Farkaš do prve pobjede u prvenstvu protiv Bana Jelačića

0

14. KOLO1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

Proljetni dio u 1. ŽNL Istok počeo je s 12 klubova jer je od daljnjeg natjecanja odustala Mladost iz Brezina. Stoga je povjerenik natjecanja donio odluku da se brišu svi postignuti rezultati Mladosti iz Brezina iz jesenskog dijela. Pred nama je neizvjesno proljeće jer najveće izglede za naslav prvaka imaju Milka Trnina, Dubrava i Lonja dok Rakovec svoju prigodu traži iz prikrajka. No, isto tako će biti neizvjesna borba i za plasman u jedinstvenu 1. ŽNL NS Zagrebačke županije koja će se formirati u idućoj sezoni. Najveće iznenađenje na startu je napravio Farkaš koji je uknjižio prva tri boda i to po protiv Bana Jelačića. U ostalim susretima su postignuti očekivani rezultati. Graničar je izgubio utakmicu protiv Rakovca. Zvekovec nije uspio zaustaviti Milku Trninu. Sloboda doživjela poraz protiv Gaja. Mladost iz Obedišća uvjerljivo izgubila sva tri boda protiv Dubrave. Slobodni su bili Croatija i Lonja.

U zimskom razdoblju Farkaš se pojačao veteranima bogatog igračkog iskustva među kojima je najpoznatiji Drago Papa koji je imao prvoligašku karijeru pa potom i bivši igrači Vrbovca: Hrvoje Mlinarić i Marko Horvatić. U susretu između Farkaša i Bana Jelačića, gosti su poveli u 19. minuti, a strijelac je bio Domagoj Škrinjar. Domaćin je izjednačio u 20. minuti jer je Antonio Kokot realizirao kazneni udarac. Farkaš je preokrenuo rezultat u 42. minuti jer je Drago Papa zatresao gostujuću mrežu koji se više nije mijenjao pa je utakmica završila pobjedom Farkaša protiv Bana Jelačića 2:1. Farkaš je tako stigao do prva tri boda u prvenstvu tek u 14. kolu dok je Ban Jelačić neočekivano poražen od fenjeraša.

Najdramatičnija utakmica odigrana je u Tučeniku između Graničara i Rakovca u kojoj su gosti u završnici utakmice stigli do zaslužene pobjede. Kazneni udarac za goste bio je opravdano dosuđen u 8. minuti kojeg nije realizirao Ivica Grgoić. Imali su gosti još par šansi koje je obranio vratar Neven Kump. Domaćin je kaznio gostujuće promašaje u 20. minuti jer je Mihael Droždan zatresao gostujuću mrežu. Rakovec je izjednačio u 63. minuti preko Bojana Čerkeza. Gosti su preokrenuli rezultat tri minute kasnije jer je Kristijan Colarić svladao Kumpa. Graničar je poravnao rezultat u 75. minuti. U samoj završnici utakmice Kristijan Colarić je 89. minuti presudio pitanje pobjednika svojim drugim zgoditkom. Na kraju je utakmica između Graničara i Rakovca završila rezultatom 2:3.

U Zvekovcu nije bilo iznenađenja jer je prvoplasirana Milka Trnina pobijedila rezultatom 3:1. Gosti su poveli u 31. minuti, a strijelac je bio Matej Dumbović u 31. minuti. U 40. minuti Nikola Mihaljević je povećao domaće vodstvo. No, Leo Bencek je minuti kasnije smanjio rezultat i tako vratio neizvjesnost u susret. Na kraju je Antonio Tišljar u 70. minuti riješio pitanje pobjednika pa su sva tri boda očekivano otputovala u Vezišće.

U Gradecu domaća Sloboda nije uspjela stići do pozitivnog rezultat jer je Gaj pobijedio rezultatom 2:0. Patrik Pajur je u 28. minuti bio precizan i pogodio domaću mrežu, a Josip Gomerčić u 51. minuti drugim zgoditkom potvrdio gostujuću rutinsku pobjedu 2:0.

U Obedišću je Mladost očekivano poražena od Dubrave rezultatom 0:5. No, Dubravci su pitanje pobjednika riješili tek u drugom poluvremenu. Za Dubravu bili su strijelci: Daniel Štajdohar (14), Tihomir Bradić (47), Patrik Babić (61 i 88) i Dario Banović (71).

Poredak: 1. Milka Trnina 29, 2. Dubrava 29, 3.Lonja 25, 4. Rakovec 24, 5. Gaj 21, 6. Ban Jelačić 17, 7. Zvekovac 16, 6. Graničar 14, 9. Croatia 13, 10. Sloboda 8, 11. Mladost 6, 12. Farkaš 3.