Libertas preokretom do pobjede protiv Vrbovca

0

PRVENSTVENA UTAKMICA 4. KOLO 4. NL SREDIŠTE SKUPINA B

LIBERTAS – VRBOVEC  2:1

NOVSKA, Gradski stadion. Gledatelja 100.

Sudac: Tomica Solenečki (Jastrebarsko). Pomoćnici: Martin Holetić(Sveti Martin pod Okićem) i Martin Štulec (Donja Zdenčina).

Delegat: Duško Baljak (Sisak).

STRIJELCI: 0:1 Reganhan (33), 1:1 M. Crnojević (41 11m), 2:1 Ivičić (67).

LIBERTAS: Komljenović, Barišić, (od 46. Knežević), V. Crnojević. M. Crnojević, M. Filipović, Poturica, (od 64. Šakić), Ivičić, Đusi, Verić, (od 90+1 Kovačević), M. Filipović, (od 83. Lipovac).

Trener: Boris Horvat.

VRBOVEC: Kralj, Varga, (od 46. Legin), Silva, M. Trošić, Dugac, Pavić, G. Trošić, (od 85. Nemet), Frigan, (od 85. Fugaj), Regenham, (od 37. Tičak), Granđa, (od 64. Vreš), Ferenčak, (od 46. Kobelščak).

Trener: Antun Anthony Pavlović.

CRVENI KARTON: Matej Pavić (90+2).

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Ivičić.

Prvo poluvrijeme između Libertasa i Vrbovca proteklo je u jednoj izjednačenoj i ravnopravnoj igri. Vrbovec je poveo zgoditkom Reganhama u 33. minuti, koji se ozlijedio u 37. minuti pa ga je zamijenio Luka Tičak. Domaćin je izjednačio u 41. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Marko Crnojević. Drugi kazneni udarac za Libertas bio je dosuđen u 43. minuti. Ovaj puta je gostujući vratar Petar Kralj obranio udarac s bijele točke Crnojeviću.

U drugom poluvremenu Libertas se nametnuo svojim stilom igre dok Vrbovec nije više bio toliko opasan po domaća vrata nakon izlaska Reganhama. Kralj se istaknuo s vratarskim intervencijama jer je obranio nekoliko teških udaraca domaćih napadača. Libertas je preokrenuo rezultat u 67. minuti, a strijelac je bio Tomislav Ivičić. Iako je Vrbovec pokušavao  izjednačiti rezultat, mreže se više nisu tresle jer gosti nisu konkretizirali svoje napadačke akcije. Libertas je pobijedio Vrbovec rezultatom 2:1.

Sudac Tomica Solenečki pokazao je tri javne opomene. Kod Libertasa je dobio žuti karton Marko Barišić, a kod Vrbovca su požutjeli Alen Dugac i Leonardo Ferenčak. Vrbovečki igrač Matej Pavić je isključen u sudačkoj nadoknadi 90+2 minuti zbog psovanja glavnog suca.