Lonja i Milka Trnina u mrtvoj utrci za jesenski naslov, Zvekovac šokirao Slobodu

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

U 9. kolu 1. ŽNL Istok sve je bilo uglavnom više-manje prema očekivanjima u kojem su gosti trijumfirali u četiri navrata, osim što je Sloboda na domaćem terenu doživjela visoki poraz od Zvekovca. Ban Jelačić je poražen od vodeće Lonje. Mladost iz Brezina izgubila od favorizirane Milke Trnine. Croatia ostala bez bodova protiv Rakovca. Dubrava minimalno slavila protiv Graničara. Mladost iz Obedišća pobijedila Farkaš. Slobodan je bio Gaj.

Lonja je krajnje ozbiljno i odgovorno pristupila derbiju protiv Bana Jelačića kojem nije dozvolila da razvije svoj stil igre. Gosti su odigrali lepršavo, kombinatorno i efikasno koji su pitanje pobjednika riješili u prvih 45. minuta igre i zasluženo osvojili sva tri boda. Kod domaćina je vratar Renato Brleković obranio niz teških udaraca i spriječio teži poraz Bana Jelačića. Strijelci za Lonju bili su: Hrvoje Kuninec (4), Miljenko Bencalić (16 i 56), Alen Babić (38) i Mihael-Nikola Forgač (75). U inače fer i korektnoj utakmici, Sudac Antonio Vukadin je isključio domaćeg igrača Dražena Tarandeka u 77. minuti zbog dvije opomene. Utakmica između Bana Jelačića i Lonje je završila rezultatom 0:5.

Možda su najbolju ocjenu utakmice između Bana Jelačića i Lonje dali na facebook stranici NK Bana Jelačića: „Sjajna partija ekipe koja po igračkim imenima daleko odskače od 90 posto klubova u ligi. Sve je jasnije da Lonja ima ekipu za JŽNL, ali idući vikend ih čeka jedan od ključnih dvoboja kada gostuju u Vezišću kod Milke Trnina.“

U Brezinama se domaća Mladost nije mogla oduprijeti favoriziranoj ekipi Milki Trnina pa je utakmica završila rezultatom 0:3. Sve je bilo riješeno u prvih pola sata utakmice jer su gosti postigli tri pogotka i to Ivan Blažević u 4. i 26. minuti te Luka Ivanković u 13. minuti. Rutinska pobjeda gostiju iz Vezišća koji zajedno s Lonjom vode mrtvu trku za titulu jesenskog prvaka.

Dubrava je teško, ali zasluženo stigla do pobjede protiv Graničara 1:0. U jednog borbenoj, čvrstoj i požrtvovnoj utakmici domaćin je imao inicijativu, dok je Graničar parirao obrambenom formacijom i discipliniranom igrom tražio svoje šanse iz kontra napada. Josip Beljan je u 61. minuti postigao prekrasan pogodak volejom s ruba kaznenog prostora. Kod gostiju se istaknuo svojim intervencijama vratar Neven Kump. Debi na domaćoj trenerskoj klupi imao je Stjepan Babić jer je Alen Habuzin odstupio poslije utakmice s Gajem u prošlom kolu. Sudac Matija Spudić je dodijelio 8 opomena i to svakoj domaćinu po 4 žuta kartona. Dubrava je pobjedom ostala u borbi za naslov jesenskog prvaka i čekaju kiks vodeće Lonje i drugoplasirane Milke Trnina. U Graničaru se nadaju da će u preostalim jesenskim kolima osvojiti što više bodova kako bi se u proljetnom dijelu mogli ravnopravno upustiti u borbu za plasman u 1. ŽNL u sezoni 2024./25.

Rakovec je uspješno preskočio zapreku u Novoj Kapeli protiv domaće Croatije. Gosti su riješili pitanje pobjednika nakon pola sata igre. Za Rakovec su postigli golove: Fran Baček (16), Goran Jurić (29), Ivica Grgoić (28) i Leon Radotović (59). Kod domaćina je bio je strijelac Filip Šimunović u 85. minuti. Utakmica između Croatije i Rakovca okončana je rezultatom 1:4. Croatia se nakon uspješnog starta na početku jesenskog dijela trenutno nalazi u seriji lošijih rezultata. Rakovec pak s druge strane treba rezultatsku poboljšati bodovnu zalihu za proljetni dio.

Sloboda na domaćem terenu u Gradecu ostala šokirana od visokog poraza kojeg je pretrpjela od Zvekovca 2:8. Zvekovac je na krilima četverostrukog strijelca Antonija Kovačevića i trostrukog strijelca Dine Pucelja zabilježio novu pobjedu i vinuo se na 4. mjesto tablice. Za Zvekovac je još bio strijelac Ivan Škrivanek. Sloboda je ublažila poraz pogocima Emanuela Funtaka u 30. 34. minuti. Očito je da Sloboda proživljava krizu i da je upala u crnu rupu iz koje trenutno ne vidi izlaz. Zvekovac pak nastavlja dobrim partijama i efikasnom igrom što mu je priskrbilo vrh tablice.

U derbiju začelja u Obedišću je odigrana šokantna utakmica između Mladosti i Farkaša koja je na kraju pripala domaćinu u sudačkoj nadoknadi 3:2. Domaćin je poveo u 3. minuti preko Tomislava Miloša, a Dejan Kusobrak izjednačio rezultat u 11. minuti, koji je ujedno postigao i prvi zgoditak za momčad iz Farkaševca u jesenskom dijelu. Farkaš je preokrenuo rezultat u 23. minuti jer je zgoditak postigao Josip Markešić. Mladost se vratila u utakmicu u 40. minuti, a strijelac je bio Matija Mučić. U dramatičnoj završnici Ozren Smiljanec je u sudačkoj nadoknadu u 90+4 minuti, doslovce u zadnjim sekundama utakmice zabio pobjedonosni gol za Mladost. Sudac Leonardo Madžar je isključio dva gostujuća igrača: Zorana Bačanija u 53. minuti i Marka Poštolku u 90+4 minuti.

Poredak: 1. Lonja 24, 2. Milka Trnina 22, 3. Dubrava20, 4. Zvekovac 15, 5. Croatia 15, 6. Rakovec 12, 7. Gaj 11, 8. Ban Jelačić 10, 9. Graničar 10, 10. Mladost (O) 9, 11. Sloboda 7, 12.Mladost (B) 3, 13. Farkaš 0.