Između Zagreba i Zagrebačke županije bez propusnica

Petak, 18. prosinca 2020.

Nacionalni stožer civilne zaštite na današnjoj konferenciji za medije objavio je sve informacije vezane za uvođenje propusnica. Za izlazak iz županije bit će potrebne propusnice, a zabrana napuštanja županija bez propusnica vrijedit će od 22. prosinca do 8. siječnja. Odluka se ne odnosi na kretanje između Grada Zagreba i Zagrebačke županije.

Zabrana napuštanja županije neće se odnositi na osoblje nužno za održavanje prometa i opskrbu, dnevne migracije zaposlenih u službama bitnim za pružanje zdravstvene i veterinarske zaštite, dostavu lijekova i sanitetskog materijala, održavanje komunalne djelatnosti, vodoopskrbe i odvodnje, opskrbe plinom i strujom i zaštitarske službe.
izvješćivanje javnosti, pacijente koji zahtijevaju medicinsku skrb, putovanja na posao i s posla ako je neophodno i ne može se obaviti od kuće, žurne i operativne službe koje sudjeluju u sprečavanju širenja bolesti covid-19, diplomatsko osoblje, ljude koji su uplatili aranžmane u hotelima koji još uvijek rade.

Propusnice će izdavati županijski stožeri, a u opravdanim slučajevima može ih izdati i Ravnateljstvo civilne zaštite.

Pošaljite nam vijest

Dragi slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš reporter-suradnik!

Pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.
Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na portalu, društvenim mrežama te u radijskom programu.

Najnovije