Domaćinske pobjede Dugog Sela, Vrbovca i Milke Trnine te gostujuće Lonje i Zeline

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 9. kolu VNL Istok vodeći trojac Vrbovec, Dugo Selo i Zelina je nastavios pobjedama. Lider Vrbovec je u derbiju pobijedio Strmec. Dugo Selo podarilo 13 golova fenjerašu Slobodi. U Križu je Sloga ostala bez bodova protiv Zeline. Rugvica Sava poražena od Lonje. Milka Trnina je slavila protiv Donje Zeline. Dubrava i Kloštar remizirali. Slobodan je bio Rakovec.

Vrbovec je protiv tradicionalno neugodnog Strmca odigrao krajnje odgovorno i disciplinirano. Gostujuću mrežu je načeo Neven Grežina u 18. minuti. Potom je Ivan Kobaš riješio sve dvojbe oko pobjednika jer je zabio dva gola u 21. i 34. minuti. Zatim je Antonio Arifović zatresao gostujuću mrežu u 39. i 46. minuti. U drugom poluvremenu je domaća momčad igrala relaksiranije i usporila ritam utakmice. Damir Bukovec je u 70. minuti postigao počasni pogodak za goste. Utakmicu je zaključio Ivan Kobaš svojim trećem golom u 76. minuti koja je završila zasluženom pobjedom Vrbovca protiv Strmca 5:1. Vrbovec je odigrao kvalitetnu, kombinatornu i atraktivnu utakmicu nošen na krilima raspoloženih i efikasnih Ivana Kobaša i Antonija Arifovića.

Dugo Selo na čelu s atomskim napadačem Veliborom Vujićem nemilosrdno „nogometno gaze“ svoje protivnike pa su tako u 9. kolu visoko pobijedili Slobodu s 13:0. Ovaj puta su teško nastradali veterani iz Gradeca koje je pomeo dugoselski veteranski tajfun. Velibor Vujić je postigao 5 zgoditaka i potvrdio prvo mjesto na listi strijelaca. Za Dugo Selo su još bili strijelci: Gjani Nuši, Darko Krapec, Ivica Kosak, Ivor Kukavica, Ivan Tulić i Rade Bilić. Dugoselski veterani su u 8 utakmica postigli 61 pogodak, što u prosjeku iznosi 7,6 gol po susretu.Od toga je sam Velibor Vujić zabio 25 zgoditaka. I ovu utakmicu je sudio Štefo Bičanić, koji je i ovaj puta imao pune ruke posla s pisanjem strijelaca tijekom susreta i zapisnika nakon završetka utakmice. Koliko je sudac Štefo Bičanić zaposlen na utakmicama Dugog Sela zaslužuje uslijed pojačanog administrativnog napora da dobije „sudački beneficirani staž“.

Veterani Sloga rijetko gube bodove na svome travnjaku, ali su ovaj puta morali priznati nadmoć gostiju iz Svetog Ivana Zeline. Proradio je zelinski golgeter Hil Nokaj i s lagana tri komada bacio u očaj domaću momčad i trasirao put prema pobjedi svoje ekipe. Antonio Stojanović je zabio i četvrti gol u domaću mrežu. U samoj završnici u 74. minuti Vjekoslav Pleteš je ublažio domaći poraz. Dugoročno zelinske intenzivne pripreme daju iz kola u kolo sve više bodova na njihovom saldu.

Utakmice Rugvice Save i Lonje su oduvijek imale između ostaloga i prestižni značaj, ali su i obilovale nogometnim uzbuđenjima. Ivica Salopek je u 22. minuti pogotkom šokirao domaćina, koji je uzvratio izjednačenjem u 33. minuti preko Ivice Fištera. Filip Oroz je još jednom pokazao svu svoju nogometnu raskoš te u 58. minuti zabio gol za Lonju. Uzaludni su bili domaći napori da poravnaju rezultat jer je gostujuća, granitna i željezna obrana u sastavu Koretić, Reškovac, Ivan Kralj, Knežević i Solarić otklonila sve domaće prijetnje. Derbi je na kraju između Rugvice Save i Lonje završila rezultatom 1:2 i zasluženim osvajanjem sva tri boda gostujuće momčadi.

Utakmica između Dubrave i Kloštra je obilovala uzbuđenjima i preokretima da bi na kraju sve završilo rezultatom 3:3 i podjelom bodova. Prvo poluvrijeme je okončano vodstvom gostiju, a strijelac je bio Josip Bilandžija u 14. minuti. Kloštar je zabio i drugi pogodak na utakmicu, ali je Damir Kašnar nespretno pogodio vlastita vrata u 46. minuti i izjednačio rezultat. Ponovo je Josip Bilandžija bio strijelac za goste u 52. minuti. Dubrava je poravnala rezultat preko Tomislava Grgića u 64. minuti. Tada je uslijedio domaći preokret u 71. minuti jer je lucidni napadač Davor Ferberuš postigao zgoditak. I kada je sve mirisalo na domaću pobjedu Darko Mazur je u zadnjim sekundama 80. minute zatresao domaću mrežu.

U Vezišću je na utakmici između Milke Trnina i Donje Zeline bilo nogometnih uzbuđenja i preokreta. Gosti su poveli već u ranoj fazi utakmice jer je u 9. minuti Tomislav Pušeljić pogodio domaću mrežu. Luka Papić je izravnao rezultat u 14. minuti. Potom je Tin Vitez preokrenuo rezultat u 34. minuti. U 68. minuti Željko Bradić je povećao domaće vodstvo. Tomislav Pušeljić je vratio utakmicu u neizvjesnost u 72. minuti jer postigao i drugi gol za goste. U dramatičnoj završnici domaća obrana je odoljela svim gostujućim napadima pa utakmica između Milke Trnina i Donje Zeline završila rezultatom 3:2 i domaćim slavljem.

Poredak: 1. Vrbovec 25, 2. Dugo Selo 24, 3. Zelina 22, 4. Strmec 18, 5. Lonja 13, 6. Rakovec 12, 7. Milka Trnina 10, 8. Sloga 9, 9. Rugvica Sava7, 10. Dubrava 6, 11. Kloštar 5,12. Donja Zelina 4, 13.Sloboda 1.