Izdvojili se Vrbovec i Dugo Selo

0

10. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 10. kolu VNL Istok izdvojio se vodeći dvojac Vrbovec i Dugo Selo kojeg prate Zelina i Strmec. Vodeći Vrbovec slavio je na gostovanju protiv Rakovca. Dugo Selo uvjerljivo pobijedilo Lonju. Strmec bolji od Rugvice Save. Donja Zelina poražena od Sloge. Sloboda izgubila sva tri boda od Dubrave. Kloštar i Milka Trnina odigrali neriješeno. Slobodna je bila Zelina.

Utakmica između Rakovca i lidera Vrbovca je završila visokom pobjedom Vrbovčana 7:0. Rakovečka obrana je kapitulirala u 15. minuti jer je Nikola Dujmić postigao pogodak za vodstvo gostiju. Poslije toga je Antonio Arifović zatresao domaću mrežu u 21. i 48. minuti. Potom je Tomislav Borovčak zabio golove u 29., 46., 49. i 73. minuti. Kolektivna pobjeda Vrbovca u kojoj se istaknuo Tomislav Borovčak s četiri pogotka. Rakovec nije nastupio u najboljem sastavu pa je teško bilo za očekivati da će pružiti i izvanrednu igru, ali je zato bilo lijepo provedeno vrijeme veterana obiju momčadi u sportskom ozračju „trećeg poluvremena“.

Dugo Selo je protiv oslabljene Lonje zabilježilo visoku pobjedu 7:0. I ovaj puta je domaći napad predvodio atomski i neumoljivi napadač Velibor Vujić koji je u dva navrata pogađao protivničku mrežu. U domaće strijelce su se još upisali: Dino Ivančević 2, Boris Cvijanović,Ivor Kukavica i Ivan Tulić. Ovaj puta sudac Štefo Bičanić nije imao toliko previše posla s evidentiranjem strijelaca i s pisanjem zapisnika pa je na vrijeme stigao kući. Lonja je nastupila s 12 igrača koji se nisu mogli oduprijeti silini domaćih napada i kod koje traje tranzicija na trenerskoj poziciji između Hrvoja Solarića i Luke Opačka koji je preuzeo trenersku palicu. Dugo Selo je jedina ekipa koja ima 100 postotni učinak jer je u 9 utakmica ostvarila i 9 pobjeda uz zastrašujuću gol razliku 68:6.

Strmec je protiv Rugvice Save ostvario zasluženu pobjedu 4:2. Utakmicu je u korist domaćina riješio trostruki strijelac Željko Bedević koji je postizao zgoditke u 21., 22. i 28. minuti. Ivica Krofak je bio strijelac za Strmec u 60. minuti. Za goste su bili strijelci Ivan Smolko u 26. minuti i Igor Sekulić u 70. minuti. Strmec se nalazi na 4. mjestu tablice te i ove godine potvrđuje igračku kvalitetu veterana iz Bedenice.

Veterani Sloge nisu dopustili nikakvo iznenađenje protiv Donje Zeline te su rutinski slavili na gostovanju u Paukovcu. Gosti su poveli preko Dalibora Žertušaveć u 3. minuti. U drugom poluvremenu Sloga je potvrdila nadmoć zgodicima Marka Magdića (48), Josipa Šlibara (56) i Denisa Viteza (65). Zoran Hezonja je samo postigao počasni pogodak za domaćina u 68. minuti. Utakmica Donje Zeline i Sloge je završila rezultatom 1:4.

Sloboda je u prvom poluvremenu imala prednost od 2:0 protiv Dubrave. Strijelci za domaćina bili su Matija Ambrušec u 20. minuti i Mario Husnjak u 27. minuti. U drugom poluvremenu Dubravci su se trgnuli iz ružnog sna, povezali redove i probudili se napadači. Nenad Raosavac je smanjio rezultat u 44. minuti. Potom je igrač utakmice Denis Petković najprije zabio gol u 61. minuti za izjednačenje, a u 69. minuti zatresao domaću mrežu za preokret. Utakmice između Slobode i Dubrave je završila slavljem gostiju 2:3. Još jedan gubitak bodova kod novajlije Slobode potvrđuje da im još uvijek treba igračkog iskustva u veteranskoj konkurenciji.

Kloštar je poveo u 18. minuti, a strijelac je bio Jasmin Hodžić pa je prvo poluvrijeme završilo vodstvom domaćina. U nastavku je Tin Vitez najprije izjednačio rezultat u 52. minuti i potom preokrenuo rezultat u 66. minuti za Milku Trninu. No, tri minute kasnije Matija Vrbić je anulirao gostujuću prednost. Na kraju je utakmica između Kloštra i Milke Trnina završila rezultatom 2:2. Iako je igra Kloštra puno bolja na terenu to se kroz rezultat ne zamjećuje bodovno na tablici.

Poredak: 1. Vrbovec 28, 2. Dugo Selo 27, 3. Zelina 22, 4. Strmec 21, 5. Lonja 13, 6. Sloga 12, 7. Rakovec 12, 8. Milka Trnina 10, 9. Dubrava 9, 10. Rugvica Sava 7, 11. Kloštar 6,12. Donja Zelina 4, 13. Sloboda 1.