Lonja i Rakovec slavili pobjede protiv Gaja i Turopolja

0

21. kolo 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

U 21. kolu Meštrica je pobjedom u Vezišću protiv Milke Trnina otvorila vrata prema osvajanju prvenstva. Vatrogasac trijumfom protiv Dubrave prati kao sjena Meštricu u borbi za naslov. Kloštar je zabilježio pobjedu protiv Ostrne i također čeka kiks vodeće Meštrice. Rakovec je nakon šest kola osvojio sva tri boda protiv Turopolja. Dinamo Hidrel prekinuo seriju poraza pobjedom protiv Bana Jelačaića. Lonja uzvratila za jesenski poraz Gaju. U borbi začelja Buna i Posavec odigrali bez pobjednika.

U derbiju između starih rivala Gaja i Lonja, gosti su poveli u 21. minuti. Andrija Granić je probio po lijevoj strani i potom dodao lopti Karlu Severcu koji je s 10-tak m postigao efektan zgoditak. Igra se uglavnom odvijala između dva kaznena prostora u kojoj su gosti imali lagani pritisak. Pred kraj prvog poluvremena domaćin je izjednačio rezultat 42. minuti. Bojan Čerkez je asistirao Anđelku Kutenu koji je s 11 m neobranjivo pogodio u desne rašlje. Minuti kasnije Dominik Benko je sa 7 m pogodio prečku. U 44. minuti Tomić je po drugi puti igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, ali je ovaj puta sudac Stojanović dosudio kazneni udarac za Lonju. Vrlo dobar udarac s bijele točke Barišića još bolje je obranio iskusni vratar Kosovec. Drugo poluvrijeme proteklo je u nadmoći Lonje koja je izvršila nekoliko izmjena dok je domaćin igrački pao i bio primorana na defanzivnu igru. Lonja je bolju igru okrunila novim vodstvom u 68. minuti. Lijepu gostujuću akciju završio je Barišić udarcem s 11 m u lijevi donji kut. Kraj utakmice protekao je u neizvjesnoj završnici u kojoj je Gaj dugim loptama želio do izjednačenja. Na kraju zaslužena pobjeda Lonje 2:1, koja se tako revanširala Gaju za jesenski poraz u Lonjici.

Rakovec je poveo u 28. minuti kada je Ivan Dujmić iskosa s desne strane snažno pucao s ruba kaznenog prostora i svladao vratara Igora Ogriča. Matej Karlović je poravnao rezultat u 32. minutu s 10-tak m zgoditkom u desni gornji kut. U drugom poluvremenu Rakovec je odigrao puno bolje i plod takve igre bilo je novo vodstvo u 55. minuti. Mihaela Krvarića je u vlastitom kaznenom prostoru srušio Ogrić pa je sudac Zlatko Ilčić pokazao na bijelu kaznu. Ivica Grgoić je sigurno izveo kazneni udarac i postigao pogodak. Dujmić je probio s desne strane i ubacio loptu koju je Grgoić pogodio volejom i s 15 m neobranjivo pogodio u desne rašlje. Najbolji igrač utakmice Ivan Dujmić je u 88. minuti samo potvrdio zasluženu pobjedu Rakovca protiv Turopolja 4:1. Povratak Ivana Dujmića i Nikole Jendriša podigao je razinu igru rakovečke momčadi koja se bori za očuvanje prvoligaškog statusa.

U Kobiliću je Vatrogasac zasluženo pobijedio Dubravu rezultatom 3:0 i tako ostao u mrtvoj utrci za naslov s Meštricom i Kloštrom. Pogotke za Kobilić su postigli: Ivan Antunović (7), Toni Štefner (38) i Marko Novak (67). Dubrava je ostala na 4. mjestu i predstoji joj borba za očuvanje tog mjesta do kraja prvenstva s ekipom Milka Trnina.

U Novom Čiču domaći nogometaši Dinama Hidrel zabilježili su nakon serije poraza pobjedu protiv Bana Jelačića. Josip Risonjić je u 12. minuti doveo domaćina u vodstvo. Saša Uremović je u 44. minuti izjednačio rezultat. Domaćin je ponovo došao do vodstva u 72. minuti preko Brune Filipovića. Na kraju je utakmice završila pobjedom Dinama Hidrel rezultatom 2:1, a Ban Jelačić je još jednom progutao gorku pilulu ovog proljeća.

Ostali rezultati 21. kola: Kloštar – Ostrna 2:0, Milka Trnina – Meštrica 0:3 i Buna – Posavec 1:1.

Poredak: 1. Meštrica 49,2. Vatrogasac 46, 3. Kloštar 46, 4. Dubrava 35, 5. Milka Trnina 31, 6. Turopolje 30, 7. Lonja 27, 8. Gaj 25, 9. Ban Jelačić 24, 10. Dinamo Hidrel 24, 11. Posavec 23, 12. Rakovec 20, 13. Buna18, 14. Ostrna 14.