Gaj i Lonja u napetim utakmicama do novih bodova

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Vodeći trojac je u 17. kolu 1. ŽNL istok ostvario pobjede. Meštrica je petardom ispratila Dubravu, Kobilić minimalno pobijedio Bunu, a Kloštar neokrznut prošao Rakovec. Milka Trnina zabilježila trijumf protiv Bana Jelačića. Najveće iznenađenje napravila je Ostrna koja je u Novom Čiču osvojila sva tri boda. Gaj i Lonja su u napetim utakmicama pobijedili Posavec i Turopolje te tako zasluženo stigli do novih bodova.

U Gaju je odigrana napeta utakmica i to za gledatelje samo jakih srca jer se pitanje pobjednika riješilo doslovce u zadnjim trenucima utakmice. Gaj je poveo iz kaznenog udarca koje je u 25. minuti realizirao vratar Tihomir Kosovec. Posavec je izjednačio rezultat u 31. minuti, također iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Antonio Krajinović. No, u istoj minuti Gaj ponovo stiže do prednosti preko Dominika Benka. Domaćin je povećao vodstvo u 60. minuti jer je gol postigao Bojan Čerkez. Mogao je Bojan Čerkez riješiti i pitanje pobjednika par minuta kasnije, ali nije iskoristio izglednu priliku. U 68. minuti Alen Breščaković smanjuje domaće vodstvo na 3:2. Novi šok za domaću momčad i navijače uslijedio je u 86. minuti kada je vrlo dobri sudac Kristijan Kršak dosudio najstrožu kaznu za goste. Udarac s bijele točke sigurno je ponovo izveo Antonio Krajinović i izjednačio rezultat. U 90. minuti sudac Kršak opravdano i po 4. puta dosuđuje kazneni udarac, ovaj puta za Gaj. Ponovo jeTihomir Kosovec rutinski zabio gol za zasluženu pobjedu Gaja nad Posavcem 4:3. Tako je Tihomir Kosovecopet zaslužio epitet junaka utakmice, samo što je ovaj puta zabijao pogotke s bijele točke, za razliku od prethodne utakmice kada je u Ivanić Kloštru obranio dva kaznena udarca dok su treći kazneni udarac igrači Kloštra promašili.

Lonja nastavlja s vrlo dobrim proljetnim igrama, ali je utakmica također bila dramatična i neizvjesna u kojoj je domaći sastav ostvario pobjedu protiv Turopolja u samoj završnici utakmice. U prvom poluvremenu Lonja nije iskoristila kazneni udarac jer je Ivanu Marku Ivošu udarac s bijele točke obranio vratar Igor Ogrič. Domaći promašaj kaznili su gosti koji su poveli u 38. minuti preko Luke Zdunića. Lonja je izjednačila u 42. minuti jer je pogrešku vratara Ogriča kazniodomaći stoper Matija Delija koji je iz blizine zatresao gostujuću mrežu.Lonja je stigla do preokreta u 82. minuti jer je stoper Davor Pavlić iz gužve postigao pobjedonosni zgoditak. Junaci utakmice stoperski dvojac Matija Delija i Davor Pavlić su tako doveli Lonju do spretne i zaslužene pobjede 2:1 protiv solidne momčadi Turopolja. Trener Igor Maksimović ima pravo na zadovoljstvo jer je Lonja u pobjedonosno-pozitivnom proljetnom nizu rezultata.

Favorizirani Kloštar je s puno muke zabilježio pobjedu u Rakovcu, koji nije imao sportske sreće pa je i ovaj puta ostao bez bod(ova). U 43. minuti u domaćem kaznenom prostoru bio je srušen Gelo pa je sudac Milin dosudio kazneni udarac za Kloštar, kojeg je sigurno realizirao Ivanagić. Prvo poluvrijeme proteklo je u nadmoći gostiju dok su se domaći nogometaši grčevito branili i igrali na kontranapade. U nastavku je viđena ravnopravna igra jer je Rakovec zaigrao puno bolje u veznom redu pa Kloštar nije više imao kontrolu igre. U 75. minuti dosuđen je kazneni udarac za Rakovec zbog igranja rukom gostujućeg igrača u vlastitom kaznenom prostoru. Grgoić je bio siguran realizator s bijele točke i izjednačio rezultat. Na ubačaj Ptičara u 82. minuti utrčao je Kovačević i iz blizine glavom svladao vratara Jurića. U sudačkoj nadoknadi u 90+3 minuti udarac Krvarića gosti su izbacili s gol crte, odbijenu loptu je zahvatio Grgoić, ali se Platužić istaknuo izvanrednom intervencijom i spriječio izjednačenje.

Prvoplasirana Meštrica nije dala nikakve šanse Dubravcima jer je utakmica bila riješena nakon sat vremena. Najbolji igrač utakmice bio je trostruki strijelac Ivan Britvec, a još jednom su se u domaće strijelce upisali Hrvoje Bartolović i Krešimir Košutić. Čast Dubrave spasio je Ivan Baškarad u 85. minuti pa je na kraju utakmica završila pobjedom Meštrice 5:1.

U Vezišću nova domaća pobjeda Milke Trnine protiv Bana Jelačića koji je tako nanizao tri poraza u nizu. Leonard Lom je šokirao goste već u 2. minuti koji je zabio zgoditak za vodstvo domaćina. Ivan Fešta se upisao u strijelce u 33. minuti, a Karlo Legin je riješio pitanje utakmice trećim domaćim zgoditkom u 71. minuti. Za Ban Jelačić postigao je pogodak Hrvoje Medverec u 81. minuti za konačni rezultat 3:1.

Ostali rezultati 17. kola: Kobilić – Buna 1:0 i Dinamo Hidrel – Ostrna 0:3.

Poredak: 1. Meštrica 39,2. Vatrogasac 39, 3. Kloštar 37, 4. Milka Trnina 29, 5. Dubrava 26, 6. Turopolje 26, 7. Ban Jelačić 23, 8.Gaj22, 9. Lonja 22, 10. Dinamo Hidrel 21, Posavec 17, 12. Rakovec 15, 13. Ostrna12, 14. Buna8.

Strijelci:15 Horvat Martin (5 KU) (NK Dubrava), 12 Britvec Ivan (NK Meštrica), Matković Damir (7 KU) (NK Vatrogasac (K)) i Uremović Saša (2 KU) (NK Ban Jelačić (B)), 10 Galović Pavao (2 KU) (NK Meštrica) i Grgoić Ivica (2 KU) (NK Rakovec), 8 Jambrešić Jurica (NK Turopolje) i Kos Ivan (1 KU) (NK Turopolje), 7 GUEDES DOS SANTOS Pedro Henrique (NK Gaj), Milićević Jure (NK Kloštar),Pagadur Karlo (NK Meštrica) i Vranek Ivan (1 KU) (NK Posavec).

6 Galović Tin (NK Ostrna).Krajinović Antonio (4 KU) (NK Posavec).Kuten Anđelko (NK Gaj). Mihaljević Nikola (6 KU) (NK Milka Trnina).Mučić Matija (NK Kloštar) i Novak Marko (NK Vatrogasac (K)

5 Augustić Bruno (NK Meštrica),Huđber Robert (NK Buna), Košutić Krešimir (NK Meštrica),Nestić Matija (2 KU) (NK Ostrna), Škrinjar Domagoj (NK Ban Jelačić (B)) i Zorić Robert (NK Dinamo Hidrel)

4 Antunović Ivan (NK Vatrogasac (K)), Bradić Tihomir (NK Dubrava), Čerkez Bojan (NK Gaj),Đuksi Filip (1 KU) (NK Dinamo Hidrel), Fešta Ivan (NK Milka Trnina), Karlović Matej (2 KU) (NK Turopolje),Kosovec Tihomir (4 KU), (NK Gaj) Salaj Robert (NK Rakovec),Šejić Andreas (NK Turopolje), Starčević Mislav (NK Dinamo Hidrel),Štefner Toni (NK Vatrogasac (K)) i Žugaj Martin (NK Dinamo Hidrel)

3 Baček Luka (NK Rakovec), Barišić Andrija (2 KU) (NK Lonja),Ćehić Emanuel (NK Kloštar), Delija Matija (NK Lonja),Gomerčić Mišel (NK Gaj), Horvat Karlo (NK Dubrava), Hren Matej (NK Ban Jelačić (B)), Ivanković Dominik (NK Kloštar), Lom Leonard (NK Milka Trnina), Maksimović Igor (NK Lonja),Malekinušić Filip (NK Milka Trnina),Medverec Hrvoje (NK Ban Jelačić (B)), Starčević Marijo (NK Buna),Stuparić Silvio (1 KU) (NK Milka Trnina),Šurmin Karlo (NK Gaj), Topalović Marko (NK Dinamo Hidrel) itd.