Gaj nadigrao Farkaša i postigao šest golova

0

PRVENSTVENA UTAKMICA 3. KOLO 1. ŽNL ISTOK 2023./24.

GAJ– FARKAŠ 6 : 0

GAJ.Igralište NK Gaj. Gledatelja 70.

Sudac: Marko Vuković (Sveti Ivan Zelina). Pomoćnici: Ante Capa i Božidar Rukovaina (oboje iz Gračeca).

STRIJELCI: 1:0 M. Gomerčić (35), 2:0J. Gomerčić (40), 3:0 Medverec (78), 4:0 M. Benko (74), 5:0 Gašparec (88), 6:0 Badenić (90).

GAJ: Kosovec 7, Badenić 7,5, Grbavac 7, M. Benko 7,5, Medverec 7,5, J. Gomerčić 8, E. Pajur 7, (od 55. Bunjački 7), D. Benko 7, (od 80. Jembri -), Kuten 7, (od 55. Gašparec 7), M. Gomerčić 8, Pajur 7,5.

TRENER: Hrvoje Medverec 7,5.

FARKAŠ: Kozumplik 7, Panić 6, (od 55. Mičuda 6), Poljanac 6, Bačani 6, Kukec 6,5, (od 72. Kušec -), Bartol 6, Poštolka 6, Kusobrak 6, Lučki 6, (od 63. Mlinarić 6), Ščuric 6,5, (od 72. Pavičić -), Pekčec 6, (od 72. Cesar -).

TRENER: Ivan Vlašić 6.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Gomerčić.

Gaj je nakon uvodnog ispitivanja snaga preuzeo inicijativu dok je Farkaš prijetio iz kontranapada. Prva velika šansa za domaćina zbila se u 12. minuti, ali je udarac Patrika Pajura s lijeve strane s 10 m obranio Kozumplik.  U 18. minuti Badenić je snažno opalio po lopti, ali je Kozumplik udarac skrenuo u korner. Erik Pajur je snažno šutirao u 25. minuti s 16 m, ali je lopta proletjela uz desnu vratnicu. Domaćin je bolju igru okrunio vodstvom u 35. minuti. Josip Gomerčić je asistirao bratu Mišelu koji je iskosa s lijeve strane s 10 m precizno pogodio u lijevi donji kut. Patrik Pajur je u 40. minuti vratio loptu Josipu Gomerčiću koji je s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio lijeve rašlje.

U nastavku dominacija domaćina dok je gostujuća momčad iz Farkaševca bila primorana na obranu. Gaj je imao veliku prigodu u 47. minuti, ali je Kutenov udarac s 10-tak m obranio Kozumplik. Josip Gomerčić je u 51. minuti šutirao s 12 m, a još bolje udarac obranio Kozumplik. Medverec je u 53. minuti izveo korner s desne strane, a Kuten je neometan glavom s 7 m tukao pored lijeve vratnice. U 66. minutu Badenić je probio desni bok i šutirao s 14 m, ali je Kozumplik i ovaj puta sjajno reagirao. Mišel Gomerčić je u 68. minuti tukao s 7 m, a Kozumplik bravurozno obranio šut. Nakon domaće kanonade udaraca Gaj je postigao treći pogodak u 74. minuti. Grbavac je dijagonalom pronašao Medverca na lijevoj strani koji je s 16 m preciznim i jakim udarcem pogodio u donji lijevi kut. Patrik Pajur je u 78. minuti asistirao Mateju Benku koji je s 10 m zakucao loptu u gostujuću mrežu. U 80. minuti Patrik Pajur je silovito šutirao s 12 m, ali se izvanrednom intervencijom istaknuo Kozumplik. Do petog zgoditka domaćin je stigao u 88. minuti. Mišel Gomerčić je dodao loptu Gašparcu koji je iz blizine zabio gol. U 90. minuti Mišel Gomerćić je ponašao Badenića koji je s 14 m pogodio pored nemoćnog Kozumplika pogodio u lijevi donji kut.

Gaj je momčadskom igrom, predvođen braćom Josipom i Mišelom Gomerčićem,zasluženo pobijedio Farkaša rezultatom 6:0. Kod gostiju se istaknuo vratar Manuel Kozumplik koji je obranio niz teških udaraca domaćih napadača. U jednoj korektnoj i fer utakmici sudac Marko Vuković je dodijelio opomenu samo igraču Gaja Manuelu Grbavcu.