Dugo Selo, Vrbovec i Strmec nastavili utrku za prvaka

0

12. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

Proljetni dio VNL Istok nastavljen je jesenskim 12. kolom u kojem je vodeći trojac zabilježio pobjede i nastavio mrtvu trku za naslov prvaka. Prvoplasirano Dugo Selo je teško osvojilo sva tri boda protiv Lonje. Drugoplasirani Vrbovec je slomio otpor igrača Donje Zeline tek u finišu utakmice. Trećeplasirani Strmec je bez problema slavio protiv Dubrave. Zelina je pobjedom protiv Sloge najavila proboj prema vrhu tablice. Milka Trnina doživjela je poraz na svom terenu od Kloštra. Utakmica između Žabnice i Rakovca nije bila odigrana.

U derbiju kola između prvoplasiranog Dugog Sela i četvrtoplasirane Lonje pobjeda je pripala domaćinu i to zahvaljujući ponajviše Veliboru Vujiću koji je postigao hat trick, a pogotke je zabijao u 9., 25. i 33. minuti. Petar Delić je izjednačio u 20. minuti. Drugi pogodak za Lonju dao je Filip Oroz u 67. minuti. U drugom poluvremenu Lonja je imala svoje prigode kao i Dugo Selo, ali je na kraju lider zasluženo osvojio sva tri boda. Mogli su gosti iz Lonjice i bolje proći da nije bilo početničkih grešaka i „prestrogo“ dosuđen kaznenog udarca za domaćina koji je bio realiziran. I na kraju, na ovoj utakmici je došlo do zamjene domaćinstva koja je odigrana u sklopu 25. kola.

Drugoplasirani Vrbovec je uoči utakmice s fenjerašem Donjom Zelinom bio veliki papirnati favorit. Iako su Vrbovčani imali veliki posjed lopte i napadali prema gostujućim vratima nikako u prvom poluvremenu nisu uspjeli postići pogodak. Gosti su se branili discipliniranom i požrtvovnom igrom i bazirali se na obranu svojih vrata. Imala je Donja Zeline i svoje 100 postotne prigode iz brzih kontranapada. Udarac Tihomira Koceka je obranio Srećko Jantoljak dok je Ivica Vidak zaobišao i Jantoljaka, a potom pogodio desnu vratnicu. Puno je bilo nervoze na domaćoj klupi koji su itekako drhtali na svaki gostujući kontranapad dok je trener Tomislav Pajsar u nedostatku glavnog trenera Dražena Fulira dobio pokoju sijedu vlas više. Nervoza se totalno uvukla u domaće redove kada su domaći napadači uspjeli promašiti gostujuća vrata s gol crte. Na kraju je maksimalnu odgovornost na svoje pleća i leđa preuzeo Tomislav Pajsar koji je u 68. minuti s 18 m odmjerenim i preciznim udarcem neobranjivo pogodio u lijeve rašlje. Tomislav Čukulin je u 70. minuti s 20 m pogodio i lijevi donji kut i otklonio bilo kakve dvojbe u nekakvo moguće iznenađenje. U 75. minuti Dario Treščec je iz solo akcije po lijevoj strani s 10-tak m preciznim udarcem svladao vratara Zorana Hezonju za zasluženu pobjedu Vrbovca protiv Donje Zeline 3:0. Neuništivi veteran Donje Zeline Nikola Grdić, rođ. 1948. godine, još uvijek u 75. godini života i dalje igra nogomet te s Vidom Tvorićem (1949.) iz Rakovca čini najstariji dvojac u povijesti NLV Istok, a i daleko, daleko šire.

Strmec je silovito krenuo u utakmicu i nakon više od pola sata riješio pitanje utakmice protiv Dubrave. Strijelci za Strmec bili su: Anto Katić u 14. i 21. minuti, Damir Mahnet (17), Mario Antolković (36), Ivica Krofak (53) i Damir Bukovec (57). Za Dubravce strijelac je bio centarfor Ivan Turk u 23. minuti. Strmec je tako potvrdio kvalitetu svoje momčadi i čvrsto drži treću poziciju s 3 boda manje od prvoplasiranog Dugog Sela. Veterani iz Bedenice čekaju svoju priliku da se i u derbijima protiv Dugog Sela i Vrbovca koji bi mogli i odlučiti o pitanju novog prvaka.

Zelinčani su pobjednički krenuli u drugi dio prvenstva i u izravnom derbiju protiv Sloge osvojili sva tri boda. Izgleda da je Hil Nokaj dobro prošao zimske pripreme jer je odmah na startu zabio dva gola u 25. i 69. minuti. U domaće strijelce su se još upisali Željko Filipović u 58. i Tomislav Margetić u 75. minuti. Žarko Gambiroža bio je strijelac za Slogu u 31. minuti. Zaslužena pobjeda Zeline protiv Sloge 4:1 je značio i skok na 5. mjesto.

U Vezišću domaći veterani Milke Trnine doživjeli su neugodni tuš jer je Kloštar osvojio sva tri boda. Prema Comet sustavu utakmica Milka Trnina – Kloštar završila je rezultatom 2:4, ali nisu poznati strijelci.

Utakmica Žabnica – Rakovec je odgođena, a u 12. kolu bili su slobodni veterani Rugvice Save 1976.

Poredak: 1. Dugo Selo 29, 2. Vrbovec 27, 3. Strmec 26, 4. Lonja 18, 5. Zelina 16, 6. Žabnica 16, 7. Sloga 16, 8. Kloštar 13, 9. Milka Trnina 12, 10. Rugvica Sava 10, 11. Dubrava 7, 12. Rakovec 5, 13. Donja Zelina 5.