Graničar boljim izvođenjem jedanaesteraca izborio 1. NL juniora

0

KVALIFIKACIJE ZA 1. NL JUNIORI 2024./25.

GRANIČAR–HRVATSKI DRAGOVOLJAC 5:4  11m (2 : 2)

VRBOVEC, Gradski stadion. Gledatelja 600.

Sudac: Darko Jurčević (Karlovac). Pomoćnici: Dominik Rataić (Klinča Selo) i Roberto Jakovac (Karlovac).

Delegat: Andrija Korenika (Vrbovec).

STRIJELCI: 1:0 Santos (13), 2:0 Smirčić (45), 2:1 Vrbnjak (78), 2:2 Souza (90).

JEDANAESTERCI: 0:1 Vego, 1:1 Vorobei, 1:2 Karamatić, 2:2 Vindić, Vlahovski obrana, 3:2 Godinho, 3:3 Bradić, 4:3 Đemailji, 4:4 Bičanić, 5:4 Stanešić.

GRANIČAR: Milošević, (od 46. Stanešić), Đemailji, Mikleušić, (od 71, Šiptar), Markešić, Vorobei, Vidnić, Gondinho, Snozyk, (od 62. Miklić), Santos, Franković, (od 46. Gomerčić), Smirčić.

Trener: Krešimir Maronić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Vuksan, Bradić, Salajec, (od 75. Draguljić), Karamatić, Radek, (od 62. Vrbnjak), Vego, Vlahovski, Souza, Deželjin, Kobetić, (od 46. Bičanić), Soplanda, (od 46. Telebar).

TRENER: Marin Špoljarić.

IGRAČ UTAKMICE: Marin Stanešić.

CRVENI KARTON: Gustavo Vinicius Mariono Dos Santos (45) (dva žuta kartona).

Juniora Graničara iz Đurđevca i Hrvatskog dragovoljca iz Zagreba su odigrali kvalitetnu, žustru i borbenu utakmicu koja je u regularnom dijelu završila bez pobjednika pa se pitanje plasmana rješavalo pucanjem jedanaesteraca. Graničar je poveo u 13. minuti jer je Santos u solo akciji nanizao par protivničkih igrača i potom s ruba kaznenog prostora pogodio neobranjivo u lijeve rašlje.U 23. minuti Soplanda je predriblao nekoliko igrača Graničara, ali je nepotrebno zakomplicirao izglednu situaciju pa je njegov šut završio u obrambenom bloku. Frankovićev udarac u 26. minuti sjajno je obranio Vuksan. U 40. minuti Soplanda je šutirao, ali se izvrsnom obranom istaknuo Milošević. Graničar je poveo vodstvo u 45. minuti jer je Smirčić iskoristio pogrešku zagrebačke obrane i svladao Vuksana.U drugom poluvremenu Hrvatski dragovoljac je preuzeo inicijativu i sve karte bacio na izjednačenje rezultata. Stanešić je 57. minuti odlično intervenirao prilikom udarca Karamatića. Souza je 65. minuti nakon ubačaja s kuta pogodio vratnicu. Bičanić je u 78. minuti nakon sjajnog prodora asistirao Vrbnjaku koji postiže zgoditak. Hrvatski dragovoljac je u dramatičnoj završnici u 90. minuti stigao do izjednačenja jer je Souza zatresao mrežu. U ruletu pucanja jedanaesteraca bili su precizniji igrači Graničara iz Đurđevca koji su se rezultatom 5:4 plasirali u 1. NL juniora.