Lonja u derbiju u Vezišću pobijedila Milku Trninu

0

10. KOLO1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

U 10. kolu 1. ŽNL Istok odigran je derbi jesenskog dijela u Vezišću između Milke Trnine i Lonje koji je pripao gostima pa nema više neporaženih momčadi. Vodeća Lonja je pobjedom u derbiju učvrstila prvo mjesto ispred Milke Trnine i Dubrave. U 10. kolu strijelci nisu bili raspoloženi jer je postignuto 18 pogodaka, odnosno svega 3 pogotka po utakmici. Rakovec je očekivano slavio protiv Mladosti iz Obedišća. Gaj je rutinski stigao do pobjede protiv Mladosti iz Brezina. Graničar i Zvekovac odigrali su utakmicu bez pogodaka. Fenjeraš Farkaš poražen od Slobode. Croatia i Ban Jelačić okončali su utakmicu bez golova. Slobodna je bila Dubrava.

Derbi u Vezišću započeo je uzbudljivo i burno jer je Matej Dumbović u 1. minuti nanizao u solo prodoru par igrača Lonje i potom bio srušen u gostujućem kaznenom prostoru pa je sudac Antonio Vukadin dosudio kazneni udarac za Milku Trninu. Iskusni Ivan Fešta i prvi strijelac domaćina je izveo udarac s bijele točke kojeg je bravurozno obranio Tomo Bagarić. Lonja je kaznila neiskorišteni domaći kazneni udarac u 21. minuti jer je Miljenko Bencalić postigao pogodak. Bencalić je u 31. minuti iskoristio pogrešku domaće stoperske linije pa je i po drugi puta matirao vratara Dejana Moguljaka. U drugom poluvremenu gosti su odigrali disciplinirano i taktički mudro pa je utakmica između Milke Trnine i Lonje pred oko 120 gledatelja završila rezultatom 0:2. Sudac Vukadin je u 90. minuti isključio domaćeg igrača Marina Marića i gostujućeg nogometaša Karla Šurmina. Također je Vukadin podijelio i 5 opomena i to dvije domaćinu i tri gostima. Komentar delegata utakmice Ivice Mihelje bio je: „U vrlo živoj utakmici gosti bili precizniji te zasluženo pobijedili.“

Rakovec je od samog početka utakmice nametnuo napadački stil igre i protiv Mladosti iz Obedišća sve riješio u prvom poluvremenu jer je imao vodstvo od 4:0. U drugom poluvremenu su treneri obiju momčadi dali šanse pričuvnim igračima zbog čega je uslijed češćih izmjena pao ritam utakmice. Utakmica je očekivano završila zasluženom pobjedom Rakovca protiv Mladosti 6:0. Strijelci za Rakovec bili su: Goran Jurić 2, Mihael Krvarić 2, Leon Radotović i Ante Tomić. Rakovec se s novom pobjedom približio klubovima iz gornjeg dijela tablice.

Gaj je očekivano, rutinski i zasluženo pobijedio Mladost iz Brezina rezultatom 6:0. Domaćin je dominirao tijekom cijele utakmice dok su gosti bili orijentirani na defanzivnu formaciju. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu. I u nastavku je domaćin nastavio angažiranom igrom pa je utakmica između Gaja i Mladosti okončana rezultatom 6:0. Pogotke za Gaj postigli su: Mišel Gomerčić 2, Josip Gomerčić, Robert Tomić, Martin Pajur i Erik Pajur. Gaj s nova tri boda trenutno zauzima 7. mjesto u zlatnoj sredini.

Utakmica između Croatije i Bana Jelačića završila je bez pogodaka. Početak je pripao gostima iz Banova, ali su domaći nogometaši uspostavili ravnotežu nakon 20 minuta igre koja se uglavnom odvijala na sredini terena. U drugom poluvremenu domaćin je bio bolji dok su gosti igrali blijedo i bezidejno. Međutim, Mario Ježek nije iskoristio tri domaće izgledne prilike u kojima je iskazao i sebičnost pa je njegove udarce sigurno obranio vratar Renato Brleković koji se tako prometnuo u igrača utakmice. Croatia je novim bodom zadržala visoko 4. mjesto dok Ban Jelačić nikako da proigra u jesenskom dijelu pa se nalazi na 8. mjestu tablice.

Graničar i Zvekovac su odigrali borbenu, čvrstu i ravnopravnu utakmicu, ali bez pravih prilika za postizanje pogodaka. Domaćin je imao najveću šansu u 85. minuti, ali je udarac glavom Šimatovića s 5 m završio na prečki. Graničar je uspješno zaustavio gostujućeg najboljeg napadača Antonija Kovačevića, trenutno najboljeg strijelca lige. Na kraju je utakmica između Graničara i Zvekovca prema prikazanoj igri završila i najpravednijim rezultatom 0:0. Graničar se s novim bodom nalazi na 9. mjestu dok je Zvekovac s osvojenim bodom u Tučeniku zadržao visoko 4. mjesto na bodovnoj ljestvici.

Sloboda je od samog početka utakmice angažiranom i kvalitetnom igrom zagospodarila terenom protiv domaćeg Farkaša što su gosti okrunili s tri pogotka u prvom poluvremenu. U nastavku je popustio ritam igre pa je utakmica između Farkaša i Slobode završila gostujućim zasluženim slavljem 1:3. Kod gostiju se istaknuo svojom igrom dvostruki strijelac Mario Stojak, a gol za Slobodu postigao je i Emanuel Funtak. Pogodak za Farkaš je zabio Dejan Kusobrak iz kaznenog udarca u 70. minuti. Fenjeraš Farkaš još uvijek na svom kontu nema ni boda. Sloboda je nakon četiri poraza ponovo zabilježila pobjedu i uhvatila priključak prema sredini tablice.

Poredak: 1. Lonja 27, 2. Milka Trnina 22, 3. Dubrava20, 4. Zvekovac16, 5. Croatia 16, 6. Rakovec 15, 7. Gaj 14, 8. Ban Jelačić 11, 9. Graničar 11, 10. Sloboda 10, 11. Mladost (O) 9, 12.Mladost (B) 3, 13. Farkaš 0.