Meštrica i Kloštar u mrtvoj utrci, Gaj pobijedio u Lonjici, Dubrava slavila protiv Vatrogasca te porazi Bana Jelačića i Rakovca

0

8. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Meštrica i Kloštar nastavljaju mrtvu trku s novim pobjedama za titulu jesenskog prvaka.Gaj dobio derbi u Lonjici. U Dubravi novo slavlje domaćina protiv Vatrogasca. Ban Jelačić na domaćem terenu izgubio minimalno od Dinama Hidrela. Rakovec doživio poraz u Turopolju. U derbiju začelja Posavec pobijedio Bunu i osvojio prva tri boda.

Derbi u Lonjici između Lonje i Gaja nije oduševio na kvalitetnoj razini igre u kojoj je bilo malo stopostotnih šansi za postizanje za zgoditaka jer bilo puno  pogrešaka, s puno prekršaja i s puno nervozei tenzija na obje strane. Ključni moment utakmice desio su u drugom poluvremenu u 58. minuti. Bojan Čerkez je izveo slobodni udarac s 25 m, vratar Domagoj Solarić obranio udarac, a odbijenu loptu Karlo Šurmin pospremio loptu u domaću mrežu za vodstvo Gaja. Sudac Alen Hrgović je u pojedinim trenucima pogrešnim odlukama na štetu jedne i druge momčadi i kompenzacijama dodatno podizao napetosti između igrača obiju momčadi i službenih osoba na klupama. Na kraju je u lokalnom gradskom derbiju Gaj predvođen trenerom Daliborom Milanovićem zasluženo minimalnim rezultatom pobijedio Lonju i tako još jednom potvrdio status momčadi koja lakše osvaja bodove na gostovanju nego na vlastitom terenu.

Dubrava je pobijedila Vatrogasca, a junak utakmice bio je dvostruki strijelac Martin Horvat koji je zabijao golove u 25. i 40. minuti. Ovim porazom Vatrogasac je izgubio korak s vodećim dvojcem Meštricom i Kloštrom, a Dubrava pod novim trenerom Ivanom Lebošem ostvarila prvu pobjedu.

Igrači Rakovca su na gostovanju u Turopolju od istoimenog kluba doživjeli poraz pa su se kući vratili praznih ruku. Za domaćina prvi strijelac je bio Mile Anđelić u 40. minuti. Matej Čičak je u 59. minuti bio drugi strijelac koji je zatresao mrežu gostiju. Treći domaći strijelac bio je Jurica Jambrešić u 71. minuti za čistu i zasluženu pobjedu Turopoljca 3:0. Ovoj uvjerljivoj domaćoj pobjedu „kumovala“ je i gostujuća obrana.

Ban Jelačić je doživio minimalni poraz na domaćem terenu od momčadi Dinama Hidrela koja se polako, postupno, ali sigurno približava vodećim ekipama Meštrici i Kloštru. Naime, ovom pobjedom Dinamo Hidrel je skočio na 3. mjesto. Junak utakmice bio je Tomislav Jakovljević koji je postigao pobjednički pogodak za goste iz Novog Čića u 66. minuti utakmice. S druge strane razočarenje među redovima Bana Jelačića jer su prekinuli niz od 4 utakmice bez poraza.

Ostali rezultati 8. kola: Ostrna – Kloštar 0:1, Posavec – Buna 3:0, Meštrica – Milka Trnina 3:0.

Poredak: 1. Meštrica 20,2. Kloštar 20, 3. Dinamo Hidrel 17, 4. Turopolje 16, 5. Vatrogasac 16, 6. Gaj 13, 7. Milka Trnina 12,8.Ban Jelačić 11, 9.Dubrava 10, 10. Rakovec10, 11. Lonja 5, 12. Ostrna 5, 13. Posavec3, 14. Buna 0.