Dugo Selo ispratilo Rugvicu Savu s tucet golova

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 14. kolu VNL Istok Dugo Selo je deklasiralo Rugvicu Savu kojoj je podarilo tucet golova. Sloga je u Križu izgubila sva tri boda protiv Strmca. Raspucana Milka Trnina slavila protiv Rakovca. U derbiju začelja Donja Zelina u dramatičnoj završnici do pobjede protiv Slobode. Utakmice između Vrbovca i Dubrave te Lonje i Zeline igraju se u drugim terminima. Slobodan je bio Kloštar.

Nezaustavljivo Dugo Selo je ostvarilo i 13 uzastopnu pobjedu u ovom prvenstvu, ovaj puta protiv sastava Rugvice Save kojem su pogodili mrežu 12 puta. Dugo Selo je do sada postiglo 96 golova dok je obrana primila svega 8 pogodaka. Dugoselski veterani su u prosjeku zabijali 7,38 golova po utakmici. Ako ovako nastave zabilježit će rekord koji će se godinama i godinama teško nadmašiti, a možda i nikada. Za atomski napad Dugog Sela bili su slijedeći strijelci: Mario Tomičić 3, Ivan Tulić 3, Velibor Vujić 3, Filip Višić 2 i Rade Bilić 1.Atomski golgeter Velibor Vujić je prvi strijelac lige koji je već do sada postigao 33 pogotka što mnogi igrači ne zabiju u cijeloj svojoj nogometnoj karijeri. Njegov dosadašnji prosjek je 2,53 gola po utakmici, odnosno jedna trećina svih postignutih zgoditaka veterana Dugog Sela.

U Križu se teško i rijetko osvajaju sva tri boda. No, ovaj puta su veterani Sloge doživjeli poraz i spuštene glave napustili teren poslije završetka derbija protiv Strmca. Sloga i Strmec se izvrsno poznaju i to su susreti u kojima nema kalkulacija i uvijek se igra na pobjedu. Ključni trenutak utakmice zbio se na početku drugog poluvremena u 47. minuti u kojoj je gostujući poslovođa Željko Bedeković zatresao domaću mrežu. Iako je bilo prigoda na obje strane, rezultat se više nije mijenjao pa je derbi između Sloge i Strmca završio rezultatom i gostujućim slavljem 0:1.

U Vezišću domaća Milka Trnina je realizirala svoje prigode protiv Rakovca i zasluženo pobijedila rezultatom 7:1. Za domaćina bili su strijelci: Tin Vitez 2, Borivoj Stojčević 2, Marijan Zorja 2 i Tomo Blažinović dok je za goste počasni pogodak postigao Matija Kudoić. Milka Trnina se tako nakon poraza u prošlom kolu od Strmca vratila pobjedom. S druge strane Rakovec je neugodno iznenadio s dva poraza koja je doživio protiv Dubrave 1:2 i sada protiv veterana iz Vezišća. Očito je da su Rakovčani bili više opterećeni prijevremenim proljetnim radovima nego podešavanjem nišanskih sprava na svojim kopačkama. Naime, rakovečki veterani nisu odigrali toliko lošu utakmicu, koliko su bili neprecizni u izglednim prilikama, pa je tako Danko Rusan zapucao i kazneni udarac. Domaći veterani su se pak istakli i dobrom igrom i prekrasnim golovima te su raspjevani dugo u noć slavili visoku pobjedu.

Velika drama na utakmici začelja između Donje Zeline i Slobode koja je na kraju okončana pobjedom domaćih veterana 3:2. Sloboda je imala u dva navrata vodstvo, ali je pokleknula u zadnjoj minuti utakmice i vratila se u Gradec bez bodova. Gosti su poveli u 6. minuti preko Alena Cindarića. Domaćin je izjednačio rezultat u drugom poluvremenu u 44. minuti, a strijelac je bio Tomislav Pušeljić. Prava drama se razvila u samoj završnici utakmice. Sloboda je ponovo povela u 76. minuti zgoditkom Matije Ambrušeca. No, gostujuće slavlje trajalo je svega jednu minutu jer je Matija Pušeljić zatresao gostujuću mrežu. I onda je u 80. minuti sudac Dorian  Škof dosudio kazneni udarac za domaćina kojeg je realizirao Zoran Hezonja za veliko slavlje domaćina i za veliku tugu gostiju.

Poredak: 1. Dugo Selo 39, 2. Vrbovec 31, 3. Zelina 31, 4. Strmec 30, 5. Sloga 21, 6. Lonja 19, 7. Milka Trnina 17, 8. Rakovec 12, 9. Dubrava 12, 10. Rugvica Sava 10, 11. Kloštar 9, 12. Donja Zelina 7, 13. Sloboda 1.