0

PRVENSTVENA UTAKMICA 12. KOLO 3. NL CENTAR

VRBOVEC – KARLOVAC 1919 0:4

VRBOVEC, Gradski stadion. Gledatelja 180.

Sudac: Mladen Komesar 7.Pomoćnici: Zlatan Bilić i Mateo Jakopec (svi iz Zagreba).

STRIJELCI: 0:1 Medynskyy (13), 0:2 Matiazh (17), 0:3 Kurečki (68), 0:4 Pausić (80).

Delegat: Luka Kazimović (Samobor).

VRBOVEC: Zrinščak 6,Trošić 5, K. Colarić 5, M. Tolić 5, Jantoljak 5,Ćosić 6,Bubnjar 5,5, (od 66. Mikulec -), G. Tolić 6, Martinović 6, Babić 6, Turk 5, (od 66. Škaro -).

Trener: Dražen Biškup 5,5.

KARLOVAC 1919: Šteko 7, Miščin 7, (od 46. Kurečki 7), Zavalić 7, Knezović 7, (od 77. Srpak -), Bunoza 7,5, Ribar 7, Paracki 7, (od 36. Budimir 7),Medynskyy8, (od 82. Trešnjić -), Pausić 7,5, Matiazh 7,5, Z. Pamić 7,5, (od 82. Soldo -).

Trener: Igor Pamić 7.

IGRAČ UTAKMICE: Ihor Medynskyy.

Lider Karlovac 1919 je nadigrao Vrbovčane i sasvim zasluženo odnio sva tri boda iz Vrbovca. Gosti su od samog početka preuzeli inicijativu dok su domaći nogometaši bili primorani na defanzivne akcije. U 3. minuti Miščin je probio lijevi bok te vratio prizemnu loptu koju je loše zahvatio Medynskyy pa je Zrinščak loptu izbacio u korner. Babić je u 11. minuti iznudio Bunozinu pogrešku, dodao loptu Martinoviću kojem je s 11 m požrtvovnim startom Bunoza uspio blokirati udarac. Gosti su poveli u  13.minuti iz solo akcije Medynskyyog koji je s 12 m nebranjivo pogodio u desni gornji kut. Matiazh je u 17. minuti iz igre izbacio Jantoljaka i potom s 10-tak m zatresao domaću mrežu. Miščin je u 40. minuti dodao loptu Budimiru koji je tukao s ruba kaznenog prostora iznad domaćih vrata. Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Karlovčana dok domaćin nije uputio niti jedan ozbiljan udarac prema vrataru Šteki.

U nastavku su se gosti povukli, dopustili domaćinu prividnu inicijativu tepreko kontranapada ugrožavali domaća vrata. Jedini domaći ozbiljni udarac uputio je Trošić u 66. minuti iskosa s desne strane s 10-tak m kojeg je Šteko skrenuo u korner. Karlovac 1919 je povećao vodstvo na 3:0 u 68. minuti. Lijepu akciju započeo je Ribar koji je dodao loptu Medynskyyom, uslijedio je centar šut s desne strane, a Kurečki glavom postigao zgoditak. U 80. minuti Zvonko Pamić je izveo korner s lijeve strane kojeg je pored domaće skamenjene obrane Pausić iz blizine pretvorio u pogodak. U par navrata s 20-tak m zaprijetio je Ćosić, ali je njegove udarce sigurno uhvatio Šteko. Prodor Kurečkog u 84. minuti po desnoj strani završio je udarcem iz Blizine Trešnjić kojeg je izvanredno obranio Zrinščak.

Karlovčani su djelovali samodopadno, uvjerljivo i nadmoćno kako i priliči lideru prvenstva, koji su iskazali krajnju efikasnost jer su kažnjavali takoreći svaku domaću pogrešku. Momčad Vrbovca je djelovala nemoćno, a na momente i pogubljeno protiv jake i kvalitetne ekipe Karlovca 1919 koja je trijumfirala rezultatom 4:0. Sudac Mladen Komesar podijelio je 4 žuta kartona. Kod Vrbovca su bili opomenuti Leonardo Jantoljak i Kristijan Colarić, a kod Karlovca 1919 Tin Zavalić i Ante Knezović.