Kloštar osvojio prvenstvo, Dubrava deklasirala Posavca

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

U 25. kolu riješeno je pitanje novog prvaka u sezoni 2022./23. u 1. ŽNL Istok. Kloštar je kolo prije završetka prvenstva osvojio naslov prvaka pobjedom protiv Gaja. Rakovec je pobjedom protiv Dinama Hidrela potvrdio drugo mjesto. Fenjeraš Ostrna doživjela težak poraz od Lonje. Dubrava demontirala Posavec. Milka Trnina u derbiju slavila protiv Vatrogasca. Buna svladala Ban Jelačić. Brcko poražen na domaćem terenu od Turopolja.

Utakmice između Kloštra i Gaja su bile uvijek uzbudljive i neizvjesne pa se tako tradicija bila nastavljena i u ovom susretu. Mišel Gomerčić je pogotkom u 2. minuti šokirao domaćine. No, Matija Mučić jeizjednačio rezultat u 15. minuti i vratio u život domaćine. Anto Filipović je preokrenuo rezultat u 65. minuti, a Alen Jelavić potvrdio pobjedu u 89. minuti i osvajanje naslova Kloštra u ovogodišnjem prvenstvu.

Dinamo Hidrel je bolje ušao u utakmicu dok je domaćin djelovao smušeno i beskrvno koji su poveli u 13.minuti. Kadoić je izveo korner s desne strane, a Hladni neometan glavom s 7 m zatresaodomaću mrežu. Rakovec je izjednačio u 33. minuti. Fran Baček je na sredini terenazapočeo domaći napad po desnoj strani, Radotović vratio loptu na 14 m koju je Fran Baček zakucaoispod prečke nemoćnog vratara Šimića.Na početku drugog poluvremena Rakovec je u 47. minuti preokrenuo rezultat u svoju korist.Jaić je dugom loptom izbacio Grgoića na lijevoj strani, uslijedila je povratna lopta, a Čerkeziz blizine matirao Šimića. U 58. minuti Grgoić je s ruba kaznenog prostora snažnim ipreciznim udarcem neobranjivo pogodio u lijevi donji kut i time podigao kvalitetnu razinu igre domaće momčadi. U 78. minuti Krvarić je iznio loptu iz svog dijela terena pri čemu je predriblao par gostujućihigrača i potom asistirao Bartolu koji je iz blizine postigao pogodak. Rakovec je postigao peti pogodak u 85. minuti jer je Grgoić dodao loptuBartolu koji je rutinski zabio gol. Gosti se nisu predavali pa je Žarina u 86. minuti s 16 mprekrasnim i silovitim udarcem pogodio neobranjivo u lijevi gornji kut. Rakovec je zasluženom pobjedom protiv oslabljenog sastava Dinama Hidrela 5:2 pred svojim navijačima potvrdio kolo prije završetka osvojeno 2. mjesto u sezoni 2022./23. u 1. ŽNL Istok.

Dubrava je u najboljoj utakmici sezone igrački demontirala sastav Posavca. Domaćin je utakmicu riješio već nakon pola sata igre, a gledatelji su mogli uživati u lijepim i kombinatornim akcijama i atraktivnim zgodicima. Kod Dubrave se svojom igrom istaknuo šesterostruki strijelac Martin Horvat koji je vodeći strijelac lige s 30 postignutih pogodaka. Martin Horvat je tresao gostujuću mrežu u 17, 30, 36, 62, 63 i 72 minuti. Za Dubravu su još postigli pogotke: Marko Fulir (33), Tihomir Bradić (65), Marcel Matejak (72) i Jurica Novosel (86). Kod gostiju bili su strijelci: Domagoj Desput (48), Mario Kučan (58) i Alen Breščaković (60). Dubrava je dominantnom igrom protiv Posavca na kraju zabilježila visoku i uvjerljivu pobjedu 10:3.

Ostrna je doživjela visoki poraz od Lonje 1:7 koja je nadigrala domaćina u svim elementimaigre. Gosti su riješili pitanje pobjednika u 39. minuti utakmice kada su imali vodstvo u39.minuti. Prvo ime susreta bio je trostruki strijelac Mihael Nikola Forgač koji je zabiogolove u 12, 48. i 49. minuti. Kod Lonje su još bili strijelci: Andrija Barišić (31), MiljenkoBencalić (39), Matija Delija (71) i Oliver Burec (76). Tomislav Jenić je zgoditkom u 63.minuti samo ublažio domaći poraz. Lonja je ovom pobjedom potvrdila treće mjesto na tablici i popravila gol razliku.

Milka Trnina je zahvaljujući najboljem igraču utakmice i četverostrukom strijelcu Ivani Fešti pobijedila zasluženo Vatrogasac rezultatom 4:2. Fešta je pogađao gostujuću mrežu u 1., 58., 85, i 87. minuti koji je trenutno drugi strijelac lige s 29 postignutih golova. Ivan Kontić u 5. minuti i Selver Muhić u 82. minuti su bili strijelci za Vatrogasac.

Buna je na krilima trostrukog strijelca Dannya Škojca koji je postigao pogotke u 24. , 50. i 56. minuti protiv Bana Jelačića osvojila sva tri boda. U domaće strijelce upisao se Josip Muža u 81. minuti. Za goste iz Banova zgoditak je dao Dražen Tarandek u 63. minuti. Buna je protiv Bana Jelačića zasluženo slavila rezultatom 4:1.

Brcko nikako da stane na noge pa je doživio još jedan poraz i to ovaj puta od Turopolja 0:4. Krešimir Lučić je doveo goste u vodstvo u 19. minuti. Utakmica je bila otvorena sve do 64. minute, ali je tada Mihael Vranešić zabio drugi gol za Turopolje. U samoj završnici utakmice kvalitetniji gosti su potvrdili zasluženu pobjedu zgodicima Ivana Benkea u 77. minuti i Dine Cote u 84. minuti.

Poredak: 1. Kloštar 56, 2. Rakovec 52, 3. Lonja 47, 4. Vatrogasac 42, 5. Dubrava 41, 6. Milka Trnina 41, 7. Turopolje 39, 8. Buna 39, 9. Gaj 32, 10. Ban Jelačić 27, 11. Posavec 22, 12.Brcko 19, 13. Dinamo Hidrel 17, 14. Ostrna 13.