Dugo Selo ponovo na tronu, Lonji sva tri boda iz Križa

0

14. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

Poslije prvog proljetnog kola, odnosno 14. kola, Dugo Selo je povratilo prvo mjesto na tablici pobjedom u derbiju protiv Žabnice. Lonja je pjevajući otišla iz Križa sa sva tri boda. Kloštar slavio i protiv Žabnice. Donja Zelina je u srazu s Milkom Trninom zabilježila pobjedu i predala fenjer Rakovcu. Utakmica starih znanaca Rakovca i Dubrave završila neodlučeno. Rugvica Sava doživjela je poraz od sve bolje Zeline. Vrbovec je bio slobodan.

Derbi između drugoplasiranog Dugog Sela i trećeplasiranog Strmca domaći veterani su riješili za pola sata igre. Najprije je pogodak za Dugo Selo postigao Velibor Vujić u 4. minuti. Potom se u domaće strijelce upisao Filip Višić u 20., a sve je bilo riješeno u 30. minuti kada je domaći kapetan Ivica Franjić zatresao po treći puta gostujuću mrežu. Dario Ivančević je bio četvrti strijelac u domaćim redovima u 46. minuti. Za goste je počasni zgoditak postigao Mario Antolković u 68. minuti iz kaznenog udarca. Mario Tomičić je u 80. minuti zabio gol za uvjerljivu i visoku pobjedu Dugog Sela protiv Strmca 5:1. Dugo Selo je tako uspješno apsolviralo još jednu prepreku prema obrani naslova te Strmcu smanjilo šanse za osvajanje prvenstva.

U Paukovcu je prvo poluvrijeme između Donje Zeline i Milke Trnine završilo bez zgoditaka jer su napadači pucali ćorcima. Međutim, nakon što su obje ekipe u pauzi popile osvježavajuća pića „autohtone trsove zelinske loze“ nastao je dar mar. Najprije su gosti  poveli na početku drugog poluvremena u 42. minuti preko Nenada Praha. Za domaćine rezultat je poravnao Tihomir Kocek u 52. minuti. No, ni taj rezultat nije dugo stajao na semaforu jer je Mate Matovina ponovo doveo goste u vodstvo u 55. minuti. Međutim, tada je na scenu stupio Mario Čuk koji je najprije izjednačio u 63., a potom i u 72. minuti preokrenuo rezultat u korist domaće momčadi. Utakmica je na kraju završila pobjedom Donje Zeline protiv gostiju iz Vezišća 2:1. Domaćini su uz pjesmu proslavili pobjedu i fenjer predali veteranima Rakovca.

U Križu je derbi između Sloge i Lonje završio pobjedom gostiju u samoj završnici utakmice. Bio je to pravi derbi koji je više nalikovao seniorskoj nego veteranskoj utakmici jer su obje ekipe odigrale mušku, čvrstu i borbenu utakmicu. U prvom poluvremenu domaćin je imao dvije velike prilike koje je sigurno obranio vratar Marko Boršić. Pritiskali su domaći veterani, ali su gosti taktički discipliniranom igrom onemogućili prijetnje ili je Boršić sigurnim intervencijama spašavao svoja vrata. I kada je sve mirisalo da će utakmica završiti bez golova ukazao se gostujući centarfor Igor Maksimović u 76. minuti. Denis Pavlović je uputio svijeću u domaći kazneni prostor, a Maksimović je s 12 m silovito i prekrasnim volejom zakucao loptu u donji desni kut nemoćnog i skamenjenog vratara Vladimira Koletića. Junaci utakmice u redovima gostiju bili su nesavladivi Marko Boršić i strijelac Igor Maksimović koji su zavili u crno veterane Sloge. Lonja se tako revanširala za jesenski poraz koji su u Lonjici doživjeli 2:3 i učvrstili se na 4. mjestu. Otkada se u momčad Lonje vratio Marko Boršić i stao na vrata, Lonjičani se opet nalaze na pobjedničkim stazama, a voditelju/treneru Hrvoju Solariću su procvale ruže i ne silazi mu osmjeh s lica.

Preporođeni Kloštar je bacio na koljena Žabnicu i zabilježio minimalnu, ali vrijednu pobjedu 2:1. Domaćin je poveo u 31. minuti pogotkom Mate Marčinkovića. Žabnica je izjednačila u 66. minuti. Međutim, najbolji igrač utakmice Mate Marčinković je zabio u drugi gol u 70.minuti. Kloštar pomalo, ali sigurno grabi prema gornjem dijelu te se trenutno nalazi na 7. mjestu.

Glavni zelinski golgeter Hil Nokaj se i dalje nalazi u vrhunskoj formi pa je doveo goste u vodstvo u 33. minuti. Rugvica Sava je izjednačila u 55. minuti. Trenutak odluke zbio se u 62. minuti jer je Ivan Dropučić svladao domaćeg vratara Michaela Fištera. U dramatičnoj završnici Rugvica Sava nije uspjela probiti čvrsti i beskompromisni blok Zeline koja je na kraju zasluženo pobijedila minimalnim rezultatom 2:1 i uhvatila 5. mjesto. Sve se više obistinjuju predviđanja da će Zelina biti hit momčad proljetnog dijela i svakome tvrd orah. Zelinčani iz kola u kolo dižu natjecateljsku formu i nastavljaju s visinskim priprema po zelinskim bregima i kletima.

U Rakovcu su bili raspoloženi napadači koji su postigli 6 golova. Domaćin je stigao do rezultatske prednosti preko Ivana Porkulabića već u 3. minuti. Nakon početnog šoka gosti se vraćaju u utakmicu u 10. minuti jer je gostujući kapetan Davor Ferberuš svladao vratara Ivana Antolića. Ubrzo potom Dubrava preokreće rezultat jer je Darko Mikešina zabio gol u 28.minuti. Ferberuš je u 30. minuti povećao gostujuće vodstvo na 3:1. Domaćin je u pauzi sredio svoje redove i na scenu je stupio Slaven Papa koji je u 42. zatresao gostujuću mrežu, a u 55. i poravnao rezultat. Imao je domaćin svoje velike prilike da osvoji i sva tri boda, ali su Ivan Porkulabić, Ivan Kudoić i drugi promašivali i ono što se teško promaši, ali se dešava. Stoga je derbi začelja između Rakovca i Dubrave završio miroljubivim rezultatom 3:3 i podjelom bodova.

Poredak: 1. Dugo Selo 35, 2. Vrbovec 33, 3. Strmec 26, 4. Lonja 22, 5. Zelina 19, 6. Sloga 19, 7. Kloštar 17, 8. Žabnica 16, 9. Milka Trnina 12, 10. Rugvica Sava 10, 11. Donja Zelina 8, 12. Dubrava 8, 13.Rakovec 6.

Strijelci:

23 Vujić Velibor (2 KU) (NK Dugo Selo)

11 Katić Anto (NK Strmec)

10 Horvatić Siniša (NK Žabnica), Jurić Marinko (NK Žabnica) i Pleteš Vjekoslav (NK Sloga Križ)

9 Ištvanić Igor (NK Rugvica Sava),NokajHil (NK Zelina), Turk Ivan (NK Dubrava),Višić Filip (NK Dugo Selo), Vitez Tin (1 KU) (NK Milka Trnina) i Žertuš Dalibor (NK Sloga Križ)

8 Stojanović Antonio (NK Zelina)

7 Arifović Antonio (1 KU) (NK Vrbovec),Kobaš Ivan (NK Vrbovec),Nizek Zdravko (NK Strmec) i Papa Drago (NK Vrbovec)

6 Borovčak Tomislav (NK Vrbovec),Ferberuš Davor (1 KU) (NK Dubrava), Milanović Dalibor (NK Rakovec)i  Oroz Filip (NK Lonja)

5 Antunović Sandro (NK Dugo Selo), Bradić Tihomir (1 KU) (NK Dubrava), Delić Igor (NK Lonja),Funtak Danijel (NK Žabnica), Kralj Josip (NK Lonja), Lončarić Hrvoje (NK Vrbovec),Mikovčić Mario (NK Lonja), Vidak Ivica (1 KU) (NK Donja Zelina),Vrcić Mato (NK Lonja),

4 Bedeković Željko (NK Strmec), Bilić Rade (NK Dugo Selo), Devčić Dino (NK Milka Trnina), Dujmić Nikola (NK Vrbovec),Hribar Ivan (NK Vrbovec),Krapec Darko (NK Dugo Selo),Mahnet Damir (NK Strmec), Maksimović Igor (NK Lonja), Marčinković Mato (NK Kloštar), Salopek Ivica (1 KU) (NK Lonja),Šimek Marko (NK Žabnica), Tomičić Mario (NK Dugo Selo) i Vuković Marko (NK Zelina)

3 Havojić Ivica (NK Strmec), Kiš Ivan (NK Dugo Selo), Maksimović Branko (NK Lonja),Pajsar Tomislav (NK Vrbovec), Papa Slaven (NK Rakovec), Renić Stipe (NK Kloštar), Sekulić Igor (NK Rugvica Sava),Smolko Ivan (NK Rugvica Sava),Vorel Zoran (NK Sloga Križ) i Zorja Nikola (1 KU) (NK Milka Trnina)

2 Antolković Mario (1 KU) (NK Strmec),Badenić Mario (NK Vrbovec),Bolešić Robert (NK Sloga Križ),Čuk Mario (NK Donja Zelina), Dorić Berislav (NK Zelina),Dropučić Ivan (NK Zelina),Gambiroža Žarko (NK Sloga Križ),Gjurašin Igor (NK Zelina),Jularić Josip (NK Dugo Selo),Kalinski Branko (NK Rakovec), Kovačić Sandi (NK Dubrava), Kranjec Dario (NK Strmec),Krivan Zoran (NK Dubrava),Krofak Ivica (NK Strmec),Labudović Ivan (NK Strmec),Leboš Ivan (NK Dubrava), Liber Renato (1 KU) (NK Kloštar), Magdić Marko (NK Sloga Križ),Mahnet Dražen (NK Strmec), Margetić Tomislav (NK Zelina),Matovina Mate (NK Milka Trnina),Mazur Darko (NK Kloštar),Muretić Ivica (NK Lonja),Rumenčić Nevenko (NK Rugvica Sava), Šarić Tomislav (NK Dugo Selo), Sokolić Damir (NK Sloga Križ),Strinavić Damir (NK Rugvica Sava),Trcak Tomislav (NK Strmec),Treščec Dario (NK Vrbovec) i Tuković Matija (NK Strmec)

1 Baček Dražen (1 KU) (NK Rakovec),Badenić Ivica (NK Vrbovec), Barišić Mihajel (NK Dugo Selo), Bukovec Damir (NK Strmec),Burec Tomislav (NK Vrbovec), Ćosić Tvrtko (NK Kloštar),Čuković Slobodan (NK Rakovec),Čukulin Tomislav (NK Vrbovec),Cvitić Ivica (NK Dugo Selo), Dumančić Petar (NK Dugo Selo),DžemailiFadilj (NK Rakovec), Filipović Željko (NK Zelina), Franjić Ivica (NK Dugo Selo), Grabovac Toni (NK Zelina), Grgić Goran (NK Dubrava), Grgić Tomislav (NK Dubrava), Hodžić Jasmin (NK Kloštar),Horvatinović Damir (NK Lonja), Husnjak Mario (NK Žabnica), Ivančević Dino (NK Dugo Selo),Ivoš Ivan (1 KU) (NK Sloga Križ),Jakopic Ivica (NK Zelina),Kocek Tihomir (NK Donja Zelina),Kosik Martin (NK Žabnica), Kovačić Nenad (NK Milka Trnina), Kralj Ivan (NK Zelina),Kudoić Matija (NK Rakovec),Kupinić Alen (NK Kloštar), Marinić Siniša (NK Milka Trnina),Mičuda Đuro (NK Lonja),Mikešina Darko (NK Dubrava),, Novoselec Goran (NK Rakovec), Palikuća Nikola (NK Žabnica), Pavlović Denis (NK Lonja), Popović Marko (NK Kloštar),Porkulabić Ivan (NK Rakovec), Prah Nenad (NK Milka Trnina),Pušeljić Tomislav (NK Donja Zelina),RekićSaid (NK Zelina), Rusan Danko (NK Rakovec),Šalamun Stjepan (NK Žabnica) ,Solarić Hrvoje (NK Lonja), Stojčević Borivoj (NK Milka Trnina),TomajVilson (NK Kloštar),Trcak Dražen (NK Strmec),Tulić Ivan (NK Dugo Selo),Vorel Goran (NK Sloga Križ), Vrabec Tomislav (NK Rugvica Sava), Vuković Nenad (1 KU) (NK Milka Trnina), Žagar Ivan (NK Zelina) i Žganec Ivan (NK Žabnica).