Kloštar u derbiju iz Dubrave odnio sva tri boda

0

8. KOLO, 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

Lider Kloštar u derbiju 8. kola u gostima je pobijedio Dubravu i istaknuo kandidaturu za osvajanje jesenskog naslova. Najveće iznenađenje je priredila Ostrna koja je u Kobiliću protiv favoriziranog Vatrogasca osvojila prvi bod. Gaj je ostvario prvu jesensku pobjedu protiv Bana Jelačića. Brcko je u ljepotici kola slavio protiv Rakovca. Posavec na domaćem terenu doživio poraz od Milke Trnine. Dinamo Hidrel i Lonja odigrali bez pogodaka. U turopoljskom derbiju između Turopolja i Bune podjela bodova. Uz Kloštar od borbe za titulu nisu odustali Vatrogasac i Dubrava te Turopolje i Buna pa će sigurno biti jako zanimljiva završnica jesenskog dijela.

U derbiju kola između lidera Kloštra i trećeplasirane Dubrave, gosti su odigrali izvrsnu taktičku utakmicu u kojoj su realizirali svoje prigode i na kraju sasvim zasluženo pobijedili rezultatom 3:0. Kloštar je poveo u 37. minuti preko Patrika Jandrića. Kad je Alen Brcko u 42.minuti po drugi puta zatresao domaću mrežu uvidjelo se da Dubrava ima malo šanse da se vrati u utakmicu. Sve su dvojbe oko pitanja pobjednika bile riješene u 54. minuti kad je Jure Miličević zabio i treći gol za Kloštar.

U derbiju začelja između Gaja i Bana Jelačića, domaćin je ostvario prvu, spretnu, sretnu i minimalnu pobjedu 1:0 protiv Bana Jelačića. Utakmica je uglavnom protekla u bezidejnoj igri obiju ekipa između dva kaznena prostora s podosta duela i čvrste igre. Ključni moment na utakmici zbio se u 61. minuti kad je Gaj ostvario rezultatsku prednost. Domaći kapetan Josip Gomerčić je dijagonalom pronašao Anđelka Kutena koji se sjurio prema gostujućim vratima i preciznim udarcem sa 16 m pogodio u desni donji kut. Nova domaća prijetnja zbila se u 70. minuti u kojoj je Kuten ubacio s lijeve strane, a Pajurov udarac s 10-tak m obranio Brleković. Nije to bila utakmica za pamćenje jer su Gaj i Ban Jelačić u derbiju začelja prije svega bila  fokusirani na rezultat, koji je ovaj puta uz faktor sportske sreće završio na strani domaćina. Realno gledajući utakmica je prema prikazanoj igri obiju momčadi trebala završiti neodlučeno. Međutim, presudio je lucidan potez iskusnog Anđelka Kutena koji je svojoj ekipi priskrbio sva tri boda.

Na utakmici između Brcka i Rakovca bilo je svega od kaznenih udaraca, isključenja i opomena, ali i kvalitetne igre i postignutih pogodaka u kojoj je domaćin na kraju zasluženo slavio pobjedu 5:3. Rakovec je dobro igrao, ali je Brcko poveo u 12. minuti, a strijelac je bio Antonio Vuković. Nije dugo trajala radost domaćina jer je Bojan Čerkez izjednačio rezultat dvije minute kasnije. U 26. minuti ponovo je prednost na strani domaćina jer je Lovro Žutak zatresao gostujuću mrežu. Gosti su negodovali u 41. minuti jer sudac Karlo Kašnar nije priznao zgoditak Matiji Gudiću što je dodatno unijelo igračku nervozu. Marko Galić je bio strijelac za Brcko u 53. minuti koji je iz odbijanca zabio gol. Prvi kazneni udarac kojeg je sudac Kašnar dosudio za Brcko u 57. minuti dodatno je potencirao igračke tenzije jer su gosti smatrali/ukazivali da je prekršaj bio počinjen izvan kaznenog prostora. Udarac s bijele točke je u zgoditak pretvorio je Damir Mušanović. Drugi kazneni udarac u 63. minuti realizirao je Ivica Grgoić za Rakovec. Treći kazneni udarac ponovo je iskoristio Ivica Grgoić u 90. minuti. Četvrti kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi u 90+2 minuti realizirao je ponovo Damir Mušanović za domaću momčad. Pune ruka posla za suca Karla Kašnara, koji se nije proslavio svojim suđenjem, koji je osim 4 kaznena udarca, isključio Domagoja Dominića u 90.minuti zbog sprečavanja pogotka rukom te podijelio i 9 opomena. Kod domaćina su požutjeli: trener Nenad Pavečić i igrači Damir Mušanović i Ivan Križanović, a kod Rakovca: Alen Novoselec, Matija Gudić, Mario Štefinovec, Dominik Baček, Mijo Jurić i Leon Radotović.

U Novom Čiču Dinamo Hidrel i Lonja odigrali su bez zgoditaka. Bilo je par prilika na obje strane, ali se ovaj puta nisu istaknuli napadači pa je podjela bodova i najrealnije rješenje. Doduše, Lonja je nastupila bez par prvotimaca pa su u seniorski sastav morali uskočiti veterani Ivica Salopek i Denis Pavlović. U Lonji nikako da prorade strijelci koji su u 8. kola postigli samo 8 pogodaka, ali se unatoč tome nalazi na visokom 6. mjestu i čeka svoju priliku iz prikrajka.

Ostali rezultati: Vatrogasac – Ostrna 1:1, Posavec Milka Trnina 0:3 i Turopolje – Buna 1:1.

Poredak: 1. Kloštar 20, 2. Vatrogasac 17, 3. Dubrava 15, 4. Turopolje 16, 5. Buna 15, 6.Lonja 13, 7. Brcko 12, 8. Milka Trnina 11, 9. Rakovec 11, 10. Dinamo Hidrel 10, 11. Posavec7, 12. Gaj 5, 13. Ban Jelačić 4, 14. Ostrna 1.