Ljepotica 19. kola odigrana u Dubravi

0

19. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

Odigrane utakmice u 19. kolu VNL Istok nekako su završile prema predviđanjima. Nezaustavljivo Dugo Selo pobijedilo je u derbiju Zelinu. Vrbovec je zabilježio tri boda za zelenim stolom, jer na megdan nisu stigli veterani Kloštra. Ljepotica kola bila je odigrana u Dubravi u kojoj su slavili veterani Sloge. U derbiju između Lonje i Strmca utakmica je završila podjelom bodova. Rugvica Sava svladala je Donju Zelinu. Rakovec je bio bolji od fenjeraša Slobode. Slobodni su bili veterani Milke Trnine.

U derbiju između Dugog Sela i Zeline prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka u kojem su gosti ostavili bolji dojam imali dvije velike šanse koje nisu iskoristili. Kazna za gostujuće promašaje je uslijedila početkom drugog poluvremena. Atomski napadač Velibor Vujić je u 44. minuti realizirao kazneni udarac, a Filip Višić u 60. minuti potvrdio domaći trijumf. Veterani Dugog Sela ne posustaju i to im je bila ujedno i 17. pobjeda od 17 utakmica pa su sve bliži novom naslovu. Zelinčani su odigrali kvalitetnu utakmicu, ali su Dugoselci i ovaj puta potvrdili da ove sezone igraju najbolji nogomet. Voditelj Tomislav Slišković i dalje provodi čeličnu disciplinu pa je nakon završetka svake proljetne utakmice uveo i maksimalno dodatni angažman svojih veterana u tzv. „treće poluvrijeme“. Dugoselska čelična disciplina koju su požrtvovno podnijeli svi veterani na čelu s voditeljem Tomislavom Sliškovićem je popustila tek drugi dan.

Kakva utakmica u Dubravi u kojoj su igrači Dubrave i Sloge zabili 10 zgoditaka. Najprije je Goran Grgić u 15. minuti pogodio gostujuću mrežu. Zatim je Dalibor Žertuš u 27. minuti izjednačio rezultat. U drugom poluvremenu prava kanonada zgoditaka. Zoran Vorel je pogodio  domaća vrata u 50. i 65. minuti te Josip Šlibar u 62. minuti. Uzvratio je s dva pogotka Davor Ferberuš u 70. i 77. minuti pa je dramatika stigla do usijanja. Međutim, to je trajalo svega jednu minuti jer je Josip Šlibar u finišu utakmice zabio još dva gola u 78. i 80. minuti i prometnuo se u junaka utakmice. Utakmica između Dubrave i Sloge je završila rezultatom 4:6. Zaslužena pobjeda veterana Sloge koji su se pjevajući kući vratili s tri boda.

Derbiji između Lonje i Strmca su oduvijek bili uzbudljivi, neizvjesni i efikasni. I ova utakmica je potvrdila dugogodišnju tradiciju prijašnjih derbija. Poslovođa iz Bedenice Željko Bedeković je doveo goste u vodstvo u 20. minuti. Ivica Salopek je poravnao rezultat u 33. minuti. Ponovo je poslovođa Bedeković zabio gol, ali ovaj puta iz kaznenog udarca u 37. minuti. Poslovođa Bedeković je postigao i treći pogodak u 61. minuti. No, Lonja se ne predaje i preko svog plavokosog i vitkog napadača Filipa Oroza smanjuje rezultat u 64. minuti. U završnici utakmice Mladen Valaško uspije u 75. minuti poravnati rezultat na 3:3 i podjelu bodova.

Najbolji igrač i trostruki strijelac Ivan Smolko je pogađao mrežu Donje Zeline u 7., 26. i 66. minuti. Davor Pecak je postigao gol u 28. minuti. Tako je na krilima Ivana Smolka domaća Rugvica Sava zasluženo osvojila sva tri boda protiv Donje Zeline rezultatom 3:1. Dakako, bilo je još obilje propuštenih prilika na obje strane, ali su se svojim obranama istaknuli vratari obiju ekipa.

Konačno su svoje nišanske sprave namjestili veterani Rakovca, a to je najviše uspjelo trostrukom strijelcu Ivanu Porkulabiću koji je zabijao golove u 4., 23. i 46. minuti. Za Rakovec je bio strijelac i Dražen Baček u 55. minuti. Tako su Rakovčani nakon silnih promašaja u prijašnjim kolima konačno osjetili slast trijumfa i dugo se zadržali u veteranskom druženju u noćnim satima. Za goste iz Gradeca pogotke su postigli Marijan Ožanić u 53. minuti i Martin Kosik u 63. minuti. Gradečani još uvijek skupo plaćaju veteransko neiskustvo, ali su i dalje uporni pa će i njima zasigurno zasjati pobjedničko sunce.

Vrbovčani su osvojili sva tri boda protiv Kloštra, koji su predali utakmicu, pa je susret registriran za zelenim stolom za Vrbovec 3:0.

Poredak: 1. Dugo Selo 51, 2. Vrbovec 49, 3. Strmec 41, 4. Zelina 38, 5. Lonja 30, 6. Sloga 28, 7. Milka Trnina 18, 8. Rugvica Sava 17, 9. Dubrava 16, 10. Rakovec 16, 11. Kloštar 13, 12. Donja Zelina 8, 13. Sloboda 4.