Gaj u Banovu pobijedio Ban Jelačić

0

18. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Vodeća Meštrica slavila u Turopolju, dok je u derbiju Kloštar svladao Vatrogasac i potvrdio drugo mjesto na tablici. Gaj je na gostovanju u Banovu protiv Bana Jelačića osvojio sva tri boda. U Dubravi su ostala tri boda jer je domaćin slavio minimalnu pobjedu protiv momčadi Milke Trnina. Ostrna i Lonja su po drugi puta u ovom prvenstvu remizirali. Rakovec je donio bod iz Orla. Posljednje plasirana Buna je pobijedila Dinamo Hidrel koji se našao u seriji poraza.

Gaj nastavlja s dobrim igrama pa je tako unatoč tome što je nastupio bez četvorice standardnih prvotimaca zabilježio u Banovu protiv Bana Jelačića novu pobjedu. I sam trener Marijan Čokor je nakon utakmice priznao: – Da mi je netko ponudio prije početka utakmice neriješeni ishod ja bih ga odmah potpisao.

Međutim, za Gaj je derbi na kraju ispao sretan jer su pogotkom Bojana Čerkeza u 72. minuti postigli pobjedu. Treba priznati da su domaći nogometaši imali pritisak, ali jalovu inicijativu pa su gosti uspjeli na vrijeme otkloniti sve prijetnje. Gaj je odigrao taktički i disciplinirano tijekom cijele utakmice koji je čekao svoje šanse i kontranapade i polukontre. Očito da je trener Marijan Čokor sa svojim trenerskim novinama unio novu igračku kvalitetu i energiju pa je na kraju Gaj zasluženo odnio sva tri boda iz Banova. S druge strane Ban Jelačić je doživio četvrti poraz u nizu i zapao u neshvatljivu crnu rezultatsku rupu. Na kraju je ceh platio Marijo Švigir koji više nije trener na klupi Bana Jelačića.

Dubrava i Milka Trnina odigrale su burnu i nervoznu utakmicu u kojoj su obje momčadi imale veliku želju za pobjedom. Prigode su se nizale i na jednoj i na drugoj strani. Pobjedonosni zgoditak za Dubravu postigao je vodeći strijelac lige Martin Horvat u 14. minuti utakmice. Stjepanu Sučiću iz Velike Gorice nije bilo lako suditi, a na utakmici je podijelio 6 opomena i imao dva isključenja. Kod Dubrave su požutjela 4 igrača, a kod gostiju 2. Utakmicu su ranije kao isključeni završili, kod Dubrave Andrei Brkljačić u 58. minuti i kod Milke Trnina Mateo Zorbas u 90+2 minuti. Ovom pobjedom Dubrava se ponovo probila na 4. mjesto tablice, upravo ispred sastava Milke Trnina, zahvaljujući samo boljoj gol razlici.

Ostrna i Lonja su po drugi puta odigrali neriješeno u ovoj sezoni. Jesenska utakmica u Lonjici završila je rezultatom 1:1. Poveli su domaćini preko Josipa Jambreka u 5. minuti. Lonja je poravnala rezultat u 33. minuti, a strijelac je bio Andrija Barišić iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Ponovo je Ostrna stekla prednost u 64. Minuti, kada je Grgur Jaković zatresao mrežu Lonje. Na kraju je utakmica završila rezultatom 2:2 jer je za Lonju zgoditak postigao Petar Gruden u 75. minuti. Lonja je igrala na pobjedu, ali je očito da se Ostrna „budi“ pa bod nije toliki neuspjeh. Lonjičani su tako nastavila pozitivan niz pobjeda i neodlučenih rezultata u proljetnom dijelu.

U mjestu Orle Rakovčani su prekinuli seriju gostujućih poraza i osvojili veliki bod u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Posavec je poveo u 17. minuti preko Dejana Joveša. U drugom poluvremenu Rakovec je ostavio bolji dojam, a plod takve igre bilo je izjednačenje rezultata zgoditkom Alena Novoselca u 60. minuti utakmice.

Ostali rezultati 18. kola: Buna – Dinamo Hidrel 1:0, Turopolje – Meštrica 0:2 i Kloštar – Vatrogasac 3:1.

Poredak: 1. Meštrica 42, 2. Kloštar 40, 3. Vatrogasac 39, 4. Dubrava 29, 5. Milka Trnina 29, 6. Turopolje 26, 7. Gaj 25, 8. Ban Jelačić 23, 9. Lonja 23, 10. Dinamo Hidrel 21, Posavec 18, 12. Rakovec 16, 13. Ostrna 13, 14. Buna 11.