Meštrica i Kloštar u zadnjem kolu odlučuju o jesenskoj tituli, a Dubravi peta pobjeda u nizu

0

12. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Meštrica je rutinski slavila protiv Dinama Hidrela dok je Kloštar bio uvjerljiv na gostovanju u  Turopolju pa će te dvije momčadi u zadnjem 13. kolu odlučivati o jesenskom prvaku. Dubrava se petom pobjedom u nizu protiv Posavca vinula na 4. mjesto. Gaj je slavio uvjerljivu pobjedu protiv Rakovca. Ban Jelačić je donio sva tri boda iz Ostrne. Dvije pobjede Lonje za redom, ovaj puta protiv fenjeraša Bune, donio je koliko toliko priželjkivani mir. U Vezišću je Milka Trnina doživjela poraz od Vatrogasca.

Dubrava nastavlja s pobjedama pa je tako zabilježila minimalnu, ali vrijednu i 5. pobjedu u nizu protiv Posavca. Mnogi dubravski navijači se i ne sjećaju kada je Dubrava zadnji puta nanizala 5 pobjeda uzastopce, ali su sada vesele i radosne nedjelje u općinskom središtu.Trenutak odluke zbio se u 22. minuti kada je na ubačaj Zoran Krivan glavom postigao zgoditak. Inače bila je to tvrda i čvrsta utakmica u kojoj igrači nisu težili za ljepotom nego su im želje bile okrenute prema osvajanju bodova. Ovom pobjedom Dubrava je skočila na 4. mjesto tablice i u samoj završnici jesenskog dijela pokazala da nisu bile bez osnova najave, da ima momčad koja se može boriti i za sam vrh tablice. Da nije bilo na početku jesenskog dijela rezultatskih posrtanja, Dubrava je svakako mogla biti i koju stepenicu i puno više. Sada nema nikakve dvojbe da su trener Ivan Leboš i igrači međusobno „kliknuli“ i da se Dubrava zahvaljujući pobjedničkoj seriji približila vodećim klubovima.

Lonja je spojila dvije pobjede za redom pa se odmah lakše diše u Lonjici. Ključni trenutak utakmice desio se u 19. minuti kada je Karlo Severec ubacio loptu, a Martin Šebek nespretno pogodio vlastiti mrežu za vodstvo Lonje. Imala je Lonja još dvije izgledne prilike za povečanje rezultata preko Karla Severca i Igora Maksimovića kojem je gostujući igrač izbacio loptu s gol crte. U drugom poluvremenu gosti su pritiskali, ali je stamena obrana stoperskog tandema Delija – Pavlić otklonila sve opasnosti pa je na kraju Lonji pripala sretna i spretna pobjeda. Kako se bliži kraj jesenskog dijela Ivan Spajić na trenerskoj klupi sa svojim igračima sakuplja sve više bodova za zimnicu. Momčad Bune očite nema sportske sreće jer ne igra loše i čudno da se nalazi u statusu fenjeraša. Stoga Bunu ne treba prerano otpisivati, bez obzira što uoči zadnjeg jesenskog kola ima samo 3 boda.

Gaj je konačno prekinuo seriju nesretnih poraza na domaćem terenu i odigrao najbolju jesensku utakmicu u kojoj je protiv Rakovca zabilježio uvjerljivu pobjedu 6:2. Na krilima Pedra Henriqea, Anđelka Kutena i KarlaŠurmina Gaj je pobijedio Rakovec koji nije ostavio tako loš dojam kako pokazuje rezultat. Gaj dolazi u vodstvo u 38. minuti jer je Pedro bio srušen u gostujućem kaznenom prostoru zbog čega je bio dosuđen kazneni udarac za domaćina. Kosovec je sigurno izveo udarac s bijele točke za vodstvo Gaja. Rakovec je izjednačio u 44. minuti. Grgoić izbacio Očića po lijevoj strani, koji je ubacio loptu, koju je s 20 m snažno i neobranjivo pogodio Mihael Krvarić u desni donji kut. Iako su gosti bolje otvorili drugo poluvrijeme, imali inicijativu u vršili pritisak prema domaćim vratima, Gaj je ponovo stigao do rezultatske prednosti u 60. minuti. Šurmin je ubacio s desne strane, Kuten proslijedio loptu do Pedra koji s 7 m postiže zgoditak. Gaj je prelomio utakmicu u 63. minuti jer je Šurmin centrirao s desne strane, Mišel Gomečić je potom asistirao Kutenu koji s 11 m pogađa u desni gornji kut. Dijagonalu Šurmina u 70. minuti iskoristio je Pedro koji je s 10-tak m rutinski zabio gol. Najbolji igrač Rakovca Ivica Grgoić je u 74. minuti postao prekrasan gol iz slobodnog udarca s 20 m u lijevi donji kut za smanjenje rezultata. Igrači Rakovca su ponovo imali inicijativu i šanse koje nisu iskoristili pa su to kažnjavali domaćini u samom finišu utakmice. Pedro je u 88. minuti probio po lijevoj strani, dodao loptu Kutenu koji je proslijedio do Siniše Čerkeza kojem nije bilo teško da iz blizine postigne gol. Najljepši trenutak na utakmici priredio je u 89. minuti najbolji igrač utakmice Pedro, koji je primio loptu na 40 m i potom u slalomu predriblao tri gostujuća i postigao hat-trick za uvjerljivu pobjedu Gaja 6:2.

U jednoj ravnopravnoj utakmici između Ostrne i Bana Jelačića pobjeda je pripala gostima iz Banova koji su svoje prilike iskoristili. Ban Jelačić je stigao do vodstva u 4. minuti nespretnom intervencijom Stipe Mandića koji je pogodio vlastitu mrežu. Tomislav Jenić je u 15. minuti poravnao rezultat. Tri minute kasnije Matej Hren ponovo vraća rezultatsku prednost na stranu gostiju. Tin Galović bio je neuhvatljiv u 35. minuti za gostujuće igrače koji je ponovo sve vratio na početak. Treće vodstvo za goste vratio je u 60. minuti pogotkom Dražen Tarandek koji se na kraju pokazao da je bio i pobjedonosni za Ban Jelačić koji su tako odnijeli sva tri boda u Banovo.

Ostali rezultati 12. kola: Turopolje – Kloštar 2:5, Meštrica – Dinamo Hidrel2:0, Milka Trnina – Vatrogasac  2:3.

Poredak: 1. Meštrica 29,2. Kloštar 27, 3. Vatrogasac 26, 4. Dubrava 22. 5. Turopolje 20, 6. Milka Trnina 19, 7. Ban Jelačić 17, 8. Dinamo Hidrel 17, 9.Gaj 16, 10. Lonja 14, 11. Rakovec11, 12. Posavec 10, 13. Ostrna 8, 14. Buna3.