Kupa prvak 1. ŽNL Istok, a Lonja najbolje plasirani klub NS-a Vrbovec

0

Kupa je osvojila naslov prvaka u I. ŽNL Istok u zadnjem 30. kolu protiv Mladosti koja je druga, a Meštrica treća. Iz lige je ispao Zvekovac koji je odustao u proljetnom dijelu od natjecanja. Domaći derbi u Banovu pripao je Dubravcima, a Gaj nije igrao u Gornjoj Meštrici.

Borba za naslov u I. ŽNL Istok rješavala se u zadnjem 30. kolu između dvije prvoplasirane momčadi Kupe i Mladosti. U derbiju u Obrezini domaćin je poveo u 47. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Alan Pejak. Kupa je izjednačila u 59. minuti, a gol za izjednačenje i za naslov prvaka zabio je Benjamin Pirša u 59. minuti. Naime, Kupi je bilo dovoljno da u Obrezini osvoji i samo bod pa da se okiti naslovom titule najbolje momčadi I. ŽNL Istok u sezoni 2020./21.

U domaćem derbiju između Bana Jelačića i Dubrave tri boda su pripala gostima. Dubravci su poveli pogotkom Marka Fulira u 17. minuti, a gostujuće vodstvo povećao je Milan Suša u 31. minuti. Povratak domaćina u utakmicu odškrinuo je Saša Uremović koji je smanjio rezultat u 71. minuti. U neizvjesnoj i dramatičnoj završnici Milan Suša je u 89. minuti postigao svoj drugi gol, a treći za Dubravu i pobjedu 3:1.

U Gornjoj Lomnici utakmica između Meštrice i Gaja nije odigrana, a koja je za zelenim stolom registrirana 3:0 za domaćina.

Ostali rezultati: Posavec – Buna 0:1, Milka Trnina – Ostrna 12:0, Dinamo Hidrel – Kloštar 4:0, a slobodni su bili Vatrogasac i Lonja.

U nikad neizvjesnijem prvenstvu u I. ŽNL Istok bila je očita dominacija klubova s područja Turopolja, odnosno NS Velike Gorice, koji su osvojili prva četiri mjesta. Od vrbovečkih klubova najbolji plasman ostvarila je Lonja koja je sezonu završila na 7. mjestu. U proljetnom dijelu podbacili su Lonja koja je osvojila 12 i Ban Jelačić koji je izborio 11 bodova. Gaj je u proljetnoj sezoni osvojio 13 bodova koliko je imao i u jesenskom dijelu. Najugodnije iznenađenje bila je  Dubrava koja je u nastavku prvenstva osvojila 24 boda te je sezonu završila na solidnom 11. mjestu.

Poredak: 1. Kupa 62, 2. Mladost 60, 3. Meštrica 53, 4. Vatrogasac 51, 5. Kloštar 50, 6. Milka Trnina 39, 7. Lonja 38, 8. Ban Jelačić 36, 9. Dinamo Hidrel 32, 10. Buna 31, 11. Dubrava 30, 12. Gaj 26, 13. Posavec 25, 14. Ostrna 18, 15. Zvekovac 2.

Strijelci: 21 Galović Pavao (9 KU) (NK Meštrica) i Uremović Saša (2 KU) (NK Ban Jelačić (B)), 19 Fešta Ivan (NK Milka Trnina), 17 Pejak Alan (7 KU) (NK Mladost Obrezina), 16 Brajković Josip (NK Kupa (P)), 15 Kanceljak Alen (NK Milka Trnina) i Periša Franjo (NK Mladost Obrezina), 13 Joveš Dejan (1 KU) (NK Kloštar) i MuhićSelver (1 KU) (NK Vatrogasac (K)), 12 Lom Leonard (NK Milka Trnina), 11 Barišić Andrija (NK Lonja), 10 Blažinčić Kristijan (NK Kupa (P)), Jankovec Vedran (1 KU) (NK Gaj), Šandor Ivan (1 KU) (NK Kupa (P)) i Tadić Marijo (NK Mladost Obrezina), 9 Knezek Tomislav (NK Kloštar) i Štefner Toni (NK Vatrogasac (K)), 8 Maksimović Igor (NK Ban Jelačić (B)) i Ruklić Jurica (2 KU) (NK Kupa (P)), 7 Britvec Ivan (NK Meštrica), Čerkez Bojan (NK Gaj), Ivkić Antonio (NK Vatrogasac (K)), Jakovljević Tomislav (3 KU) (NK Dinamo Hidrel), Juričić Dino (1 KU) (NK Ban Jelačić (B)), Košutić Krešimir (NK Meštrica), Kuten Anđelko (NK Gaj), Salopek Ivica (2 KU) (NK Lonja) i Zrnčić Filip (NK Mladost Obrezina) 6 Augustić Bruno (NK Meštrica), Huđber Robert (2 KU) (NK Buna), Ivoš Ivan Marko (NK Lonja), Kojundžija Filip (NK Ostrna), Kopejtko Vedran (NK Milka Trnina), Mostarlić Igor (3 KU) (NK Posavec), Novosel Tomislav (1 KU) (NK Buna) i Suša Milan (NK Dubrava), 5 Antunović Ivan (NK Vatrogasac (K)), Buzov Danijel (NK Posavec), Hanžek Matej (1 KU) (NK Meštrica), Jambrek Josip (NK Ostrna), Poturica Stjepan (NK Kupa (P)), Pukljak Nikola (NK Kloštar), Šorša Marko (NK Mladost Obrezina), Stuparić Silvio (NK Milka Trnina) i Zorić Robert (NK Dinamo Hidrel) itd.

Prvo mjesto dijele Pavao Galović iz Meštrice i Saša Uremović iz Bana Jelačića koji su postigli po 21 zgoditak. Galović je pri tome zabio 9 golova iz kaznenih udaraca, a Uremović samo dva pogotka iz najstrožih kazna. Stoga je Uremovićev golgeterski učinak puno teži za laskavu titulu najboljeg strijelca u sezoni 2020./21. u I. ŽNL Istok.