24. srpnja 2026. • Redakcija
PRVENSTVENA UTAKMICA 2. KOLO PREMIJER LIGA 2025./26.
LONJA – SUTLA LADUČ 1:2
LONJICA, Igralište NK Lonje. Gledatelja 120.
Sudac: Dario Cikojević (Novaki). Pomoćnici: Ivan Žakman (Zagreb) i Ivan Rešetar (Samobor).
Delegat: Stjepan Strnščak (Gaj).
STRIJELCI: 0:1 Hruševar (15 11m), 0:2 Hruševar (52 11m), 1:2 Babić (56 11m).
LONJA: Bagarić, Frigan (od 89. Forgač), Čačulović (od 76. Severec), Tandara, Ivoš, Ćosić, Sever (od 89. Ranogajec), Babić, Colarić, Dimović (od 89. Paić), Kalinski (od 59. Boroša).
Trener: Igor Ratkajec.
SUTLA LADUČ: Lukić, Regović, Šikoronja, Pavlečić, Radovanić, Hruševar (od 89. Rendić), Štok (od 65.Beluhan), Turk, Mokrović, Bubalo, Jakovina (od 65. Kostanjski).
Trener: Dražen Vegel.
IGRAČ UTAKMICE: Martin Hruševar.
Lonja i Sutla Laduč su odigrali tvrdu, borbenu i požrtvovnu utakmicu s puno duela i prekida u kojoj nije bilo puno šansi za postizanje golova. Gosti su u početku utakmice nametnuli svoj stil igre i imali inicijativu. U 7. minuti Štok je bio u izglednoj šansi, ali je s 10-tak m pogodio lijevu vratnicu. U 15. minuti srušene je Mokrović u domaćem kaznenom prostoru pa je sudac Cikojević dosudio kazneni udarac za goste kojeg je realizirao Hruševar. Domaćin je tek nakon gostujućeg vodstva zaigrao agresivnije i uspostavio ravnotežu pa se igra odvijala između dva kaznena prostora. Frigan je u 39. minuti pucao s 11 m, Lukić odbio loptu, koju je šutirao Ivoš, ali se Lukić opet istaknuo obranom. Sudac Cikojević je u 52. minuti dosudio drugi kazneni udarac za goste, koji je izazvao prigovore kod domaćih igrača i navijača. Hruševar je sigurno izveo udarac s bijele točke i postigao pogodak. Sudac Cikojević je dosudio kazneni udarac za Lonju u 56. minuti, kojeg je Babić pretvorio u pogodak. Domaćin je u samoj završnici vršio pritisak, ali je beskompromisna gostujuća obrana otklonila sve prijetnje pa je utakmica završila pobjedom gostiju 2:1.
Sudac Dario Cikojević je dodijelio 9 žutih kartona. Kod Lonje su dobili opomene: Mario Ćosić, Ivan Tandara, Matija Dimović i Karlo Severec, a kod gostiju: Patrik Regović, Jan Mokrović, Josip Šikoronja, Ivan Beluhan i Borna Radovanić.
Zdenko Brezarić



















