Lonja ostvarila visoku pobjedu protiv Ostrne

0

U 28. kolu I. ŽNL Istok nije bilo iznenađenja u borbi za naslov jer Kupa i Mladost nastavljaju s pobjedama pa je sve izvjesnije da će se to pitanje riješiti u zadnjem kolu. Nakon niza loših rezultata Lonja je izborila visoku pobjedu protiv Ostrne dok su Ban Jelačić i Gaj doživjeli poraze na domaćim terenima, a Dubrava je bila slobodna.

Lonja je poslije neuspješnih rezultata ostvarila visoku pobjedu protiv Ostrne 8:0. To je ujedno i najveća pobjeda koju je Lonja ostvarila u ovom prvenstvu. Otpor gostiju bio je slomljen nakon 20-tak minuta igre nakon čega je 6 domaćih igrača pogađalo gostujuću mrežu. Za domaću momčad strijelci su bili: Bruno Hren (23), Ivan Kobaš (39), Josip Pavić (43. i 47), Karlo Severec (54. i 63.), Andrija Barišić (61) i Ivan Marko Ivoš (72).

Ban Jelačić na svom igralištu nije uspio iznenaditi lidera Kupu koja je na krilima Josipa Brajkovića i Ivana Klasnića zabilježila novu pobjedu u utrci s Mladosti za naslov prvaka. Brajković je doveo goste u vodstvo u 33. minuti koji je postigao i drugi pogodak u 58. minuti. Klasnić je pogađao domaću mrežu u 49. i 73. minuti za konačnu gostujuću pobjedu 4:0.

U Gaju je odigrana lijepa i kvalitetna utakmica u kojoj je Kloštar opravdao ulogu favorita i odnio sva tri boda. Gosti su poveli u 12. minuti preko Anela Hasanovića, a Tomislav Knezek povećao vodstvo u 38. minuti. Izgubljenost domaće momčadi ponovo je kaznio Hasanović u 40. minuti pa je Kloštar imao rezultatsku prednost 3:0. U samoj završnici prvog poluvremena Siniša Čerkez u 42. minuti smanjuje rezultat. Mišel Gomerčić je u 57. minuti zabio gol za Gaj i otvorio mogućnost mogućeg iznenađenja. Međutim, kada je Luka Ivanković u 63. minuti postigao zgoditak sve domaće nade su propale. Gostujuću pobjedu 5:2 u 75. minuti potvrdio je novim pogotkom Josip Bungić.

Ostali rezultati: Posavec – Mladost 0:2, Milka Trnina – Buna 7:1, Meštrica – Vatrogasac 0:2, a Dubrava i Dinamo Hidrel su bili slobodni.

Poredak: 1. Kupa 58, 2. Mladost 56, 3. Kloštar 50, 4. Meštrica 47, 5. Vatrogasac 48, 6. Lonja 37, 7. Milka Trnina 36, 8. Ban Jelačić 35, 9. Dinamo Hidrel 29, 10. Buna 28, 11. Dubrava 26, 12. Gaj 26, 13. Posavec 22, 14. Ostrna 17, 15. Zvekovac 2.