove pobjede i to protiv Turopolja. U Novom Čiču podjela bodova između Dinama Hidrela i Milke Trnine.

Ban Jelačić je zaustavio pobjedničku seriju Dubrave i u derbiju slavio minimalnim rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak zabio je prvi topnik domaćina Saša Uremović u 14. minuti. Iako je bilo prigoda na obje strane u jednoj čvrstoj i borbenoj utakmicu više se nisu tresle mreže pa su sva tri boda ostala u Banovu.

U Kobiliću je Gaj iznenadio dobrom igrom domaći Vatrogasac. Domaćina je u vodstvo doveo Damir Matković u 10. minuti. Najbolji igrač utakmice Mišel Gomerčić je najprije izjednačio rezultat u 60., a potom tri minute kasnije preokrenuo rezultatsku prednost u korist Gaja. Vatrogasac je izjednačio u 77. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Matković pa je na kraju u dinamičnoj i zanimljivoj utakmici, podjela bodova bio najrealniji ishod. Gaj je u samoj završnici ponovo potvrdio da lakše osvaja bodove na gostovanjima nego na domaćem terenu.

Favorizirani Kloštar je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Lonje jer su utakmicu riješili džokeri s klupe Matija Mučić i Gabriel Baković. U junaka utakmice izrastao je Mučić koji je postigao zgoditke u 49. i 72. minuti, a pobjedu je definitivno potvrdio Baković u 87. minuti.

U jednoj ravnopravnoj utakmici Rakovec i Ostrna su podijelili bodove. Tim rezultatom je bila sretnija Ostrna, za razliku od Rakovca koji nije iskoristio 3 stopostotne šanse. Domaćin je poveo na početku utakmice jer je Ivan Šego u 5. minuti na ubačaj Pajura se desne strane nespretno zahvatio loptu koja je odsjela u gostujućoj mreži. Ostrna je izjednačila u 20. minuti iz prekida. Nakon izvedenog slobodnog udarca s lijeve strane, najviši je u skoku bio Filip Kojundžija koji je glavom s 19 m loptu zakucao u domaću mrežu.

Ostali rezultati 13. kola: Dinamo Hidrel- Milka Trnina 1:1, Buna – Meštrica 4:4 i Posavec – Turopolje 3:0.

Poredak: 1. Meštrica 30, 2. Kloštar 30, 3. Vatrogasac 27, 4. Dubrava 22. 5. Turopolje 20, 6. Ban Jelačić 20, 7. Milka Trnina 20, 8. Dinamo Hidrel 18, 9. Gaj 17, 10. Lonja 14, 11. Posavec 13, 12. Rakovec 12, 13. Ostrna 9, 14. Buna 4.