Kloštar sve više bodovno bježi, Gaju treća pobjeda u nizu

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

Najveće iznenađenje u 17. kolu je nedolazak Brcka u Gradec na utakmicu protiv Lonje. Vodeći Kloštar je očekivano osvojio sva tri boda protiv Posavca. Gajci nastavili niz pobjeda pa je palo i Turopolje. U Gradićima remi u derbiju između Bune i Rakovca. Ban Jelačić na svom terenu poražen od Dubrave. Milka Trnina na gostovanju protiv Ostrne osvojila sva tri boda.

Napadački tandem lidera Kloštra Filipović – Marković je još jednom potvrdio golgeterske kvalitete i pridonio još jednom pobjedi prema naslovu prvaka 1. ŽNL Istok. Kloštar je odigrao jednu kvalitetnu utakmicu u rutinski ostvario trijumf protiv Posavca. Domaćina je u rezultatsku prednost doveo Anto Filipović koji je u 15. minuti svladao vratara Marija Kućana. Ivan Marković je sigurno realizirao kazneni udarac u 27. minuti. U samoj završnici utakmice Kristijan Hanžek je postigao treći pogodak u 88. minuti za zasluženu pobjedu Kloštra protiv Posavca 3:0. Novom pobjedom Kloštar se još više učvrstio na tronu jer ima 5 bodova prednosti ispred najbližeg pratitelja Rakovca.

Iako je u Gradićima drugoplasirani Rakovec imao u dva navrata vodstvo, domaća Buna se dva puta vraćala u život pa je utakmica završila 2:2. Gostujući kapetan Ivica Grgoić je doveo Rakovec u vodstvo u 6. minuti. Buna je izjednačila rezultat peko Roberta Zlodija u 19. minuti. Ponovo je Grgoić bio strijelac za goste u 61. minuti. Domaćin je poravnao pet minuta kasnije, a gostujuću mrežu pogodio Marko Kovačić u 56. minuti.

Od samog početka utakmice između Bana Jelačića i Dubrave gosti su iskazali zreliju i kvalitetniju igru i puno bolje taktički igrali. U 33. minuti Dubrava je povela nakon lijepe akcije. Martin Horvat je probio po desnom boku i vratio loptu koju je Fulir pospremio u domaća vrata. Pogrešku domaćeg vratara Brlekovića u 38. minuti Martin Horvat je pretvorio u novi gostujući zgoditak. U drugom poluvremenu domaćin ulaže sve napore ulaže kako bi se vratio u utakmicu. Uremović je u 62. minuti srušen u gostujućem kaznenom prostoru pa je sudac opravdano dosudio kazneni udarac za domaćina. Iako je Uremović smanjio rezultat s bijele točke, Tomić je u 82. minuti trećim pogotkom srušio sve nade domaćina pa je utakmica Bana Jelačića i Dubrave zasluženo završila pobjedom gostiju 1:3.  Dubravci su se s nova tri boda osvojena u Banovu povratili od šoka kojeg im je u prošlom kolu priredio Gaj. S druge strane Ban Jelačić je opet potonuo u sivilo i neizvjesnu i dramatičnu borbu za očuvanje svojeg statusa u 1. ŽNL istok.

Fenjeraš Ostrna je odigrala solidnu utakmicu, ali su na kraju sva tri boda ipak pripala momčadi Milke Trnina. Gosti iz Vezišća poveli su preko Ivana Fešte u 11. minuti. Nije dugo trajalo vodstvo gostiju jer je Matija Nestić poravnao rezultat u 16. minuti. Početkom drugog poluvremena u 50. minuti Mateo Zorbas je zabio i drugi gol za goste. Iako su domaći nogometaši pružili borbenu i požrtvovnu igru mreže se više nisu tresle pa je utakmica Ostrna – Milka Trnina završila rezultatom 1:2.

Agonija u Novom Čiču se nastavlja jer je Dinamo Hidrel doživio novi uvjerljivi poraz, ovaj puta od Kobilića 0:4 i zapao u seriju poraza kojoj se ne nazire kraj. Igrač utakmice bio je trostruki strijelac Damir Matković koji je zabio pogotke u 50. minuti iz kaznenog udarca te u 59. i 70. minuti iz igre. Sever Munić je samo potvrdio vrlo dobru igru gostiju i četvrtim pogotkom u 88. minuti. Vatrogasac se ovom pobjedom vinuo na 3. mjesto. Za Dinamo Hidrel je sva sreća što je osvajao bodove u jesenskom dijelu, ali se unatoč tome sada našao u zoni ispadanja.

U Gradec na utakmicu između Lonje i Brcka stigli su suci, delegat, medicinska osoba te nogometaši Lonje, trener i službeni predstavnik. Delegat utakmice Dominik Petak je u Izvještaju o utakmici konstatirao: „Organizacija utakmice provedena prema propozicijama natjecanja 1. ŽNL, ali nije održana radi nedolaska gostiju Brcka, nakon 15 minuta čekanja. Teren pripremljen za igru. Dolazak domaćina Lonje i sudaca na vrijeme.“ Utakmica Lonjei Brcka je riješena za zelenim stolom i registrirana 3:0 u korist domaćina.Brcku je ujedno zbog nedolaska na utakmicu oduzet i jedan bod kojim je pao na 13. mjesto na tablici.

Poredak: 1. Kloštar 39, 2. Rakovec 33, 3. Vatrogasac 32, 4. Lonja32, 5. Buna30,6. Milka Trnina 28, 7. Dubrava 27, 8. Turopolje 26, 9. Gaj 21, 10. Posavec 16, 11. Dinamo Hidrel 14, 12. Brcko 14, 13. Ban Jelačić 13, 14. Ostrna7.