Dugo Selo na korak do naslova, Vrbovcu derbi protiv Žabnice

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Dugo Selo je poslije odigranog 25. kola VNL Istok na korak do osvajanja prvenstva. Dugoselci su u Vezišću ostvarili visoku pobjedu i ima još neodigranu utakmicu protiv Rugvice Save 1976.  Vrbovec je u derbiju svladao Žabnicu i samo teoretski ostao u borbi za naslov prvaka. Fenjeraš Rakovec je napravio veliko iznenađenje jer je usred Lonjice nanio poraz Lonji. Zelina potvrđuje dobru formu i osvojila sva tri boda protiv Rugvice Save 1976. Kloštar u uzbudljivoj utakmici slavio trijumf protiv Sloge. U dvoboju između Strmca i Donje Zeline svakome po bod.

Lider Dugo Selo je na putu prema osvajanju još jednog prvenstva jer je u Vezišću visoko porazilo domaći sastav Milke Trnine. Za Dugo Selo bili su strijelci: Hrvoje Šarić 3, Dino Ivančević 2, Filip Višić 2 i Mihael Barišić. Domaću čast spasili su u završnici utakmici Nikola Zorja i Ivica Jagatić. Gostujuća dominacija tijekom cijele utakmice je na kraju završila pobjedom Dugog Sela protiv Milke Trnina rezultatom 8:2. Ukoliko Dugo Selo pobijedi u zaostaloj utakmici momčad Rugvicu Savu 1976 može već proslaviti novi naslov jer bi tada u zadnjem kolu dočekalo glavnog rivala Vrbovec s nedostižnih 5 bodova prednosti.

Derbi između Vrbovca i Žabnice protekao je u jednom borbenoj i kvalitetnoj igri u kojoj je bilo malo pravih šansi jer su obrane obiju momčadi igrale krajnje odgovorno i požrtvovno. Ivica Badenić je u 9. minuti iskoristio kiks gostujućeg vratara Andreasa Medveda i doveo Vrbovec u vodstvo. Iako je domaćin imao lagani pritisak i gosti su imali svoja razdoblja igre. Drugo poluvrijeme su bolje otvorili igrači Žabnice, koji nisu iskoristili svoje prigode. Dejan Jeličić je 56. minuti silovitim udarcem sa 16 m uzdrmao domaću prečku. U 66. minuti Antonio Arifović je izveo slobodni udarac s 20-tak m, a efektnom paradom Medved spasio svoju mrežu. Vrbovec je povećao vodstvo u 71. minuti. Lijepu domaću akciju započeo je Ivica Badenić koji je potom dodao loptu Ivanu Kobašu koji je prošao dva gostujuća igrača i s 14 m postigao efektan gol za pobjedu Vrbovca 2:0. Iako je u pojedinim trenucima bilo igračkih tenzija, koje su smirivali treneri Darko Potočić Potok i Robert Belina Canjuga, utakmica je završila u sportskom ozračju.

Kako se bliži kraj prvenstva u fenjerašu Rakovcu počeli su igrati najbolji nogomet pa su tako napravili i veliko iznenađenje jer su u Lonjici pobijedili Lonju. Na početku utakmice Goran Novoselec je u 11. minuti zabio gol za vodstvo Rakovca, a u 13. minuti Slaven Papa povećao rezultat na 2:0. Igor Maksimović je u 16. minuti smanjio rezultat, a Ićo Pavić anulirao gostujuću prednost u 21. minutu. Lonja je stigla do preokreta u 28. minuti preko Igora Maksimovića pa je tako prvo poluvrijeme završilo očekivanim vodstvom domaćina. Međutim, u drugom poluvremenu sve je proteklo u znaku Rakovca koji je najprije izjednačio rezultat u preko Slavena Pape u 48. minuti. Tihomir Severec je u 60. minuti nespretno pogodio vlastitu mrežu za vodstvo gostiju. U 67. minuti Darko Jendriš je zabio gol za zasluženu pobjedu Rakovca 5:3. Zašto i kako je došlo do rezultatskog pada Lonje u zadnjim kolima bit će predmet klupske analizeposlije završetka prvenstva.

Zelinski kapetan Tomislav Margetić je kapetanski vodio svoju momčad do trijumfa protiv Rugvice Save 1976. Za Zelinu su gostujuću mrežu pogađali: Tomislav Margetić 2, Ivica Vidak 2 i Ivan Kralj. Jozo Gudelj i Josip Barišić su bili strijelci za Rugvicu Savu 1976. Zelina se pobjedom 5:2 potvrdila kvalitetom u zlatnoj sredini tablice.

Dvostruki strijelac Branko Brezovački je najzaslužniji za pobjedu Kloštra protiv Sloge, koji je zabio golove u 27. i 66. minuti. Mato Marčinković je bio domaći strijelac u 60. minuti. Najbolji strijelac lige Dalibor Žertuš je samo ublažio poraz gostiju iz Križa. Još jedno slavlje Kloštra je dokaz da se u Ivanić Kloštru stvara ponovo respektabilna veteranska ekipa.

Favorizirani Strmec nije uspio pobijediti goste iz Donje Zeline, dapače u zadnji minutama su osvojili bod. Anto Katić je šokirao domaćine u 18. i 53. minuti jer je postigao dva zgoditka. Matija Tuković se prometnuo u domaćeg junaka koji je zabio dva pogotka u 58. i 74. minuti pa je jedan bod ostao u Bedenici.

U 25. kolu bili su slobodni veterani Dubrave. Rezultati utakmica iz 23. kola: Vrbovec – Donja Zelina 11 i Lonja – Dugo Selo 1:6.

Poredak: 1. Dugo Selo 64, 2. Vrbovec 62, 3. Žabnica 45, 4. Lonja 43, 5. Strmec 35, 6. Sloga 32, 7. Zelina 29, 8. Dubrava 29, 9. Kloštar 22, 10. Donja Zelina 22, 11. Rugvica Sava 1976 19,  12. Milka Trnina 14, 13. Rakovec 13.