Dubrava i Vrbovec najefikasniji, Strmec slavio protiv Lonje

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

U veteranskom 18. kolu Zelinčani su nastavili pobjedničku seriju protiv Sloge. Dubrava je Rakovec ispratila sa sedam komada. Vrbovec je opravdavao ulogu favorita i slavio visoku pobjedu protiv momčadi Milke Trnina. Strmec je u derbiju u uzbudljivoj utakmici pobijedio Lonju. Donja Zelina ostvarila pobjedu protiv Kloštra za zelenim stolom.

Derbi kola između Strmca i Lonje pripao je domaćinu koji su tako u uzletu sportskih rezultata.

Prefrigani i iskusni golgeter Zdravko Nizek je doveo domaćina u vodstvo u 3. minuti. Gostujući golgeter Igor Maksimović je izjednačio rezultat u 20. minuti. Ponovo je Nizek bio strijelac za drugo vodstvo Strmca u 27. minuti. Mario Čehulić je povisio domaće vodstvo u 67. minuti na 3:1. Maksimović je samo smanjio rezultat u 70. minuti jer gosti nisu imali snage za nešto više. Imali su domaćini i kazneni udarac koji nisu realizirali pa je Strmec zabilježio zasluženu pobjedu 3:2 kojoj su djelomično „kumovale“ i pogreške gostujućih igrača. Tako su se Bedeničani revanširali za jesenski poraz u Lonjici i uključili u borbu za treće mjesto za konkurira još Lonja i Žabnica.

Zahuktali Dubravci podarili su sedmicu u mrežu fenjeraša Rakovca. Strijelci za Dubravu bili su: Davor Ferberuš (6. i 9.), Ivan Leboš (16), Matija Šinogl (37), Tomislav Grgić (47), Nenad Raosavac (60) i Davor Mladen (75). Davor Ferberuš je kao staro vino što je stariji sve više zabija golove kao u cvijetu svoje mladosti. Za Rakovec je pogodak postigao Goran Novoselec u 50. minuti.

Vrbovec je ozbiljno shvatio goste iz Vezišća pa je trener Darko Potočić maksimalno u vatru bacio najstarijeg vrbovečkog veterana 58-godišnjeg Krešimira Forgača koji je ostavio dušu na terenu. Domaćin je napadao u valovima, a gosti odgovarali kontranapadima. Na kraju su se raspucali vrbovečki napadači dok su veterani Milke Trnina svoje prilike olako propustili. Posebno će ovu utakmicu pamtiti Darijo Treščec koji je postigao prvijenac i to efektnim zgoditkom. Prvijenac Treščeca se proslavio u „trećem poluvremenu“ u društvu domaćih i gostujućih veterana. Vrbovečki strijelci: Mario Badenić (13), Dražen Jambrečina (22. i 35), Tomislav Pajsar (31), Tomislav Burec (45), Ivica Badenić (58) i Dario Treščec (65). Na kraju ostvarena visoka pobjeda Vrbovca protiv Milke Trnina 7:0.

Zelinčani su nastavili pobjedničku seriju i najavljuju još bolju formu u idućim kolima. Doduše, nogometaši Sloge nisu doputovali u Sveti Ivan Zelinu pa je Zelina zabilježila pobjedu za zelenim stolom 3:0.Pobjedi se ne gleda u zube jer je nastavljen pobjednički niz.

Nedolazak ekipe Kloštra u Žerjavinac rezultirao je registracijom utakmice 3:0 u korist veterana Donje Zeline.

U 18. kolu bili su slobodni veterani Žabnice dok je utakmica Rugvica Sava 1976 – Dugo Selo odgođena.

Poredak: 1. Dugo Selo46, 2. Vrbovec41, 3. Lonja31, 4. Žabnica 30, 5. Strmec 28, 6. Sloga 26, 7. Dubrava 22, 8. Zelina 20, 9. Donja Zelina 18, 10. Kloštar 13, 11. Rugvica Sava 1976 10, 12. Millka Trnina 10, 13. Rakovec7.