Dubrava protiv Milke Trnine osvojila sva tri boda

0

Glavna utakmica 20. kola bila je odigrana u Vezišću između trećeplasirane Milke Trnine i prvoplasirane Dubrave u kojoj su gosti osvojili sva tri boda. Dubravci su pobijedili na teškom gostovanju i tako nastavljaju mrtvu trku s Lonjom za prvaka. U drugom derbiju kola između Graničara i Gaja slavio je domaćin pa se zaoštrila borba za plasman u jedinstvenu 1. ŽNL u idućoj sezoni. Lonja je postigla visoku pobjedu protiv fenjeraša Farkaša. Uvjerljiva pobjeda i Zvekovca protiv Croatije. Sloboda je trijumfirala protiv Mladosti. Slobodni su bili Ban Jelačić i Rakovec.

Derbi između Milke Trnina i Dubrave bio je od velikog značaja za obje momčadi. Za domaćina je to bila utakmica prestiža i potvrđivanja 3. mjesta, dok je za Dubravu bila ključna utakmica jer bi gubitkom bodova bila otvorena vrata Lonji prema osvajanju titule. Početak derbija pripao je agilnijim gostima koju su ušli u utakmicu s puno više žara. Takav pristup je Dubravcima donio rezultatsku prednost u 17. minuti jer je Mijo BatariloĆerdić zatresao domaću mrežu. Ćiril Guja je povećao gostujuću prednost u 28. minuti. U drugom poluvremenu Patrik Babić je u 48. minuti postigao pogodak i potvrdio zasluženu pobjedu Dubrave protiv Milke Trnina 3:0. Sudac Antonio Kožarec je na utakmici dodijelio tri opomene i to domaćim igračima dva žuta kartona i jedan gostima.

Drugoplasirana Lonja je ostvarila novu, još jednom visoku i uvjerljivu proljetnu pobjedu, ovaj puta protiv fenjeraša Farkaša i to rezultatom 8:0. Domaćin je poveo u 15. minuti, a strijelac je bio Karlo Severec. U 40. minuti Tomislav Greguran je povećao domaće vodstvo u 40. minuti. U drugom poluvremenu Lonja je pojačala ritam igre koji gosti iz Farkaševca više nisu mogli pratiti. Strijelci u drugom poluvremenu za Lonju bili su: Alen Babić 3, Toni Aljinović 2 i Krešimir Forgač. U dosadašnjem dijelu je Farkaš igrao protiv klubova s gornjeg dijela tablica, a kako im predstoje utakmice s momčadima s donjeg dijela nije nemoguće da u idućim kolima izgubi status fenjeraša. Stručni stožer Lonje Maksimović i Vešligajje zabilježio i šestu proljetnu pobjedu pred kojim započinje serija utakmica s klubova iz gornjeg dijela ljestvice.

Graničar igra preporođeno pod trenerskom palicom Antuna Anthonyja Pavlovića koji je ostvario i četvrti pobjedu u nizu. Graničarov zasluženi trijumf protiv Gaja 3:0 je izuzetno važan.Naime, Graničar se Gaju približio samo na jedan bod pa će se do kraja prvenstva voditi ljuta bitka između ove dvije momčadi da se ostvari plasman koji vodi u natjecanje jedinstvene 1. ŽNL. Prvo poluvrijeme je završilo bez zgoditaka. Domaćin je poveo u 57. minuti jer je Matteo Benedikt Hrga postigao pogodak. Alen Malčić je drugim domaćim zgoditkom u 76. minuti trasirao put prema pobjedi Graničara. U sudačkoj nadoknadi 90+1 minuti Andreas Kemenović je postigao gol za veliko domaće slavlje. Očito je da se Gaj nalazi i dalje u crnoj rezultatskoj rupi jer su izgubili četiri zadnje utakmice.

Trener Graničara Anthony Antun Pavlović se kratko osvrnuo nakon četvrte uzastopne pobjede. – Utakmica od velikog značaja za nas u bodovnom smislu, ali i za naš nastavak pobjedničkog niza, tako da se je malo osjetio imperativ pobjede. Odmah smo pokazali da želimo osvojiti sva tri boda. No, uz početnu napetost nismo imali potrebnu mirnoću da vrlo rano povedemo. Također smo protiv sebe imali i odličnog i sigurnog vratara Kosovca na kojega ne treba previše trošiti riječi hvale s obzirom na njegovu kvalitetu. Ponovo smo stvorili puno pravih prilika i potpuno smo nadigrati korektnu ekipu Gaja i zasluženo pobijedili. Posebno je bio raspoložen za igru Matteo Benedikt Hrga koji je bio neuhvatljiv za gostujuće igrače. Dižemo se u formi i rad i trud kroz treninge nam se isplaćuje na najbolji mogući način – rekao je Pavlović.

Razigrani Zvekovac je na krilima Antonija Kovačevića zabilježio visoku pobjedu protiv Croatije 7:1. Antonio Kovačević je postigao tri pogotka, a još su se u domaće strijelce upisali: Mihael Kovačević, Ivan Škrivanek, Leo Bencek i Andrei Brkljačić. Za Croatiju bio je strijelac Mandhoj Thapa. Antonio Kovačević je s nova tri pogotka ponovo preuzeo 1. mjesto na listi strijelaca. S novim porazom Croatia je definitivno najneugodnije iznenađenje proljetnog dijela.

Prvo poluvrijeme između Slobode i Mladosti je proteklo u znaku izjednačenje igre na sredini terena. U nastavku je domaći trener Mario Husnjak u igru uveo Filipa Vodopiju što se pokazalo kao pun pogodak. Vodopija je u 57. minuti bolju igru domaćina okrunio zgoditkom, a Luka Majstorović tri minute kasnije povećao domaće vodstvo. Sve dvojbe u vezi pobjednika riješio je Vodopija novim pogotkom u 66. minuti pa je utakmica završila zasluženom pobjedom Slobode protiv gostiju iz Obedišća rezultatom 3:0.

Poredak: 1. Dubrava 44, 2. Lonja 43, 3. Milka Trnina 35, 4. Rakovec 33, 5. Ban Jelačić 29, 6. Gaj 27, 7. Graničar 26, 8. Zvekovac19, 9. Sloboda 13, 10. Croatia 12, 11. Mladost 9, 12. Farkaš 3.

21 Kovačević Antonio (1 KU) (NK Zvekovac)