Dubrava i četvrti puta remizirala

0

4. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

I poslije 4. kola Vatrogasac je zadržao 100 postotni učinak, a u stopu ga prate Turopolje i Kloštar. Ban Jelačić i Gaj su pobijedili svoje protivnike rezultatom 2:0. Dubrava je još uvijek bez prve pobjede jer nastavlja s neodlučenim rezultatima. Lonja i Rakovec su ostali bez bodova na gostovanju u Turopolju i Kloštar Ivaniću.

Ban Jelačić je u tipičnoj, borbenoj, čvrstoj i uzbudljivoj utakmici zasluženo pobijedio momčad Milke Trnine rezultatom 2:0. U prvom poluvremenu domaćin bolji, ima inicijativu i kontrolira igru. Najbolji igrač utakmice Domagoj Škrinjar je doveo Ban Jelačić u vodstvo u 28. minuti. Drugo poluvrijeme odigrano je u ravnopravnoj igri u kojoj se uglavnom igralo na sredini terena s jednom izrazitom prilikom za svaku stranu. U dramatičnoj završnici Domagoj Škrinjar je u 90. minuti zabio i drugi gol i zapečatio domaći trijumf. Kod Bana Jelačića istaknuli su se svojom igrom i: Hrvoje Medverec, Josip Ćosić, Saša Uremović i Matija Trošić.

Gaj očito bolje igra na gostovanju, jer je nakon nespretnog i nesretnog poraza u prošlom kolu na domaćem terenu protiv Kloštra, u općinskom središtu Orle protiv Posavca ostvario zasluženu pobjedu 2:0. Međutim, nije Gaj lako došao do trijumfa jer je pitanje pobjednika bilo riješeno tek u samoj završnici utakmice. Gosti su poveli preko Dominika Benka u 83. minuti, a pobjedu je potvrdio Brazilac Henrique u 86. minuti.

Dubrava je standardno i u četvrtoj domaćoj utakmici polučila neriješeni rezultat pa takav početak prvenstvene sezone ne pamte niti najstariji navijači Dubrave. Za razliku od prethodnih utakmica, nogometaši Meštricesu prvi stigli do rezultatske prednosti u 48. preko Ivana Britveca, koji je ušao u igru u 46. minuti. Rezultat u derbiju je poravnao Milan Suša iz kaznenog udarca u 54. minuti.

Kloštar je rutinski stigao do pobjede protiv Rakovca 5:2, ali tek u drugom poluvremenu. Antonio Mosković u 9. minuti bio je strijelac za vodstvo domaćina. Gosti su izjednačili pogotkom Ivice Grgoića u 5. minuti. Međutim, ubrzo je Kloštar ponovo preokrenuo rezultat u svoju koristi u 58. minuti golom Želimira Vidovića. Potom je najbolji igrač utakmice Jure Miličević s dva zgoditka riješio pitanje pobjednika u 70. 78. minuti. Emanuel Ćehić je zatresao gostujuću mrežu u 85. minuti i peti puta, a Ivica Grgoić svojim drugim golom je samo ublažio poraz.

Turopolje nastavlja dobrim igrama pa je na svom terenu pobijedilo Lonju. Ivan Kos je doveo u vodstvo domaćina u 14. minuti, a pitanje pobjednika je riješio Andreas Šejić i 51. minuti. Ovo je Lonji bilo treće gostovanje u prva 4. kola.

Ostali rezultati 4. kola: Ostrna – Dinamo Hidrel 1:2 i Buna – Vatrogasac 0:1.

Poredak: 1. Vatrogasac 12, 2. Turopolje 10, 3. Kloštar10, 4. Meštrica 8, 5. Dinamo Hidrel 7,  6. Gaj 7, 7.Milka Trnina 6, 8. Ban Jelačić 6, 9. Dubrava 4, 10. Lonja 4, 11. Rakovec 3, 12. Ostrna 1, 13. Posavec 0 i 14. Buna 0.

Strijelci: 4 Jambrešić Jurica (Turopolje), Milićević Jure (Kloštar), Škrinjar Domagoj (Ban Jelačić) i Zorić Robert (Dinamo Hidrel), 3 Britvec Ivan (Meštrica), Grgoić Ivica (1 KU) (Rakovec), GUEDES DOS SANTOS Pedro Henrique (Gaj), Kos Ivan (Turopolje), Kuten Anđelko (Gaj), Matković Damir (2 KU) (Vatrogasac), Šejić Andreas (Turopolje) i Stuparić Silvio (1 KU) (Milka Trnina), 2 Đuksi Filip (1 KU) (Dinamo Hidrel), Galović Tin (Ostrna), Herceg Stanko (Turopolje), Horvat Martin (Dubrava), Malekinušić Filip (Milka Trnina), Mihaljević Nikola (2 KU) (Milka Trnina), Muhić Selver (Vatrogasac), Starčević Mislav (Dinamo Hidrel), Suša Milan (2 KU) (Dubrava), Tokić Klaudio (Ostrna) i Uremović Saša (Ban Jelačić), 1 Antunović Ivan (Vatrogasac), Augustić Bruno (Meštrica), Balenović Ivan (Dinamo Hidrel), Bartolović Hrvoje (Meštrica), Benko Dominik (Gaj), Bradić Tihomir (Dubrava), Breščaković Josip (Posavec), Cavrić Stjepan (Buna), Ćehić Emanuel (Kloštar), Delija Matija (Lonja), Đurašin Matko (Buna), Forgač Krešimir (Lonja), Fulir Marko (Dubrava) itd.