Kupa učvršćuje prvo mjesto, a Dubrava jedina osvojila bodove

0

U 25. kolu I. ŽNL Istok jedino je Dubrava osvojila bodove u derbiju protiv Gaja, dok su Ban Jelačić i Lonja doživjeli poraze u Vezišću u Obrezini. Kupa se novom pobjedom protiv gostiju iz Novog Čiča učvršćuje na prvom mjestu, dok joj jedino još može u borbi za naslov račune pomrsiti Mladost iz Obrezine.

Dubrava je pod trenerskim vodstvom Alana Habuzina osvojila nova tri boda protiv Gaja i tako se revanširala za nedavni poraz u kup natjecanju Nogometnog središta Vrbovec. Dubravci su poveli u 5. minuti preko kapetana Ivana Leboša. Gosti izjednačuju u 59. minuti, a zgoditak je postigao Vedran Jankovec. Međutim, već minutu kasnije Dubrava je preokrenula rezultat jer je Antonio Kovačević zatresao gostujuću mrežu. Potom je utakmica otišla na mlin Dubrave, koja je povećala vodstvo u 65. minuti, a u strijelce se upisao Robert Tomić. Bolja domaća igra bila je okrunjena i četvrtim golom Tihomira Bradića u 81. minuti. U samoj završnici utakmice Gajci su samo ublažili poraz u 86. minuti jer je vratar Tihomir Kosovec bio siguran u realizaciji kaznenog udarca. Zaslužena pobjeda Dubrave protiv Gaja 4:2 koja se ovom pobjedom popela na 12. mjesto.

Nogometaši Bana Jelačića imali su neuspješan nastup u Vezišću i doživjeli u samoj završnici utakmice uvjerljiv poraz 0:4. Strijelci za Milku Trninu bili su: Ivan Fešta (19), Alen Kanceljak (75 i 82) i Silvio Stuparić (90).

Utakmica u Obrezini je defacto bila riješena u prvih 10-tak minuta jer je Mladost protiv Lonje stigla do vodstva 2:0. Marko Kadović je u 5. minuti doveo domaćina u rezultatsku prednost, koju je Mislav Havidić povećao u 12. minuti. Iako su obje momčadi u nastavku imale svoje prigode, mreže su ostale netaknute.

Ostali rezultati: Vatrogasac – Posavec 3:1, Ostrna – Meštrica 0:3, Kupa – Dinamo Hidrel 2:0.

Poredak: 1. Kupa 52, 2. Mladost 47, 3. Meštrica 44, 4. Vatrogasac 42, 5. Kloštar 41, 6. Ban Jelačić 34, 7. Lonja 33, 8. Milka Trnina 32, 9. Dinamo Hidrel 26, 10. Buna 26, 11. Gaj 26, 12.  Dubrava 23, 13. Posavec 21, 14. Ostrna 17, 15. Zvekovac 2.

Strijelci: 19 Galović Pavao (9 KU) (NK Meštrica), 17 Uremović Saša (2 KU) (NK Ban Jelačić (B)), 14 Pejak Alan (6 KU) (NK Mladost Obrezina), 13 Kanceljak Alen (NK Milka Trnina) i Periša Franjo (NK Mladost Obrezina), 12 Muhić Selver (1 KU) (NK Vatrogasac (K)), 11 Lom Leonard (NK Milka Trnina), 10 Fešta Ivan (NK Milka Trnina) Jankovec Vedran (1 KU) (NK Gaj) i Joveš Dejan (NK Kloštar), 9 Brajković Josip (NK Kupa (P)) i Šandor Ivan (1 KU) (NK Kupa (P)), 8 Barišić Andrija (NK Lonja) i Maksimović Igor (NK Ban Jelačić (B)), 7 Blažinčić Kristijan (NK Kupa (P)) Čerkez Bojan (NK Gaj) Juričić Dino (1 KU) (NK Ban Jelačić (B)) Knezek Tomislav (NK Kloštar) Kuten Anđelko (NK Gaj) i Ruklić Jurica (1 KU) (NK Kupa (P))