Dubrava, Dugo Selo, Milka Trnina i Vrbovec startali proljetnim pobjedama

0

14. KOLO VNL NS DUGO SELO PRVENSTVO 2021./22.

Nakon buđenja iz zimskog sna i veterani su započeli s proljetnim dijelom natjecanja u kojem nije bilo iznenađenja i manje-više sve je proteklo prema predviđanjima sportske veteranske javnosti. Lider Dugo Selo i drugoplasirani Vrbovec su u gostima ostvarili pobjede. U Bedenici u derbiju Strmec i Žabnica su odigrali bez pobjednika. U drugom derbiju u Križu između Sloge i Lonje svakoj ekipi je pripao po bod. Dubrava je startala pobjedom protiv Rugvičana koja je ostvarena tek u dramatičnoj završnici. U Vezišću su domaći veterani bili nemilosrdni protiv rakovečkih veterana koji su doživjeli pravi potop.

U Svetom Ivanu Zelini, u srcu Prigorja, domaći sastav Zeline nije imao snage da priredi iznenađenje protiv lidera Dugog Sela koji su uspješno prošli neugodno gostovanje. Strijelci za Dugo Selo bili su: Darko Krapec, Dalibor Vujić, Josip Jularić i Dino Ivančević. Čast domaćina spasio je Ivica Vidak u 56. minuti koji je zatresao mrežu gostiju pa je utakmica završila pobjedom Dugog Sela 4:1.

Iako je bilo raznih glasina prije proljetnog dijela o velikim problemima u redovima vrbovečkih veterana, čak su se pronosile neprovjerene vijesti o raspadu u vrbovečkim veteranima, to su Vrbovčani demantirali na najbolji način uvjerljivom pobjedom u Ivanić Kloštru. Iako to nije bila laka utakmica za suđenje jer se cijelu utakmicu iskrilo i sijevala vatra između pojedinih igrača Kloštra i Vrbovca, mladi sudac Tomislav Tadijanović je to sve na kraju sasvim odgovorno i za svaku pohvalu priveo kraju. Za Vrbovčane bili su strijelci: Antonio Arifović 2, Mario Badenić, Ivan Kobaš i Tomislav Čukulin pa je susret završio gostujućom pobjedom 5:0. Posebno je bio motiviran Arifović koji je postigao dva prekrasna pogotka, jedan iz slobodnog udarca s 20 m, a drugi sa 16 m, oba puta neobranjivo za vratara Alena Fabijaniča. Nakon teške jesenske ozljede uspješno se na trenersku klupu Vrbovca vratio iskusni Darko Potočić.

Iako su Rugvičani poveli preko Stevice Petrovića u 34. minuti na kraju se pobjednička pjesma dugo u noć orila Dubravom jer su domaći veterani u samoj završnici utakmice preokrenuli rezultat u svoju korist. Junak utakmice bio je Davor Ferberuš koji je u 76. i 79. minuti donio pobjedu Dubravi protiv solidne ekipe Rugvica Sava 1976 rezultatom 2:1.

U Vezišćuje domaća momčad Milke Trnine deklasirala Rakovec rezultatom 11:1. Strijelci za domaćina bili su: Nenad Kovačić 3, Mladen Ferek 2, Dario Peršun 2, Tin Vitez 2 i Nikola Zorja koji su popravili gol razliku. Za Rakovec je počasni zgoditak postigao Krunoslav Očić te su tako ostali prikovani na začelju tablice.

U Križu tradicionalno gostujuće momčadi teško osvajaju bodove pa se to potvrdilo i u slučaju Lonje. Sloga je povela u 20. minuti preko Roberta Bolešića. Iako je Lonja pružila vrlo dobru igru, izjednačila je rezultat na 1:1 preko Igora Maksimovića tek u 73. minuti pa je derbi na kraju završio podjelom bodova.

U ljepotici kola u Bedenici derbi između Strmca i Žabnice okončao je rezultatom 3:3. Gosti su šokirali domaćina već u 1. minuti jer su poveli zgoditkom Marka Šimeka. Dario Baričević je povećao vodstvo Žabnice na 2:0 u 26. minuti. Strmec dolazi k sebi krajem prvog poluvremena i najprije smanjuje gostujuće vodstvo u 34. minuti pogotkom Ivice Havojića, a Matija Tuković poravnava rezultat u 37. minuti. Stipe Sičaja ponovo ostvaruje rezultatsku prednost za Žabnicu 52. minuti. U samoj završnici utakmice Ivica Krofak je u 78. minuti zabio gol za izjednačenje rezultata i podjelu bodova.

U 14. kolu bili su slobodni veterani Donje Zeline, a iz jesenskog dijela trebaju se još odigrati  slijedeće odgođene utakmice: 3. kolo, Kloštar – Strmec, 6. kolo, Dubrava – Lonja i 9. kolo, Vrbovec – Dubrava.

Poredak: 1. Dugo Selo 37, 2. Vrbovec 31, 3. Lonja 28, 4. Žabnica 23, 5. Sloga 22, 6. Strmec 19, 7. Dubrava 15, 8. Kloštar 13, 9. Donja Zelina 12, 8. 10. Rugvica Sava 1976 10, 11. Milka Trnina 10, 12. Zelina 8, 13. Rakovec 7.