Dugo Selo ostvarilo 20. uzastopnu pobjedu

0

22. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 22. kolu VNL Istok veterani Dugog Sela zabilježili su i 20. uzastopnu pobjedu protiv fenjeraša Slobode. Zelina je lako osvojila sva tri boda protiv Sloge. Donja Zelina je doživjela poraz od Milke Trnine. Lonja je u zadnjoj minuti izjednačila rezultat protiv Rugvice Save. Kloštar i Dubrava odigrali su neriješeno. Strmec i Lonja odgodili su utakmicu. Slobodni su bili veterani Rakovca.

Iako se bliži kraj prvenstva prvoplasirano Dugo Selo ne posustaje te je ostvarilo i 20. uzastopnu pobjedu. Sloboda je protiv Dubrave odigrala solidnu utakmicu, ali su gosti zasluženo trijumfirali rezultatom 5:0. Atomski napad Dugog Sela je predvodio atomski napadač Velibor Vujić koji je postigao tri pogotka, a još su se u strijelce upisali Dino Ivančević i Rade Bilić. Sa svakim kolom Dugo Selo sve je bliže na korak prema osvajanju prvenstva.

Donja Zelina i Milka Trnina su odigrali prvo poluvrijeme bez pogodaka. Pitanje pobjednika rješavalo se u drugom poluvremenu. Željko Slivar je doveo goste u vodstvo u 65. minuti. Pet minuta kasnije Dario Peršun je zabio gol i potvrdio gostujuću pobjedu. Utakmica između Donje Zeline i Milke Trnine završila je rezultatom 0:2.

Vatreno je počelo odmah na početku utakmice između starih rivala Lonje i Rugvice Save koja je zbog obilja pogodaka, preokreta i neizvjesnosti zaslužila epitet ljepotice kola. Adnan Džombić je u prvom gostujućem napadu u 2. minuti šokirao domaćina jer je postigao pogodak. Ubrzo potom je u 9. minuti Igor Delić izjednačio rezultat. Onda je Ivica Salopek šokirao goste jer je u 13. minuti postigao zgoditak za Lonju. U samom finišu prvog poluvremena u 40. minuti Ivan Smolko je poravnao rezultat iz kaznenog udarca. I drugo poluvrijeme počelo je vatreno jer je u 42. minuti plavooki i vitki Filip Oroz okrenuo prednost na stranu domaćina. Gosti se nisu predavali pa je Ivan Smolko u 53. minuti zatresao domaću mrežu. Džombić je u 61. minuti ponovo doveo domaće veterane do očaja jer je zabio gol. Doslovce u zadnjim sekundama u 80. minuti Salopek je izjednačio rezultat pa je utakmica između Lonje i Rugvice Save završila rezultatom 4:4. Bila je to nevjerojatna utakmica, ali samo za gledatelje jakih srdaca, živaca i želudaca.

Iako je Kloštar vodio u tri navrata, uporni veterani Dubrave su u tri navrata dostizali domaću prednost pa je utakmica na kraju završila 3:3. Tomislav Bokun je doveo Kloštar u vodstvo u 8. minuti, ali je dvije minute Tomislav Okroša zatresao domaću mrežu. U 32. minuti Jasmin Hodžić je ponovo doveo Kloštar u vodstvo u 32. minuti pa je prvo poluvrijeme pripalo domaćinu. U nastavku je u 49. minuti Ivan Turk zabio gol za goste. Hodžić je u 72. minuti po treći puta ostvario domaću prednost. U dramatičnoj završnici Turk je u 77. minuti poravnao domaće vodstvo.

Derbi Zeline i Sloge nije bio odigran jer gosti nisu doputovali pa je za zelenim stolom donijeta odluka da se utakmica registrira u korist domaćina 3:0.

Odgođena utakmica 21. kola između Lonje i Vrbovca odigrana je 16. svibnja u Gaju. Vrbovec je pobijedio rezultatom 6:2. Strijelci za Vrbovec bili su: Antonio Arifović 2, Ivan Spajić 2, Tomislav Čukulin i Goran Granoša (autogol). Za Lonju je postigao počasni pogodak Filip Oroz. Zasluženi trijumf Vrbovčana, koji je prema prikazanoj igri malo previše izražen, jer je i Lonja imala svoje prigode, ali ih nije iskoristila.

Poredak: 1. Dugo Selo 60, 2. Vrbovec 55, 3. Zelina 47, 4. Strmec 44, 5. Lonja 34, 6. Sloga 28,  7. Milka Trnina 24, 8. Rugvica Sava 24, 9. Dubrava 17, 10. Rakovec 16, 11. Kloštar 14, 12. Donja Zelina 11, 13. Sloboda 4.