0

PRVENSTVENA UTAKMICA 1. KOLO  3. HNL SREDIŠTE

KARLOVAC – VRBOVEC  6 : 0

KARLOVAC,Igralište: Branko Čavlović-Čavlek. Bez gledatelja.

Sudac: Mladen Komesar. Pomoćnici: Zlatan Bilić i Josip Bošnjak (svi iz Zagreba). Četvrti sudac: Ante Maleš (Zagreb).

Delegat: Goran Herceg (Krapina).

STRIJELCI: 1:0 Mamić (8), 2:0 Čakarić (21), 3:0 Mamić (35), 4:0 Čakarić (36), 5:0 Sušilović (60), 6:0 Sušilović (63).

KARLOVAC: Paus-Kunšt,Sušilović, Vratarić, Knezović, Bagarić, (od 64. Mičunović), Marinić, (od 74. Dadić), Mamić, (od 74. Cahani), Prpić, Čakarić, Pribanić, (od 64. Pamić), Oršolić, (od 79. Ribar).

Trener: Sreten Ćuk.

VRBOVEC: Zrinščak, Frigan, K. Colarić, (od 46. M. Tolić), Ćosić, Lovrić, Trošić, (od 66. G. Tolić), Škaro, (od 46. Režabek), Babić, J. Colarić, D. Colarić, Slišković, (od 66. Boroša).

Trener: Dražen Biškup.

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Mamić.

Iako je trener Dražen Biškup naglašavao da je Karlovac 1919 jedan od glavnih favorita u novom prvenstvu, Vrbovčani su to spoznali na najteži mogući način, jer su u gradu na četiri rijeke doživjeli težak poraz na samom startu prvenstva. Mlak ulazak u utakmicu i početničke individualne pogreške Vrbovčana i takoreći 100 % realizacija domaćih igrača bili su glavni čimbenici koji su doveli do toga da je mreža Vrbovca bila probušena 6 puta. Sve je bilo riješeno u prvih 30-tak minuta utakmice u kojoj je Karlovac već u 36. minuti imao veliko vodstvo 4:0.

Iako su Vrbovčani zaigrali bolje u drugom poluvremenu, Karlovčani su rutinski priveli utakmicu s nova dva pogotka i podarili Vrbovcu pola tuceta. Za Karlovac dvostruki strijelci bili su: Ivan Mamić, Luka Čakarić i Kristijan Sušilović.

Jel baš Vrbovec trebao doživjeti tako uvjerljiv poraz, sigurno će ovih dana dobrano analizirati trener Dražen Biškup i pomoćnik Igor Ratkajec!? U svakom slučaju ne pamti se u dugoj klupskoj povijesti kada je Vrbovec startao s ovako teškim porazom. Možda je dobro da su se sve vrbovečke mane otkrile/doživjele već u 1. kolu?No, u svakom slučaju niti jedan poraz nije dobar za samopouzdanje momčadi, a ne naročito kada prođeš kao „bos po trnju“ kao Vrbovec u Karlovcu. Sada je na nogometašima Vrbovca da se trgnu kako bio odlučnim pristupom, kvalitetnim igrama i pozitivnim rezultatima sprali gorak okus karlovačkog poraza.

Rezultati 1. kola: Kurilovec – Gaj Mače 0:1, Segesta – Trešnjevka 2:2, Dugo Selo – Ravnice 6:0, Vrapče – Ponikve 2:1, HAŠK 1903 – Lučko 3:3, Zagorec – Lukavec 2:0, Trnje – Mladost 1:1 i 29.08. Bistra – Maksimir.