Dugo Selo, Lonja i Sloga deklasirali svoje protivnike

0

10. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U 10. kolu su se ponovo raspucali veterani, a najveće iznenađenje napravili su igrači Sloge koji su kao gosti visoko porazili Rugvicu Savu. Dugo Selo melje sve ispred sebe pa je ovaj puta nastradala Zelina. Lonja je postigla visoku pobjedu protiv Dubrave. Žabnica pokleknula u derbiju protiv Strmca. U Vezišću Milka Trnina slavila protiv Rakovca. Vrbovec osvojio tri boda protiv Kloštra za zelenim stolom.

Zelina i Dugo Selo su zamijenili domaćinstvo pa je utakmica odigrana u Dugom Selu. Zahuktali dugoselski stroj za davanje zgoditaka nije se zaustavio ni protiv Zeline. Iako je Hil Nokaj donio radost igračima Zeline u 9. minuti, najbolji strijelac lige Velibor Vujić je najprije poravnao u 13. minuti, a potom u 29. minuti preokrenuo rezultat za Dugo Selo. Filip Višić je bio strijelac u 36. i 39. minuti pa je utakmica bila riješena već u prvom poluvremenu. U nastavku su bili strijelci Sandro Antunović u 68. i 70. minuti, a najbolji igrač utakmice Velibor Vujić je i završio dugoselsku golijadu u 74. minuti. Marko Vuković je u 70. minuti zabio gol za Zelinu samo za popravljanje općeg dojma. Dugo Selo je tako zabilježilo visoku pobjedu protiv Zeline 7:1 i potvrdilo prvo mjesto i najbolji napad lige koji je do sada postigao 44 pogotka.

Iako je to malo tko očekivao, igrači Rugvice Save su doživjeli težak poraz na domaćem terenu od Sloge. Ivan Smolko je doveo u 22. minuti domaćina u prednost. Međutim, nakon toga su Rugvičani neobjašnjivo pali u neku crnu rupu iz koje još uvijek nisu izašli. Najprije je Marko Magdić poravnao rezultat. Potom je Žarko Gambiroža u 31. minuti preokrenuo rezultat na stranu gostiju, koju je dodatno povećao Damir Sokolić u 37. minuti. U drugom poluvremenu igrači Sloge su još u četiri navrata pogađali domaću mrežu i to: Vjekoslav Pleteš u 45. i 64.minuti, Zoran Vorel u 55. minuti i Dalibor Žertuš u 66. minuti. Igor Ištvanić je samo uspio ublažiti poraz zgoditkom u 51. minuti. Na kraju je utakmica Rugvica Sava – Sloga završila zasluženom pobjedom gostiju 2:7.

Lonja je nastavila pobjednički niz. Lonjičani su u odgođenoj utakmici iz 8. kola 13. listopada 2022. godine pobijedili Žabnicu 5:1. Strijelci za Lonju bili su: Mario Mikovčić 2, Igor Maksimović, Ivica Salopek i Mato Vrcić. Strijelac za Žabnicu bio je Marko Šimek. Iako je Dubrava započela utakmicu s 9 igrača Lonja je povela tek u 39. minuti zgoditkom Igora Maksimovića.U nastavku je proradio Igor Delić, koji se s tri zgoditka, koje je zabio u 51., 54. i 58. minuti,prometnuo u prvo ime susreta. Mato Vrcić je bio strijelac u 62. minutu, Matija Šinogl jezatresao vlastitu mrežu, a golijadu je završio Filip Oroz u 77. minuti. Počasni pogodak zaDubravu postigao je Ivan Turk. I dok Lonja u finišu jesenskog dijela podiže natjecateljsku formu, Dubrava se i dalje nalazi u crnoj seriji rezultata.

Milka Trnina igra sve bolje pa su tako na domaćem terenu porazili Rakovec. Nakon međusobnog upoznavanja domaćin je poveo preko Dine Devčića u 10. minuti. Poslije 13 minuta Fadilj Džemaili je poravnao rezultat. Nenad Vuković je u 31. minuti zatresaogostujuću mrežu pa je tako domaćin ponovo imao prednost. U samoj završnici prvogpoluvremena u 39. minuti, najbolji igrač utakmice Dino Devčić se ponovo upisao u strijelce.Dražen Baček je djelomično otvorio vrata nade povratka u utakmicu u 65. minuti, ali Rakovecnije mogao do preokreta. Točku na i domaće zaslužene pobjede stavio je Tin Vitez koji jezabio gol u 80. minuti za konačnih 4:1 u korist Milke Trnina.

Strmec se nalazi u punoj natjecateljskoj formi koji je u Žabnici osvojio sva tri boda. Najprije je Željko Bedeković doveo goste u vodstvo u 21. minuti, a Tomislav Trcak podigao prednost u 31. minuti. Najbolji strijelac Žabnice, Siniša Horvatić je u 55. minuti smanjio rezultat, ali je minutu kasnije najbolji igrač utakmice Željko Bedeković vratio gostujuću prednost na dva gola. Iako je Marinko Jurić u 58. godinu matirao vratara Andreasa Medveda više nije bilo pogodaka. Na kraju su igrači Strmca protiv Žabnice pobjednički napustili teren rezultatom 3:2.

Izostanak veterana Kloštra rezultirao je registracijom utakmice za zelenim stolom u korist Vrbovca rezultatom 3:0. U desetom kolu bila je slobodna Donja Zelina.

Poredak: 1. Dugo Selo 23, 2. Strmec 22, 3. Vrbovec 21, 4. Žabnica 16, 5. Sloga 16, 6. Lonja 15, 7. Milka Trnina 12, 8. Kloštar 10, 9. Rugvica Sava 10, 10. Zelina 9, 11. Rakovec 5, 12. Dubrava 4, 13. Donja Zelina 2.

Strijelci: 18 Vujić Velibor (1 KU) (NK Dugo Selo)