Lonja poražena od Milke Trnine

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

Derbi utakmica 23. kola bila je odigrana u Vrbovcu između drugoplasirane Lonje i četvrtoplasirane Milke Trnine. Utakmica od izuzetnog značaja za Lonju koja s Dubravom bori za naslov prvaka. Na kraju je Milka Trnina u sudačkoj nadoknadi pobijedila Lonju. Ban Jelačić deklasirao Croatiju. Mladost doživjela visoki poraz od Rakovca i stekla status fenjeraša. Zvekovac ostao bez sva tri boda protiv Graničara. U derbiju začelja između Slobode i Farkaša slavili gosti. Slobodni su bili Dubrava i Gaj.

Prije utakmice Bana Jelačića i Croatije u Banovu je bila velika nogometna fešta jer je na svečani način otvoren novi objekt uz nazočnost oko 350 gledatelja, navijača, gostiju i osoba iz društveno-političkog, sportskog i javnog života Zagrebačke županije i Grada Vrbovca. Svečanost su glazbeno-scenskim programom uveličale vrbovečke mažoretkinje i Limena glazba Vrbovec. Bio je to veliki događaj za Banovo, ali i za sam grad Vrbovec jer je izgrađen kapitalni i suvremeni objekt.

Ban Jelačić je protiv oslabljenog sastava Croatije postigao visoku pobjedu 9:0. Tijekom cijele utakmice dominirao je domaći sastav koji je deklasirao goste iz Nove Kapele. Za Ban Jelačić bili su strijelci: Domagoj Škrinjar 2, Marko Mikulić 2, Goran Trošić, Vilim Ronjak, Ivan Ronjak, Dino Juričić i Antonio Jurić. Poslije utakmice sportska fešta je bila nastavljena „trećim poluvremenom“ jer je Ban Jelačić za igrače, službene osobe, goste i gledatelje osigurao jelo i osvježavajuće piće te zabavno druženje uz glazbeni repertoar sastava Večernja škola.

Lonja je od samog početka imala pritisak dok su se gosti iz Vezišća postavili borbeno, čvrsto, požrtvovno i nadasve disciplinirano te su svoje prigode tražili iz kontranapada. Dvije velike domaće prigode nije iskoristio Toni Aljinović u 5. i 33. minuti dok je Ivan Fešta ozbiljno zaprijetio u 39. minuti, ali je lopta prohujala pored lijeve vratnice. Domaćin je pod pritiskom započeo drugo poluvrijeme u kojem je i dalje imao inicijativu, ali je bilo puno pogrešaka u predaji lopte. Aljinović je u 50. minuti dodao loptu Ivanu Marku Ivošu koji je iskosa s lijeve strane s 10-tak uputio snažan udarac iznad gostujućeg gola. Gosti su poveli u 53. minuti jer je Dražen Tadić iz slobodnog udarca s 18 m pogodio u desni gornji kut. Nakon niza napada Lonja je izjednačila u 65. minuti. Danijel Solarić je centrirao s desne strane, a Karlo Severec s glavom postigao pogodak. Gosti su ponovo poveli u 70. minuti. Tomislav Golub je s lijeve strane ubacio loptu, a Josip Blažević nespretno glavom pogodio vlastitu mrežu. Domaći napadi su urodili izjednačenjem u 78. minuti. Alen Babić je centrirao s desne strane, a Mihael Nikola Forgač glavom zatresao mrežu. U jeku domaćih napada sijevnuo je gostujući kontranapad u sudačkoj nadoknadi u 90+2 minuti. Na Feštino dodavanje Karlo Majsec je preciznim udarcem pogodio u desni donji kut za veliko, gostujuće,zasluženo slavlje. Utakmica između Lonje i Milke Trnine je završila rezultatom 2:3.

U Obedišću se domaća Mladost nije mogla oduprijeti trećeplasiranom Rakovcu. Pitanje pobjednika utakmice je bilo riješeno već nakon 20-tak minuta igre jer je Rakovec imao vodstvo 4:0. Gosti su dominirali tijekom cijelog susreta, a od težeg poraza Mladost je spasio vratar Vlado Mihaljević. Strijelci za Rakovec su bili: Mihael Benjamin Jaić 2, Ivica Grgoić 2, Gabrijel Pavić 2, Bojan Čerkez i Leon Radotović. Igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Ivica Grgoić koji je namjestio i tri pogotka svojim suigračima. Mladost je novim porazom stekla status fenjeraša.

Zvekovac je protiv Graničara poveo u 11. minuti, a strijelac je bio Mihael Kovačević. U drugom poluvremenu gosti su zaigrali puno bolje pa je Matteo Benedikt Hrga u 49. minuti izjednačio rezultat. Kristijan Katana je u 58. minuti preokrenuo rezultat na stranu Graničara. Domaćin je poravnao rezultat u 62. minuti preko Andrei Brkljačića. Mladi Luka Babok je u 78. minuti postigao pogodak za novo vodstvo gostiju u 78. minuti. Zasluženu gostujuću pobjedu je u neizvjesnoj završnici potvrdio Mihael Droždan u 85. minuti. Utakmica između Zvekovca i Graničara je završila rezultatom 2:4. Graničar je novom pobjedom povećao izglede da na kraju prvenstva osvoji 6. mjesto koje bi trebalo biti dostatno za plasman u jedinstvenu 1. ŽNL koja će se formirati u idućoj sezoni.

Evo što je komentirao trener Graničara Antun Anthony Pavlović. – Utakmica u Zvekovcu vratila nas je ponovo na pobjedničke staze, u utakmici s dosta rezultatskog preokreta i neizvjesnosti u prvom poluvremenu. No, u drugom poluvremenu je došla do izražaja naša kvaliteta i redoviti rad na treninzima gdje smo pokazali da smo bolja ekipa od motiviranog domaćina. Svi igrači su dali dio sebe za ovu pobjedu u kojoj se je uz mladog i perspektivnog Luku Baboka najviše istaknuo Mihael Droždan – rekao je Pavlović.

U derbiju začelja između Slobode i Farkaša utakmica je završila rezultatom 1:4. Na početku utakmice u 11. minuti Drago Papa je svladao domaćeg vratara Tomislava Košaka. Domaćin je izjednačio rezultat jer je Ivan Car u 31. minuti pogodio gostujuću mrežu. Farkaš je u drugom poluvremenu bio bolji na terenu, a utakmicu je prelomio Antonio Kokot s dva pogotka u 51. i 57. minuti. Gostujuću pobjedu potvrdio je Zoran Kukec u 76. minuti.

Poredak: 1.Dubrava 50, 2. Lonja 49, 3. Rakovec 39, 4. Milka Trnina 38, 5. Ban Jelačić 32, 6. Graničar 29, 7. Gaj 27, 8. Zvekovac23, 9. Sloboda 13, 10. Farkaš 12, 11. Croatia 11, 12. Mladost 10.