Favoriti Dugo Selo, Vrbovec, Žabnica i Lonja nastavljaju pobjedama

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Poslije odigranog 24. kolu VNL Istok Dugo Selo je sve bliže do osvajanja naslova s nova tri boda protiv Sloge. Vrbovec uspješno preskočio u gostovanje u Rugvici protiv Rugvice Save 1976. Lonja nije dozvolila iznenađenje protiv Kloštra i vratila se s tri boda iz Kloštra Ivanića. Žabnica je nastavila pobjednički niz i protiv Milke Trnina. Dubrava u derbiju svladala Strmec. U dvoboju dvaju Zelina pobjeda pripala veteranima iz Svetog Ivana Zeline.

Lider Dugo Selo je lagano uknjižio tri boda protiv veterana Sloge koji nisu doputovali pa je utakmica riješena za zelenim stolom u korist domaćina 3:0. Dugo Selo je sve bliže osvajanju još jednog naslova. Naime, Dugoselci imaju odgođene utakmicu protiv ekipe Rugvice Save 1976 i Lonje te još prema rasporedu protiv Milke Trnine i Vrbovca. Dugo Selo u odnosu na najbližeg pratitelja Vrbovec ima dva boda prednosti i trebalo bi se dogoditi veliko čudo da ne osvoje prvenstvo.

Iako je Rugvica Sava 1976 odigrala kvalitetnu utakmicu, to nije bilo dovoljno protiv razigranih Vrbovčana koji nastavljaju s pobjedama. Vrbovec je poveo u 5. minuti nespretnom intervencijom Igora Sekulića koji je postigao autogol. Domaći kapetan Igor Ištvanić je poravnao rezultat u 10. minuti. Potom je Antonio Arifović ponovo preokrenuo rezultat u korist gostiju u 23. minuti. Pitanje pobjednika riješio je Ivica Badenić koji je zabio 2 gola u 35. i 43. minuti. Ištvanić je postigao i drugi pogodak u 52. minuti i to je bilo sve od strane domaćina. Za goste su u završnici utakmice bili strijelci Mario Badenić i 72. i Igor Mudrić u 76. minuti za zasluženu pobjedu Vrbovca 6:1. Vrbovec je tako i dalje teoretski jedini ostao u igri u borbi za naslov s Dugim Selom.

Poslije teškog poraza u Žabnici veterani Lonje su na gostovanje u Kloštar Ivanić stigli sa respektom prema domaćinu koji na svojem terenu pruža solidne partije. Kloštar je poveo preko Branka Brezovečkog u 17. minuti, a u završnici prvog poluvremena Lonja je izjednačila preko Igora Maksimovića. Upravo su Lonjičani u drugom poluvremenu na krilima raspoloženog i najboljeg igrača Igora Maksimovića, koji je postigao još dva zgoditka u 56. i 76. minuti, preokrenuli rezultat pa su gosti  zasluženo slavili pobjedu 3:1.

Dubrava je prizemljila Strmec i u vrlo kvalitetnoj utakmici pobijedila rezultatom 3:0. Međutim utakmica je riješena u dramatičnoj završnici u kojoj su domaćini potvrdili zasluženu pobjedu. Iako u ovoj utakmici gol nije postigao domaći kapetan Davor Ferberuš, to su učinili: Ivan Turk (9), Tomislav Matulić (74) i Marko Novak (80). Dubrava ovog proljeća igra kao preporođena pa gosti mogu teško računati na bod(ove) kod istoimenog kluba.

Žabnica nastavlja s pobjedama pa je tako bilo i u utakmici s veteranima iz Vezišća. Domaćin je poveo preko Hrvoja Lončarića u 3. minuti, koji se u zadnjim kolima prometnuo u glavnog strijelaca i igrača Žabnice. Domaćin je povećao vodstvo u 43. minuti preko provjerenog napadača Siniše Horvatića, a Stipo Sičaja je u 61. minuti potvrdio domaće slavlje trećim golom.  Tin Vitez je u 74. minuti samo postigao počasni zgoditak za Milku Trninu. Ovom pobjedom 3:1 Žabnica je zadržala 3. mjesto za koje se bori i Lonja. Hrvoje Lončarić se priključio u borbu za laskavu titulu najboljeg strijelca jer je postigao 27 golova, kao i Velibor Vujić i Dalibor Žertuš.

Konačno se probudio i zelinski napadač Hil Nokaj, a kada je on razigran nema problema za njegovu ekipu. U dvoboju dvaju Zelina pobjeda je pripala starijem bratu iz Svetog Ivana Zeline dok je mlađi brat iz Donje Zeline ostao bez bodova. Na krilima najboljeg igrača i trostrukog strijelaca naprijed navedenog Hila Nokaja, a još je jedan gol pridodao Marko Vuković, Zelina je uknjižila nova tri boda.

U 24. kolu bili su slobodni veterani Rakovca.

Poredak: 1. Dugo Selo 58, 2. Vrbovec 56, 3. Žabnica 45, 4. Lonja 43, 5. Strmec 34, 6. Sloga 32, 7. Dubrava 29, 8. Zelina 26, Donja Zelina 21, 10. Rugvica Sava 1976 19, 11. Kloštar 16, 12. Millka Trnina 14, 13. Rakovec 10.