Dugoselska petarda veteranima Vrbovca

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

Na početku proljetnog dijela odigrano je 13. kolo iz jesenskog dijela. U derbiju između Dugog Sela i Vrbovca teško su nastradali gosti. Time je Dugo Selo zabilježilo svih 12 pobjeda, a Vrbovec doživio prvi poraz u jesenskom dijelu. U derbiju između Sloge i Lonje bodovi su ostali u Križu. Zelina je očekivano pobijedila fenjeraša Slobodu. Derbi između Rakovca i Dubrave pripao gostima. U Vezišću Domaća Milka Trnina je ostala bez bodova u srazu sa Strmcem. Donja Zelina izgubila od Kloštra. Slobodna je bila Rugvica Sava.

Derbi svih derbija između Dugog Sela i aktualnog prvaka Vrbovca pripao je uvjerljivo i zasluženo domaćinu 5:1. Iako je Vrbovec poveo u 32. minuti preko Tomislava Borovčaka, u drugom poluvremenu dugoselski tajfun je pomeo goste. Boris Cvijanović je izjednačio u 42. minuti, a Dino Ivančević s dva pogotka u 47. i 52. minuti u potpunosti preokrenuo rezultat u korist domaćina. Atomski napadač Velibor Vujić je postigao zgoditak u 55. minuti, a Ivan Tulić u finišu utakmice u 80. minuti i po peti puta zatresao gostujuću mrežu. Je li Dugo Selo već sada riješilo pitanje novog naslova prvaka? Na to pitanje teško je odgovoriti jer je pred nama još 13 kola, ali da su Dugoselci širom otvorili vrata prema novoj tituli to se ne može zanijekati.

U Križu u derbiju između Sloge i Lonje gosti su poveli, ali su kasnije domaći igrači preokrenuli rezultat i zasluženo pobijedili rezultatom 3:1. Kako u Comet sustavu nisu unijeti podaci o sastavima nismo mogli prezentirati strijelce.

U derbiju između Rakovca i Dubrave gosti su poveli u 23. minuti jer je Ivan Leboš postigao zgoditak. Danko Rusan je u 44. minuti izjednačio rezultat, a dvije minute Tomislav Matulić ponovo gostima vratio prednost. Iako je bilo šansi na obje strane rezultat se više nije mijenjao pa je utakmice između Rakovca i Dubrave završila rezultatom 1:2.

U Vezišću nije bilo iznenađenje jer je domaća Milka Trnina doživjela poraz od Strmca 1:3. Goste je u rezultatsku prednost doveo Ivica Havojić u 10. minuti, a Matija Tuković povećao prednost u 32. minuti. Tomo Blažinović je smanjio rezultat u 75. minuti, ali je dvije minute kasnije Željko Bedeković u 77. minuti potvrdio zasluženu gostujuću pobjedu.

Zelinski veterani su šokirali Slobodu već u samom početku utakmice i tako odredili put prema svojoj pobjedi. Mario Zmazek je u 8. minuti pogodio gostujuća vrata, a Vladimir Sever u 11. minuti povećao domaću prednost. Gosti su smanjili rezultat u 20. minuti preko Marka Šimeka. No, opet je Zmazek u 25. minuti vratio Zelini dva pogotka prednosti. Gosti se nisu predavali pa su ponovo zatresli domaću mrežu u 61. minuti preko Josipa Kramara. Ivan Žagar je u 66. minuti zabio gol i potvrdio domaću zasluženu pobjedu protiv fenjeraša Slobode 4:2.  Ova domaća pobjeda bila je i plod zimskih zelinskih priprema već po tradicionalnim prigorskim vinorodnim  cestama i makadamima i uz domaće gastronomske delicije.

Veterani Donje Zeline su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme pa onda u drugom neočekivano stali što su iskoristili veterani Kloštra i na kraju je utakmica završila rezultatom 2:4. Tomislav Pušeljić je u 2. minuti donio prednost domaćinu, a Mijo Šipura u 11. minuti izjednačio rezultat. Ponovo je Pušeljić bio domaći strijelac u 22. minuti. U drugom poluvremenu gosti su zaigrali bolje i preko Damira Akalovića u 42. minuti poravnali rezultat, a potom su Jasmin Hodžić u 51. i Mato Marčinković u 68. minuti preokrenuli rezultat za zasluženo gostujuće slavlje.

Poredak: 1. Dugo Selo 36, 2. Vrbovec 31, 3. Zelina 31, 4. Strmec 27, 5. Sloga 21, 6. Lonja 19, 7. Milka Trnina 14, 8. Rakovec 12, 9. Dubrava 12, 10. Rugvica Sava 10, 11. Kloštar 9, 12. Donja Zelina 4, 13. Sloboda 1.