Kloštar uspješno apsolvirao Turopolje, Ostrna iznenadila u Novom Čiču

0

22. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

U nepotpunom 22. kolu 1. ŽNL Istok tri utakmice nisu odigrane zbog obilne kiše i lošeg vremena koje je zahvatilo istočni dio Zagrebačke županije, a uslijed čega su bili potopljena nogometna igrališta. Vodeći Kloštar je uspješno pregrmio Turopolje. Fenjeraš Ostrna iznenadila je Dinamo Hidrel i u Novom Čiču i ostvarila prvu proljetnu pobjedu. U turopoljskom derbiju minimalna pobjeda Vatrogasca protiv Bune. Posavec i Ban Jelačić odigrali bez podataka. Nisu bile odigrane utakmice: Dubrava – Rakovec, Gaj – Lonja i Brcko – Milka Trnina.

U Turopolju je istoimeni klub s puno očekivanja dočekao lidera Kloštra. Međutim, iznenađenje se nije desilo jer je Anto Filipović već na početku derbija u 3. minuti doveo goste u vodstvo. Alen Brcko je u 6. minuti dodatno šokirao Turopolje koje se više nije vratilo u utakmicu. Filipović je u 36. minuti postigao i treći gol za Kloštar i derbi je bio riješen. U drugom poluvremenu centarfor Ivan Marković je u 69. minuti po četvrti puta svladao vratara Andriju Budimira. Tako je utakmica između Turopolja i Kloštra završila zasluženom pobjedom gostiju 0:4. Ovim porazom je Turopolje ostalo bez visokih ambicija, ali će se do kraja prvenstva boriti za klupski ugled. Kloštar se pobjedom samouvjereno vratio u Kloštar Ivanić i s puno ohrabrenja u 23. kolu na svom terenu dočekuje četvrto plasirani Vatrogasac.

Posljednje plasirana Ostrna je iznenadila domaći Dinamo Hidrel i na kraju zasluženo nosi sva tri boda iz Novog Čiča. Pred kraj prvog poluvremena u 45. minuti gosti su poveli. Klaudio Tokić je svladao domaćeg vratara Ivana Šimića. Ostrna je povećala prednost u 55. minuti, a strijelac je bio Dubravko Bumbar. Domaći napadi urodili su smanjenjem rezultata u 76. minuti, a pogodak je postigao Filip Žarina. Do kraja utakmice gostujuća momčad predvođena kapetanom Matijom Nestićem je izdržala sve domaće prijetnje pa je na kraju utakmica između Dinama Hidrela i Ostrne završila pobjedom gostiju 1:2. Ovim trijumfom je Ostrna produžila nadu u borbi za ostanak u 1. ŽNL Istok jer je sada smanjila bodovnu razliku u odnosu na 13. plasirani Brcko na „dostižnih“ 6 bodova.

Gledatelji u općinskom mjestu Orle nisu mogli uživati u golovima jer je utakmica između Posavca i Bana Jelačića završila miroljubivim rezultatom 0:0. Teško je konstatirati tko je bio više zadovoljan podjelom bodova. No, sigurno je da su gosti iz Banova uhvatili sve bolji ritam kako igre tako i osvajanja bodova. Kod domaćina je bio isključen Domagoj Despot u 70. minuti zbog vrijeđanja suca Mihaela Milina.

Turopoljski derbi u Kobiliću između Vatrogasca i bune sudio je poznati turopoljski sudac Tihomir Čunčić. Pitanje derbija riješio je Selver Muhić u 51. minuti koji je postigao pobjedonosni pogodaka za Kobilić i domaću pobjedu 1:0. Delegat Marko Pancirov je između ostaloga u Izvještaju o utakmicu konstatirao: „O suđenju više u kontroli suđenja. Pogodak je postignut na ispravan način. Opomena opravdano dodijeljena. Kod gostiju je na utakmici nazočan licencirani trener, a kod domaćina trenera seniora mijenja trener pionira budući da je trener seniora u Comet sustavu pod suspenzijom“.

Poredak: 1. Kloštar 47, 2. Rakovec 43, 3. Lonja 42, 4. Vatrogasac 39, 5. Milka Trnina 36, 6. Turopolje 35, 7. Dubrava 34, 8. Buna 33, 9. Gaj 28, 10. Ban Jelačić 21, 11. Posavec 18, 12. Dinamo Hidrel 17, 13. Brcko 16, 14. Ostrna 10.