Dubrava zasluženo do pobjede protiv Žabnice 4 : 2

PRIPREMNA UTAKMICA

DUBRAVA – ŽABNICA 4 : 2

DUBRAVA. Igralište ŠRC Dubrava. Gledatelja 30.

Sudac: Krvarić (Samoborec).

STRIJELCI: 0:1Tuk (11), 1:1 M.Fulir (26), 2:1 M.Fulir (50), 2:2 B. Atlija (69), 3:2 M.Fulir (75), 4:2 Tomić (89).

DUBRAVA: Košak, Grbavac, Brkljačić, Krivan, Fugaj, Tomić, Štefanac, Horvat, Kamber, M. Fulir, Matić, još su igrali: Šuflaj, Baškarad, Brtan, Stjepanović.

Trener: Dražen Fulir.

ŽABNICA: Škrinjar, Lučki, Jembri, Lenardić, B. Atlija, D. Atlija, Blažić, Latinović, Slunjski, Peternac, Tuk, još su igrali: Ukaj, Dončević, Ivan, Bašić, Zlodi, Martinović, Ježek.

Trener: Dario Baričević.

Dubrava je imala inicijativu tijekom cijele utakmice dok su gosti opasno prijetili iz brzih kontranapada. Gosti su došli do vodstva u 11. minuti jer je Tuk svladao Košaka. Marko Fulir je nakon bolje igre domaćina izjednačio rezultat u 26. minuti.

Na početku drugog poluvremena u 50. minuti Marko Fulir postiže drugi zgoditak za preokret rezultata. No, igrači Žabnice se nisu predavali pa su još jednom kaznili pogrešku domaće obrane preko Benjamina Atlije koji je poravnao rezultat. Međutim, najbolji igrač utakmice, raspoloženi Marko Fulir zabio je i treći gol u 76. minuti te ponovo preokrenuo rezultat za domaćina. Na kraju je Tomić u neizvjesnoj završnici u 89. minuti samo potvrdio zasluženu domaću pobjedu protiv mlade i poletne ekipe Žabnice 4:2.

Sve u svemu dopadljiva utakmica u kojoj su treneri Dražen Fulir i Dario Baričević na početku priprema pred nastupajuću sezonu mogli procijeniti potencijale svojih ekipa. Doduše, obje momčadi su nastupile bez nekolicine standardnih prvotimaca.

Napomenimo da su Dubravci 31. srpnja 2021. godine u Novoj Kapeli ostvarili visoku pobjedu protiv domaće oslabljene momčadi Croatije rezultatom 9:1. Strijelci za Dubravu bili su: Grgić 4, Mesarić 2, Brkljačić, Matić i Tomić 1.