Kloštar odmiče Rakovcu i Buni

0

15. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

U 15. kolu sve su utakmice išle na mlin vodećem Kloštru koji je bez problema na gostovanju visoko porazio fenjeraša Ostrnu. Lonja u šokantnom derbiju protiv Rakovca do sva tri boda. Buna je remizirala s Posavcem. Dubrava je u Novom Čiču osvojila sva tri boda protiv Dinama Hidrela. Gaj je na svom terenu slavio protiv Brcka. U Banovu Ban Jelačić i Milka Trnina podijelili bodove. Vatrogasac u sudačkoj nadoknadi spasio bod protiv Turopolja. Poslije 15. kola lider Kloštar ima 4 boda prednosti ispred drugoplasiranog Rakovca i trećeplasirane Bune.

Kloštar nije dozvolio nikakvo iznenađenje protiv Ostrne i sve je riješio već u prvom poluvremenu kad je vodio rezultatom 5:0. Strijelci za Kloštar bili su: Ivan Marković 4, Anto Filipović 3 i Antonio Mosković dok je za Ostrnu počasni gol zabio Josip Perić. Utakmica između Ostrne i Kloštra je završila visokom gostujućom pobjedom 1:8.

Derbi između Lonje i Rakovca odigran je Vrbovcu u kojem je prvo poluvreme proteklo bez zgoditaka jer su se istaknuli vratari Tomo Bagarić i Goran Jurić koji su obranili sve udarce napadača. U prvom poluvremenu bolji dojam je ostavila momčad Lonje. Gosti su u 69. minuti izveli lijepu akciju i stigli do vodstva. Čerkez je dodao loptu Grgoiću koji je stvorio pomutnju na lijevoj strani i vratio povratnu loptu koju je Dominik Baček iz blizine pospremio u donji lijevi kut. Lonja je izjednačila u 83. minuti jer je Ivan Marko Ivoš silovito potegao s 20 m i lopta je neobranjivo odsjela u gornjem desnom kutu. I kad je sve „mirisalo“ na podjelu bodova u 89. minuti dolazi do preokreta. Kolar je ubacio loptu s lijeve strane na koju Miljenko Bencalić i Jurić traže što bolju poziciju u kojoj dolazi do kontakta između igrača i njihovog pada. Bencalić koji je bliže lopti se pridiže i postiže pogodak kojeg sudac Jerbić priznaje. Takva sudačka odluka Jerbića je kod rakovečkih igrača, službenih osoba i navijača izazvala sveopću konsternaciju i protivljenje. I dok su kod Lonje naglašavali da se radi o ispravnoj sudačkoj odluci s druge strane kod Rakovca je isticano da je bio prekršaj na vrataru i da ih je sudac drastično oštetio. U međuvremenu se vratar Goran Jurić srušio na travnjak u vlastitom kaznenom prostoru, koji je kasnije bio kolima hitne medicinske službe prevezen u KBC Dubrava. Sve u svemu utakmica je na kraju završila pobjedom Lonje protiv Rakovca 2:1 koja je tako ostala u sjeni intervencije djelatnika HMP Vrbovec prema Goranu Juriću i kontroverznog pobjedničkog pogotka domaćina i koja će se dugo vremena prepričavati.

Dubravci su se pjevajući vratili iz Novog Čiča jer su osvojili sva tri boda. Martin Horvat je doveo Dubravu u vodstvo u 41., a Tihomir Bradić povisio rezultat u 45. minuti. Dinamo Hidrel je smanjio rezultat u 55. minuti, a strijelac je bio Filip Musolli. Utakmicu je u korist gostiju prelomio Milan Suša koji je zabio gol u 84. minuti. Marcel Matejak je u 90. minuti po četvrti puta zatresao domaću mrežu. Na kraju je utakmica između Dinama Hidrela i Dubrave završio zasluženom pobjedom gostiju 1:4.

U Gaju su tražili bodove spasa i domaćin i gosti iz Brckovljana. Upravo je Brcko bolje otvorio utakmicu koji je poveo pogotkom Lovre Žutaka u 25. minuti. Mario Jembri je izjednačio rezultat pred kraj prvog poluvremena u 41. minuti. Domaćin je stigao do preokreta u 52. minuti jer je Franjo Jaković svladao vratara Bornu Brusa. Od 81. minute Gaj je igrao s 10 igrača jer je zbog dvije opomene bio isključen kapetan Josip Gomerčić. U dramatičnoj završnici Gaj je uspio sačuvati minimalno vodstvo protiv Brcka i pobijediti 2:1.

U Banovu je prvo poluvrijeme između Bana Jelačića i Milke Trnine završilo bez zgoditaka. Domaćine je u vodstvo doveo centarfor Saša Uremović u 65. minuti dok je goste pogodak postigao u 78. minuti Antonio Čičević. Poslije se nisu tresle mreže pa je utakmica završila 1:1 i podjelom bodova. Ban Jelačić se trenutno nalazi na 13. mjestu te mu i dalje predstoji grčevita borba od ispadanja.

Buna nije iskoristila prednost domaćeg terena u Mraclinu protiv Posavca, nego je spašavala bod u zadnjim minutama utakmice pa je utakmica završila rezultatom 1:1. Posavec je poveo u 34. minuti preko Dejana Joveša, a Josip Povoljnjak izjednačio rezultat u 82. minuti.

U Kobiliću u vrlo neizvjesnoj utakmici u kojoj je Vatrogasac imao veliku podršku navijača domaćin je tek u sudačkoj nadoknadi uspio spasiti bod. Gosti iz Turopolja su poveli u 47. minuti pogotkom Adriana Perića. Domaćin je stvorio mnoge prigode za postizanje zgoditaka, ali je gostujući vratar Andrija Budimir zaključao dvoja vrata sve do zadnjih sekundi utakmice kad je u 90+3 minuti rezultat na 1:1 poravnao Mijo Jandriš.

Poredak: 1. Kloštar 33, 2. Rakovec 29, 3. Buna 29. 4. Vatrogasac 26, 5. Lonja 26, 6. Milka Trnina 25. 6. Dubrava 24, 7. Turopolje 23, 8. Posavec 16, 10. Gaj 15, 11. Brcko 14, 12. Dinamo Hidrel 14, 13. Ban Jelačić 10, 14. Ostrna 7.

17 Grgoić Ivica (4 KU) (NK Rakovec) i Horvat Martin (7 KU) (NK Dubrava)