Dugo Selo jesenski prvak kojeg u stopu prate Vrbovec i Strmec

0

11. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U zadnjem 11. jesenskom kolu bilo je očekivanih i neočekivanih rezultata. Preostala dva kola iz jesenskog dijela će se odigrati na proljeće 2023. godine. Jesenski dio pripao je Dugom Selu s bodom prednosti ispred Vrbovca, koji ima i utakmicu manje te ispred trećeplasiranog Strmca kojem bježi tri boda prednosti. Lonja će prezimiti na 4. mjestu jer je iskoristila pad forme Žabnice u zadnjih par kola. Dugo Selo je u 11. kolu s lakoćom stigla do nove visoke pobjede, ovaj puta protiv Milke Trnine. Vrbovec teškom mukom do slavlja u Križu protiv Sloge. Lonja u zadnjim trenucima ostvarila trijumf protiv Rakovca. Zelina na gostovanju u Kloštru Ivaniću deklasirala Kloštar. Donja Zelina osjetila slast prve jesenske pobjede protiv Rugvice Save. Prvi strijelac jesenskog dijela je Velibor Vujić iz Dugog Sela s 19 pogodaka, a prate ga Siniša Horvatić i Marinko Jurić, oboje iz Žabnice koji su postigli po 10 pogodaka.

Dugo Selo je osvojilo 1. mjesto nakon jesenskog dijela jer je pobijedilo u 8 utakmica i dvije odigralo neriješeno. U zadnjem jesenskom kolu šest je strijelaca za Dugo Selo dalo doprinos u pobjedi protiv Milke Trnine rezultatom 7:0. Evo kako se kretao rezultat: 1:0 Vilip Višić (12),2:0 Sandro Antunović (40), 3:0 Ivica Cvitić (48), 4:0 Darko Krapec (60), 5:0 Ivan Tulić (63),6:0 Sandro Antunović (75), 7:0 Velibor Vujić (78). Dugo Selo je tako još jednom zabilježilo visoku pobjedu pa nije čudo što ima daleko najbolji napad lige koji je do sada postigao 51 pogodak tj. u prosjeku 5,1 gol po utakmicu. Atomski napad Dugog Sela predvodi Velibor Vujić I Filip Višić. Voditelj Tomislav Slišković je zadovoljan osvojenim 1. mjesto, ali je isto tako i svjestan situacije da su izgubili (ne)planirana 4 boda.

U Križu se vrbovečki nogometaši moraju itekako dobro pomučiti da bi se osvojila sva tri boda protiv Sloge. Ta se tradicija potvrdila i ovaj puta. Sloga je povela u 21. minuti preko Vjekoslava Pleteša. Vrbovec je izjednačio 6 minuta kasnije jer je Ivan Hribar postigao zgoditak. Dalibor Žertuš je ponovo vratio prednost na stranu domaćina u finišu prvog poluvremena u 40. minuti. Ivan Hribar je na početku drugog poluvremena u 43. minuti ponovo vratio sve u egal. Dvije minute kasnije Vrbovec je stigao do preokreta jer je Ivan Dujmić zatresao domaću mrežu. Domaćin je poravnao rezultat u 57. minuti, a strijelac je bio Vjekoslav Pleteš. U samoj završnici utakmice u 78. minuti Ivan Dujmić je postigao pobjedonosni pogodak za veliko slavlje Vrbovca. Tako je utakmica između Sloge i Vrbovca na krilima Ivana Hribara i Ivana Dujmića završila rezultatom 3:4 u korist gostiju. Nastavila se mrtva trka Vrbovca s Dugim Selom i Strmcem. Vrbovec je u jesenskom dijelu ostvario 9 pobjeda i doživio poraz od Dugog Sela. Obzirom da Vrbovec imao dgođenu utakmicu s Dubravom, ostavlja se dvojba bi li Vrbovčani osvojili jesensku titulu jer kao što se uvijek naglašava „lopta je okrugla“. Trener Vrbovčana je Dražen Fulir koji ima na raspolaganju puno jači sastav u odnosu na prošlu sezonu pa se očekuje i dalje velika borba s Dugim Selom i Strmcem. Sloga već godinama ima kvalitetnu ekipu što je potvrdila i u ovom jesenskom dijelu.

Kloštar je doživio pravi debakl na svom terenu od Zelinčana koji su u 9 navrata pogodili mrežu domaćina. Za Zelinu bili su strijelci: Antonio Stojanović (14., 42. 58. i 62.), Igor Gjurašin (74. i 77,), Ivan Žagar (23), Ivan Kralj (53) i Ivica Jakopic (56). Je li mogla Zelina koju stepenicu više? Odgovor glasi: „Apsulutno da!“ Naime, Zelinčani su većinu utakmicu odigrali na gostovanju pa će na proljeće njihova berba bodova biti sigurno u daleko većem obimu. S druge strane uvidjeli su sve svoje prednosti i svoje mane. Još k tome kad nađu iskusnog trenera predstavljat će momčad koja će kreirati sam vrh tablice. Kloštar je odigrao s promjenjivom formom jesenski dio pa više od 9. mjesta nije išlo.

Dubrava u zadnjih par godina uvijek igra nadahnuto protiv Žabnice, a naročito na svojem igralištu. Domaćin je na krilima Tihomira Bradića nadigrao Žabnicu i sasvim zasluženo slavio visoku pobjedu. Tihomir Bradić je bio najbolji strijelac u 25., 39., 49. i 61. minuti i najbolji igrač utakmice. Za Dubravu su zgoditke postigli iskusni napadači Davor Ferberuš u 41. i Ivan Turk u 45. minuti. Marinko Jukić je zabio počasni gol u 36. minuti. Sigurno Dubrava vrijedi od 11. mjesta na kojem su završili jesensku dionicu. S druge strane Žabnica je pala u natjecateljskoj formi u samom jesenskom finišu što je platila i padom na 5. mjesto.

Iako Rakovec ove jeseni ne igra loše, teško i slabo dobru igru pretvara u pogotke i bodove. Rakovec je poveo u 12. minuti preko Matije Kudoića dok je Denis Pavlović izjednačio rezultat u 34. minuti. Ponovo je domaćin poveo pogotkom Dalibora Milanovića u 34. minuti, a Josip Kralj poravnao u 57. minuti. I dok su obje momčadi pomirile s podjelom bodova, doslovce u zadnjim sekundama Filip Oroz je zabio gol u 80. minuti za pobjedu Lonje protiv Rakovca 3:2. Lonja se serijom pobjeda vinula na visoko 4. mjesto.

Veterani Donje Zeline su slavljenički završili jesensku dionicu jer su pobijedili ćudljivu momčad Rugvice Save. Pobjedonosni zgoditak postigao je Ivica Vidak u 20. minuti. I Donja Zelina i Rugvica Sava su imali dobre partije ove jeseni, ali za bolji rezultat treba imati i naklonost sportske sreće.

U Bedenici su 21. listopada 2022. odigrali derbi iz odgođenog 7. kola Strmec i Zelina koji je završio rezultatom 1:1 i podjelom bodova. Strmec je poveo u 28. minuti pogotkom Damira Mahneta, a izjednačio je Toni Grabovac u 65. minuti. Strmec je čvrsto zasjeo na 3. mjesto, ali zajedno s Dugom Selom i Vrbovcem čini trolist koji je odlučiti o prvaku veteranske lige u sezoni 2022./23.

U 11. kolu bio je slobodan Strmec. U jesenskom dijelu nisu odigrane utakmice: Zelina –Milka Trnina (4. kolo) i Dubrava – Vrbovec (7. kolo) koje će se odigrati naknadno tijekom jeseni ili u proljeće 2023. godine.

Poredak: 1. Dugo Selo 26, 2. Vrbovec 24, 3. Strmec 23, 4. Lonja 18, 5. Žabnica 16, 6. Sloga

16, 7. Zelina 13, 8. Milka Trnina 12, 9. Kloštar 10, 10. Rugvica Sava 10, 11. Dubrava 7, 12.