Lonja srušila šampionske snove Vatrogasca

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

U 23. kolu Lonja je u Kobiliću pobijedila Vatrogasac i domaćinu raspršila šampionske snove. Prvoplasirana Meštricaje rutinskom pobjedom u Rakovcu odškrinula vrata prema osvajanju naslova prvaka. Gaj je bio bolji od Milke Trnine i zabilježio zasluženu pobjedu. Fenjeraš Ostrna je na gostovanju protiv Posavca napravila veliko iznenađenje i osvojila sva tri boda. Kloštar s tri pogotka pobijedio momčad Bana Jelačića. Buna je slavila protiv Dubrave i sve je bliže izlasku iz zone ispadanja.U turopoljskom derbiju iz Novog Čiča je Turopolje odnijela sva tri boda.

Lonja pod trenerskom palicom Igora Maksimovića, kako se bliži kraj prvenstva, igra sve bolje i bolje te spada u najugodnije iznenađenje proljetnog dijela. Lonjičani su poveli u 37. minuti preko Andrije Barišića. Vatrogasac je izjednačio u 60. minuti, a strijelac je bio Marko Novak. Tri minute kasnije Karlo Severec je ponovo doveo goste u vodstvo. Lonja je kvalitetnom i angažiranom igrom uspjela sačuvati minimalno vodstvo i zasluženo je osvojila sva tri boda. Tako je Lonja pobjedom nad Vatrogascem domaćinu srušila sve nade u daljnju borbu za naslov prvaka. Lonja u preostala tri kola ima mogućnost da prvenstvo završi u samom vrhu tablice.

Gaj je u jednoj kvalitetnoj, borbenoj, angažiranoj i efikasnoj igri pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu protiv Milke Trnine. Strijelci za Gaj bili su: Karlo Šurmin (10), Tihomir Kosovec (25 11m), Dominik Benko (41) i Franjo Jaković (80), dok je za goste iz Vezišća počasni gol postigao Domagoj Kunović u 84. minuti.

Prvoplasirana Meštrica je rutinski ostvarila još jednu pobjedu prema osvajanju naslova u 1. ŽNL Istok, kojoj oslabljeni Rakovec jednostavno nije mogao parirati, pa su sva tri boda otputovala u Gornju Lomnicu. I dok se Meštrica bori za titulu, Rakovcu u preostalim kolima predstoji grčevita i dramatična borba za ostanak u prvoligaškom društvu.U 1. minuti u prvom gostujućem napadu Ivan Britvec je s 16 m pogodio desnu stativu. Ubrzo potom u 7. minuti Kristijan Sečić je po drugi puta uzdrmao domaću vratnicu. Ipak, nakon gostujuće dominacije na početku utakmice Rakovec je poveo u 10. minuti. Alen Novoselec je dugom loptom pronašao Ivicu Grgoića koji je bio brži od gostujućeg stopera i iz blizine postigao zgoditak. Gosti su izjednačili u 15. minuti. Britvec je probio po desnom boku, a povratnu loptu iz blizine je Bruno Augustinović ugurao u domaću mrežu.Drugo poluvrijeme je također proteklo u nadmoći Meštrice dok se domaćin grčevito branio. Stalni gostujući napadi urodili su vodstvom u 62. minuti. Ivan Šimunić je dodao loptu Pavlu Galoviću koji je iz blizine postigao gol. Najbolji igrač utakmice Pavao Galović je riješio sve dvojbe u 86. minuti jer je iskosa s lijeve strane s 10- tak m postigao pogodak za zasluženu pobjedu Meštrice protiv Rakovca 3:1.

Buna se spašava od ispadanja jer se novom pobjedom protiv oslabljene Dubrave popela na 12. mjesto. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Robert Huđber koji je sam potopio gostujuću obranu, a golove je zabijao u58., 63. i 80. minuti. Iako je Dubrava povela u 24. minuti preko Tihomira Bradića, na kraju je pobjeda pripala domaćinu.

Agonija rezultata se nastavlja među redovima nogometaša Bana Jelačića koji su još jednom doživjeli proljetni poraz. Doduše, teško je bilo za očekivati da će Banovčani prekinuti crnu seriju baš u Ivanić Kloštru. Za domaćina pogotke su postigli: Tin Domitrović 2 i Anto Filipović. Kloštar i Vatrogasac će tako u zadnjim kolima riješiti koji će klub prvenstvo završiti na drugom mjestu.

Ostali rezultati 23. kola: Dinamo Hidre – Turopolje 2:3 i Posavec – Ostrna 1:3.   Poredak: 1. Meštrica 55, 2. Vatrogasac 49, 3. Kloštar 49, 4. Dubrava 38, 5. Milka Trnina 34, 6. Turopolje 33, 7. Lonja 33, 8. Gaj 28, 9. Posavec 26, 10. Ban Jelačić 25, 11. Dinamo Hidrel 24, 12. Buna 22, 13. Rakovec 20, 14. Ostrna 17.