Lonja do uvjerljive pobjede protiv fenjeraša Ostrne

0

PRVENSTVENA UTAKMICA 12. KOLO 1. ŽNL ISTOK

LONJA – OSTRNA 6 : 0

LONJICA. Igralište NK Lonje. Gledatelja 50.

Sudac: Alen Hrgović (Zagreb) 7. Pomoćnici: Danijel Zgurić (Kravarsko) i Tomislav Prpić (Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 Barišić (6), 2:0 Barišić (15), 3:0 Ivoš (16), 4:0 J. Tandara (38), 5:0 Barišić (48), 6:0 M. Forgač (78).

Delegat: Denis Madžar (Vrbovec).

LONJA: Bagarić 7,K. Forgač 7, (od 58. Perić 7), Solarić 7,Pavlić 7, (od 72. M. Forgač 7), Hren 7, Ivoš 7,5,J.Tandara 7, (od 46. Severec 7), Šurmin 7, (od 64. Gruden 7), Oroz 7,5, (od 46. Delija 7,5), Barišić 8, Atlija7, (od 58. I. Tandara 7).

Trener: Igor Maksimović 7.

OSTRNA: Čivić 6, Lepan 6 6, (od 46. Jenić 6), Bumbar 6, Mandić 6,5, Dunđer 6, Radovec 6, Habeić 6,5, Nestić 6,5, Tokić 6, (od 46. Jurakić 6), Francić 6.

Trener: Mario Habeić 6.

IGRAČ UTAKMICE: Andrija Barišić.

Lonja ovaj puta nije ništa prepustila slučaju već je maksimalno ozbiljno dočekala fenjeraša Ostrnu koja im je u prijašnjim utakmicama znala zagorčati život. Domaćin je na samom početku utakmice zaigrao agresivno, napadački i požrtvovno te je poveo već u 6. minuti. Na odigranu povratnu loptu Oroza uslijedio je Barišićev precizni lob udarac s 18 m koji je završio u lijevom gornjem kutu. Ivoš je u 15. minuti ubacio loptu s desne strane, a Barišić je iz blizine postigao drugi pogodak za Lonju. Minutu kasnije Ivoš je s 25 m snažno potegao i lopta je završila u desnom donjem kutu pa je pitanje pobjednika bilo već riješeno u 16. minuti utakmice. U 20. minuti Ivoš je dijagonalom pronašao Atliju na lijevom krilu, uslijedila je povratna lopta koju je u padu zahvatio Josip Tandara, ali je Čivić obranio šut. Domaći kapetan Solarić se u 36. minuti izborio za loptu te se sjurio prema Čiviću koju mu brani udarac s 11 m. Oroz je u 38. minuti asistirao Josipu Tandari koji je zaobišao i Čivića i postigao pogodak.

U drugom poluvremenu domaćin je malo smanjio pritisak pa su i gosti imali veći posjed lopte. Ivošev udarac u 47. minuti iskosa s desne strane s 10-tak m izvanredno je obranio Čivić. Barišić je u 48. minuti postigao hattrick jer je iz slobodnog udarca s 18 m neobranjivo pogodio u lijeve gornje rašlje. Na Ivošev centaršut s desne strane u 67. minuti Gruden je sa 7 m glavom tukao pored desne vratnice. Ivan Tandara je u 78. minuti probio desni bok, centrirao loptu koju je nebeskim skokom Mihael Forgač s 8 m zakucao u gostujuću mrežu. Udarac Ivoša u 80. minuti iskosa s desne strane zaustavila je prečka. U samoj završnici utakmice domaćin je izveo lijepu akciju u kojoj je Ivoš dodao loptu Severcu koji tuče s 11 m, a još boljom obranom Čivić skinuo udarac. Na kraju sasvim zaslužena pobjeda Lonje protiv Ostrne 6:0 koja je tako ostala u zadnjem kolu u borbi za jesenski naslov.