Efikasni veterani Kloštra, Strmca, Dugog Sela i Vrbovca

0

21. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U 21. kolu svojom efikasnošću su se istaknuli veterani Kloštra, Strmca, Dugog Sela i Vrbovca. Dugo Selo i Vrbovec bodovno poravnati u samom finišu prvenstva u borbi za titulu. Kloštar sedam puta probušio mrežu Donje Zeline. Strmec napunio pola tuceta u mrežu Milke Trnina. Dugo Selo petardom razderalo mrežu Rugvice Save. Vrbovec je pet puta zatresao mrežu Rakovca. Dubrava je doživjela poraz na domaćem terenu od Zeline. Utakmica između Žabnice i Lonje nije bila odigrana. Slobodni su bili veterani Sloge.

Veterani Kloštra su uljudno dočekali kolege Donje Zeline, a nakon toga napunili mrežu gostiju. Za domaćine bili su strijelci: Jasmin Hodžić (15 i 59), Stipe Renić (19), Mato Marčinković (52), Mario Mazur (56), Vilson Tomaj (61) i Mijo Šipura (80). Kod gostiju je bio strijelac Zoran Šarutančec u 25. minuti. Kloštar je nadigrao Donju Zelinu i uvjerljivo pobijedio rezultatom 7:1. Poslije utakmice veterani Kloštra su uljudno organizirali za sve sudionike „treće poluvrijeme“.

Strmec se nakon teškog poraza u Svetom Ivanu Zelini vratio na pobjednički kolosijek u kojem je teško nastradala momčad Milke Trnina iz Vezišća. U Bedenici su mrežu gostiju pogađali: Mario Antolković (21 i 57), Ivica Havojić (4), Dragutin Mahnet (8), Željko Bedeković (38) i Damir Mahnet (75). Čast gostiju spasio je dvostruki strijelac Ivica Srebačić (14 i 33). Iako iskusni golgeterski lisac Zdravko Nizek nije bio strijelac, Strmec je više nego zasluženo slavio protiv Milke Trnina rezultatom 6:2.

Prvak Dugo Selo je očekivano slavio protiv Rugvice Save rezultatom 5:0. Doduše domaćin je slomio otpor gostiju tek u završnici prvog poluvremena. Strijelci za Dugo Selo bili su: Velibor Vujić (36), Filip Višić (37), Ivor Kukavica (43), Ivica Franjić (47) i Darko Krapec (61). Do sada su dugoselski veterani u 18 odigranih utakmica zabili 89 golova, a primili 18 zgoditaka.

Rakovec se na domaćem terenu nije uspio oduprijeti naletima Vrbovčana koji su zasluženo pobijedili rezultatom 5:0. Pogotke za Vrbovec postigli su: Ivica Badenić (23 i 60), Ivan Hribar (8), Neven Grežina (23) i Mario Badenić (42). Badenići su davali kakoton, tempo i ritam, tako i golove nautakmici. Svoje veliko nogometno srce ostavio je na terenu i najstariji vrbovečki veteran Krešimir Forgač, koji se isto tako s velikom odgovornošću ponašao i u „trećem poluvremenu“.

Bez obzira što centarfor Hil Nokaj nije bio strijelac, zelinski veterani su zabilježili pobjedu na teškom gostovanju u Dubravi rezultatom 3:1. Tomislav Margetić je doveo Zelinu u vodstvo u 20. minuti. Gostujuće vodstvo povećao je novim zgoditkom Antonio Stojanović u 53. minuti. Treći zelinski gol zabio je Berislav Dorić u 76. minuti. Goran Grgić je pogotkom u 77. minuti samo ublažio domaći poraz. Malo pomalo petoplasirana Zelina sve jače i jače kuca i na četvrto mjesto.

Odgođena utakmica 17. kola između Lonje i Vrbovca odigrana je 18. svibnja 2023. na Gradskom stadionu koja je završila pobjedom gostiju 1:2. Ivica Badenić je zabio gol lijevom nogom za Vrbovec u 4. minuti. U 21. minuti desila se nestvarna nogometna čarolija. Zvonimir Pavić je ubacio dubinsku loptu koju je u zraku volejom pogodio Antonio Arifović s ruba kaznenog prostora i postigao gol svojeg života jer je skinuo paučinu s lijevih rašlji nemoćnog vratara Marka Boršića. Koliko je to bio čudesan, magičan, natprirodan, bajkovit, čaroban, prekrasan i rijetko viđeni zgoditak ukazuje činjenica da su Arifoviću zapljeskali veterani i jedne i druge momčadi, kao i vrbovečke nogometne legende Ante Klarić i Željko Majcen. Nakon nezaboravnog Arifovićevog pogotka svi su bili pod nekim neobjašnjivim i čudnim dojmom pa je samo Igor Delić uspio smanjiti rezultat jer u 35. minuti zabio gol za Lonju.

Poredak: 1. Dugo Selo 48, 2. Vrbovec 48, 3. Strmec 41, 4. Lonja 34, 5. Zelina 31, 6. Sloga 29, 7. Žabnica 25, 8. Kloštar 23, 9. Dubrava 20, 10. Milka Trnina 15, 11. Rugvica Sava 10, 12. Rakovec 9, 13. Donja Zelina 8.

26 Vujić Velibor (3 KU) (NK Dugo Selo)

25 Stojanović Antonio (NK Zelina)

22 Horvatić Siniša (NK Žabnica)

19 Nokaj Hil (NK Zelina)

17 Turk Ivan (NK Dubrava)

15 Jurić Marinko (1 KU) (NK Žabnica) i Višić Filip (NK Dugo Selo)

13 Katić Anto (NK Strmec) i Žertuš Dalibor (NK Sloga Križ)

12 Pleteš Vjekoslav (NK Sloga Križ)

11 Bradić Tihomir (2 KU) (NK Dubrava) i Nizek Zdravko (NK Strmec)

10 Arifović Antonio (1 KU) (NK Vrbovec), Kobaš Ivan (NK Vrbovec) i Lončarić Hrvoje (NK Vrbovec)

9 Ištvanić Igor (NK Rugvica Sava), Oroz Filip (NK Lonja), Salopek Ivica (1 KU) (NK Lonja), Sekulić Igor (NK Rugvica Sava) i Vitez Tin (1 KU) (NK Milka Trnina)

8 Mahnet Damir (NK Strmec) i Papa Drago (NK Vrbovec)

7 Antolković Mario (1 KU) (NK Strmec), Delić Igor (NK Lonja), Ferberuš Davor (1 KU) (NK Dubrava), Havojić Ivica (NK Strmec,) Hodžić Jasmin (NK Kloštar) i Vrcić Mato (NK Lonja)

6 Antunović Sandro (NK Dugo Selo), Badenić Mario (NK Vrbovec), Bilić Rade (NK Dugo  Selo), Borovčak Tomislav (NK Vrbovec), Funtak Danijel (NK Žabnica), Gambiroža Žarko (1 KU) (NK Sloga Križ), Marčinković Mato (NK Kloštar), Milanović Dalibor (NK Rakovec) i Vidak Ivica (1 KU) (NK Donja Zelina)

5 Bedeković Željko (NK Strmec), Devčić Dino (NK Milka Trnina), Hribar Ivan (NK  Vrbovec), Jakopic Ivica (NK Zelina), Kralj Josip (NK Lonja), Krapec Darko (NK Dugo Selo), Maksimović Igor (NK Lonja), Margetić Tomislav (1 KU) (NK Zelina) i Mikovčić Mario (NK Lonja)

4 Badenić Ivica (NK Vrbovec), Dujmić Nikola (NK Vrbovec), Ivančević Dino (NK Dugo Selo), Kranjec Dario (NK Strmec), Mazur Darko (NK Kloštar), Pajsar Tomislav (NK Vrbovec), Renić Stipe (NK Kloštar), Šimek Marko (NK Žabnica), Smolko Ivan (NK Rugvica Sava), Tomičić Mario (NK Dugo Selo), Vuković Marko (NK Zelina) i Zorja Nikola (1 KU) (NK Milka Trnina)

3 Baričević Dario (NK Žabnica), Bolešić Robert (1 KU) (NK Sloga Križ), Franjić Ivica (NK  Dugo Selo), Grgić Tomislav (NK Dubrava), Kiš Ivan (NK Dugo Selo), Leboš Ivan (NK Dubrava), Magdić Marko (NK Sloga Križ), Maksimović Branko (NK Lonja), Marinić Siniša (NK Milka Trnina), Papa Slaven (NK Rakovec), Tulić Ivan (NK Dugo Selo) i Vorel Zoran (NK Sloga Križ)

2 Baček Dražen (1 KU) (NK Rakovec), Barišić Mihajel (NK Dugo Selo), Čuk Mario (NK   Donja Zelina), Dorić Berislav (NK Zelina), Dropučić Ivan (NK Zelina), Filipović Željko (NK Zelina), Gjurašin Igor (NK Zelina), Husnjak Mario (NK Žabnica), Jularić Josip (NK Dugo Selo), Kalinski Branko (NK Rakovec), Kovačić Sandi (NK Dubrava), Krivan Zoran (NK Dubrava), Krofak Ivica (NK Strmec), Kudoić Matija (NK Rakovec), Kukavica Ivor (NK Dugo Selo), Labudović Ivan (NK Strmec), Liber Renato (1 KU) (NK Kloštar), Mahnet Dražen (NK Strmec), Matovina Mate (NK Milka Trnina), Mazur Mario (NK Kloštar), Muretić Ivica (NK Lonja), Palikuća Nikola (NK Žabnica), Porkulabić Ivan (NK Rakovec), Pušeljić Tomislav (NK Donja Zelina), Raosavac Nenad (NK Dubrava), Rumenčić Nevenko (NK Rugvica Sava), Šarić Tomislav (NK Dugo Selo), Sokolić Damir (NK Sloga Križ), Srebačić Ivica (NK Milka Trnina), Stojčević Borivoj (NK Milka Trnina), Strinavić Damir (NK Rugvica Sava), Tomaj Vilson (NK Kloštar), Trcak Tomislav (NK Strmec), Treščec Dario (NK Vrbovec), Tuković Matija (NK Strmec) i Vrabec Tomislav (NK Rugvica Sava)

1 Spajić Kristijan (NK Vrbovec) Baričević Marko (NK Žabnica) Bilandžija Josip (NK Kloštar) Bukovec Damir (NK Strmec) Burec Tomislav (NK Vrbovec) Ćosić Tvrtko (NK Kloštar) Čuković Slobodan (NK Rakovec) Čukulin Tomislav (NK Vrbovec) Cvitić Ivica (NK Dugo Selo) Dumančić Petar (NK Dugo Selo) Džemaili Fadilj (NK Rakovec) Grabovac Toni (NK Zelina) Grežina Neven (NK Vrbovec) Grgić Goran (NK Dubrava) Horvatinović Damir (NK Lonja) Ivoš Ivan (1 KU) (NK Sloga Križ) Jendriš Darko (NK Rakovec) Ježek Zlatko (NK Žabnica) Karašić Nikica (NK Sloga Križ) Kocek Tihomir (NK Donja Zelina) Korman Goran (NK Sloga Križ) Kosik Martin (NK Žabnica) Košutić Ivan (NK Milka Trnina) Kovačić Nenad (NK Milka Trnina) KOVAČIĆ GORAN (NK Rugvica Sava) Kralj Ivan (NK Zelina) Kralj Ivan (NK Lonja) Kudoić Ivan (NK Rakovec) Kupinić Alen (NK Kloštar) Mahnet Dragutin (NK Strmec) Mičuda Đuro (NK Lonja) Mikešina Darko (NK Dubrava) Novoselec Goran (NK Rakovec) Okroša Tomislav (NK Dubrava) Pavlović Denis (NK Lonja) Pentavec Danijel (NK Donja Zelina) Petreković Dražen (NK Milka Trnina) Popović Marko (NK Kloštar) Prah Nenad (NK Milka Trnina) Ratkajec Željko (NK Zelina) Rekić Said (NK Zelina) Rusan Danko (NK Rakovec) Šalamun Stjepan (NK Žabnica) Šarić Tomislav (NK Dugo Selo) Šarutančec Zoran (NK Donja Zelina) Šipura Mijo (NK Kloštar) Solarić Hrvoje (NK Lonja) Trcak Dražen (NK Strmec) Vorel Goran (NK Sloga Križ) Vuković Nenad (1 KU) (NK Milka Trnina) Žagar Ivan (NK Zelina) Žganec Ivan (NK Žabnica)

Autogol Spajić Kristijan (NK Vrbovec), Šinogl Matija (NK Dubrava) i Ždero Branimir (NK  Kloštar)