FOTO Cheerleading klubu Lana nagrade za uspješan rad i izvrsne rezultate

0
Komunalac add

Gradonačelnik Vrbovca Denis Kralj i direktorica vrbovečke Turističke zajednice Jasna Benedik sinoć su članicama Cheerleading kluba Lana uručili poklone kao znak zahvale za suradnju tijkom protekle godine te za odlične uspjehe koje su članice kluba postigle na prošlogodišnjim natjecanjima.

Podsjetimo, Cheerleading klub Lana od rujna 2021. godine nastupa je na dva cheerleading natjecanja – Državnom prvenstvu Hrvatske (23.10.2021., Split) i Adriatic Cheerleading cup (19.12.2021., Split).

Na oba natjecanja sudjelovalo je oko 100 sportaša iz dobnih skupina mini, kadeti, juniori i seniori.

Članice kluba Lana nastupale su u kategorijama freestyle pom team, freestyle pom par, jazz cheer dance team, hip hop cheer dance team, hip hop cheer par.

Klub je osvojio puno medalja u svim plesnim disciplinama, te u juniorskoj i seniorskoj kategoriji plasman na europsko prvenstvo koje će se u srpnju 2022. godine održati u Ateni i svjetsko prvenstvo koje će se krajem travnja održati u Americi, na Floridi (Disneyland).

Rezultati sportašica iz Vrbovca:

DRŽAVNO PRVENSTVO

Dobna skupina minići (do 8 godina)

 • 1. mjesto Freestyle pom team
 • 2. mjesto Freestyle jazz cheer dance team

ADRIATIC CHEERLEADING CUP

 • 3. mjesto Freestyle pom team
 • 3. mjesto Freestyle jazz cheer dance team

Dobna skupina kadetkinje (8 – 12 godina)

DRŽAVNO PRVENSTVO

 • 2. mjesto Freestyle pom team
 • 1. mjesto Freestyle jazz cheer dance team

ADRIATIC CHEERLEADING CUP

 • 2. mjesto Freestyle pom team
 • 1. mjesto Freestyle jazz cheer dance team
 • 3. mjesto Open kategorija

Dobna skupina juniorke

DRŽAVNO PRVENSTVO

 • 1. mjesto Freestyle pom team
 • mjesto Freestyle jazz cheer dance team
 • 1. mjesto Freestyle double dance – Viktoria Rovišćanec i Anja Perić

ADRIATIC CHEERLEADING CUP

 • 1. mjesto Freestyle pom team
 • 1. mjesto Freestyle jazz cheer dance team
 • 1. mjesto Freestyle double dance – Viktoria Rovišćanec Anja Perić
 • 1. mjesto Open kategorija
 • 1. mjesto Jazz kategorija

Dobna skupina seniorke:

DRŽAVNO PRVENSTVO

 • 2. mjesto Freestyle pom team
 • 1. mjesto Freestyle jazz cheer dance team

ADRIATIC CHEERLEADING CUP

 • 3. mjesto Freestyle pom team
 • 2. mjesto Freestyle jazz cheer dance team

Voditeljica i trenerica u klubu Lana Hukman naglasila je kako je nova plesna i cheerleading sezona 2021/2022. započla i više nego odlično. – Iako smo plasirani na oba natjecanja i životna želja jest sudjelovati na svjetskom prvenstu, morat ćemo još malo pričekati zbog financijskih razloga. Ponosni smo što imamo priliku sudjelovati na europskom prvenstvu u Ateni s našim juniorkama. I ovim putem tražimo sponzore i donatore koji bi nam pomogli i olakšali odlazak. Ovo će biti prvi puta da naše sportašice iz Vrbovca sudjeluju na europskom prvenstvu – naglasila je.

Lana Hukman također je naglasila kako ima je rad u protekloj godine jako otežala situacija s koronom, što je dovelo do nemogućnosti treniranja te smišljanja novih načina kako motivirati djecu da ne odustanu od treninga.

Na svu sreću i nas trenera u klubu, i djece, i njihovih roditelja, uspjeli smo u tome. Sudjelovali smo na dva cheerleading natjecanja i to vrlo uspješno, ali ni tu nije kraj priče. Naš klub je aktivan i dugogodišnji član Hrvatskog cheerleading saveza (HCS), krovne organizacije za cheerleading u Hrvatskoj, a od kraja 2021. godine ja sam nova predsjednica Hrvatskog cheerleading saveza – rekla je re dodala kako je prošle godine osnovan i Zagrebački cheerleading savez unutar kojeg je ona tajnica.

Ono na što smo posebno ponosni je to da je cheerleading prošle godine na olimpijskim igrama u Tokyju primljen u punopravno članstvo Međunarodnog olimpijskog odbora, a prije mjesec dana i u punopravno članstvo Hrvatskog olimpijskog odbora – pojasnila je Hukman.

Također je dodala da se trenutno na razini Međunarodnog olimpijskog odbora raspravlja o uvođenju cheerleadinga na Olimpijske igre 2028. godine u Los Angelesu, ali da će Vrbovec 11. lipnja biti domaćin Državnog prvenstva u cheerleadingu.

Za kraj našeg razgovora uputila je poziv svim zainteresiranim djevojčicama da se pridruže radu kluba. – Za nas je ples i cheerleading način života, a naš klub je našim članovima druga obitelj. Ukoliko želite pronaći mjesto na kojem će Vaše dijete biti sretno i ispunjeno, tu smo za sve vas. Veselimo se novim članovima, nastupima, putovanjima, natjecanjima, medaljama, a najviše druženju, učenju, zajedništu i stvaranju prijatelja za cijeli život jer naš klub to zaista jest – poručuje voditeljica Cheerleading kluba Lana.

Kontakt

Lana Hukman –  098 513 608

Magdalena Vršić – 099 2753 742

plesni.klub.lana@gmail.com

Instragram: itsclublana

Facebook: Lana Hukman

 

Komentiraj

Molimo Vas da unesete svoj komentar
Molimo Vas da ovdje unesete svoje ime