Lonja i Rakovec ostvarili prve proljetne pobjede

0

15. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Meštrica se samo nakon tjedan dana ponovo vratila na lidersku poziciju jer je Kloštar pao u Vezišću. Vatrogasac je napunio mrežu Ostrne i vinuo se na drugo mjesto, ali Meštrica, Vatrogasac i Kloštar imaju po 33 boda. Lonja je u derbiju protiv Bana Jelačića osvojila sva tri boda. Konačno je i Rakovec proigrao, koji je utakmicu protiv Dinama Hidrela riješio već u prvom poluvremenu. U Gaju je u dramatičnoj utakmici između Gaja i Bune došlo do podjele bodova. Turopolje je ostvarila pobjedu protiv Dubrave.

Lonja je na svom terenu u Lonjici u derbiju pobijedila Ban Jelačić u jednoj čvrstoj, borbenoj i napetoj utakmici pred popunjenim tribinama i mnoštvom gledatelja. Iako su gosti iz Banova bolje otvorili utakmicu, nisu iskoristili svoje tri velike prilike jer je Tomo Bagarić izvanrednom obranama spasio domaću mrežu. U drugom poluvremenu Lonja je bolja momčad koja povela u 71. minuti preko Josipa Tandare. U samoj završnici utakmice Andrija Barišić je u 89. minuti novim pogotkom samo potvrdio pobjedu Lonje 2:0.

Rakovec je ostvario prvu proljetnu pobjedu već u prvom poluvremenu kojeg je završio vodstvom 3:0. Domaćin je poveo u 4. minuti jer je Grgoić je centrirao s lijeve strane, a Ivan Matić glavom zatresao gostujuću mrežu. Rakovčani su povećali vodstvo u 10. minuti iz prekida. Ivica Grgoić je izveo slobodni udarac s 20 m i efektno svladao vratara Ivana Šimića. Domaći napadi su rezultirali novim pogotkom u 42. minuti. Na dodavanje Matića, Grgoić je 10 m pogodio u desni donji kut za domaće vodstvo 3:0. Gosti iz Novog Čiča postigli su počasni zgoditak u 74. minuti. Nakon kornera s desne strane Petar Andrijanić je odbijenu loptu pospremio u domaću mrežu.

Gaj je „kiksao“ na domaćem terenu jer je protiv fenjeraša Bune ispustio vodstvo od 2:0. Domaćin je najprije doveo u vodstvo Tihomir Kosovec iz kaznenog udarca u 18. minuti, a Bojan Čerkez povećao rezultat u 54. minuti. Međutim, gosti su u samo dvije minuti poravnali rezultat. Ivan Rak je prekrasnim pogotkom u 61. minuti smanjio, a Marijo Starčević u 63. izjednačio rezultat. Ubrzo potom vrlo dobri sudac Marko Vuković dosudio je kazneni udarac za goste kojeg nije realizirao Marko Kovačić. Zatim domaći igrači Bojan Čerkez, Anđelko Kuten i Sven Subić ne koriste svoje 100 % šanse pa je na kraju Buna sasvim zasluženo odnijela bod iz Gaja.

Turopolje je domaćinska momčad koje ne gubi olako bodove kod kuće, a to su na svojoj koži osjetili i igrači Dubrave. Marin Križanac doveo je Turopolje u vodstvo u 4. minuti, a Ivan Kos je riješio pitanje pobjednika, sa svoja dva pogotka u 69. i 71. minuti, pa su tako sva tri boda ostala u Turopolju.

Ostali rezultati 14. kola: Vatrogasac – Ostrna 7:0, Meštrica – Posavec 1:0, Milka Trnina – Kloštar 1:0.

Poredak: 1. Meštrica 33,2. Vatrogasac 33, 3. Kloštar 33, 4. Milka Trnina 26, 5. Dubrava 25,6. Turopolje 23, 7. Ban Jelačić 23, 8. Dinamo Hidrel 21, 9.Gaj 18, 10. Lonja 18, 11. Rakovec 15, 12. Posavec 14, 13. Ostrna 9, 14. Buna 5.